Dobré odpoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 2_apeltovaNechutné a odsouzeníhodné! V Dobromilicích zřejmě řádí travič psů, který by zasloužil stejný trest, jaký on sám přichystal minimálně třem nádherným zvířatům Terezy Apeltové z domku na okraji obce. Sympatická blondýnka si ani po pár dnech neumí vysvětlit, kdo mohl ublížit jejím třem miláčkům. Ba co víc, jeden z vzácných modrých gaskoňských honičů útok neznámého pachatele nepřežil a musel být bohužel utracen! Večerník se na celý případ podíval trochu podrobněji a zavítal i přímo na „místo činu“!

„Ve středu dvanáctého března zahájili policisté z Obvodního oddělení v Němčicích nad Hanou úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat, kterého se měl dopustit zatím neznámý pachatel v Dobromilicích. Někdy v čase od pátku sedmého do soboty osmého března měl na dvorek oploceného pozemku u rodinného domu umístit otrávenou návnadu, kterou pozřeli tři pejsci třiatřicetileté majitelky. Následkem toho nastaly u psů zdravotní problémy, na základě kterých musel být jeden z nich v pondělí desátého března utracen. Zbylí dva psi zůstali v péči veterináře,“ konstatovala Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje. Jak dodala, k přesnému určení příčiny jednoho ze psů byla nařízena veterinární pitva a rovněž rozbor směsi, kterou pejsci pozřeli. 

Večerník se v pátek rozjel do Dobromilic a požádal nešťastnou majitelku nádherných a vzácných modrých gaskoňských honičů o přímé vyjádření. Tereza Apeltová neskrývala smutek a zároveň rozhořčení. „Nějak po třetí hodině ráno vyběhli pejsci ven, oni se tak brzy vždycky chodí vyvenčit. Po deseti minutách přiběhli zpátky a znovu si lehli do svých pelíšků. Asi po půlhodině ale Rocky vyskočil ze sedačky na zem a začal strašně zvracet. Pak začal mít stejné potíže i druhý pejsek a třetí přiběhl opět z venku, načež se začal olizovat. Bylo mi hned jasné, že něco venku snědli. Vyběhla jsem a u brány našla dvě tašky. V jedné byly špekáčky, v nichž byly zatlačeny jakési granule a prášky. Ve druhé byla jakási směs pomíchaná rovněž s prášky, které vypadaly jako bručen nebo ibalgin. Obsahem balíčků pak byly ještě rozmočené granule jedu na krysy,“ popsala Večerníku šokující odhalení Tereza Apeltová z Dobromilic.

Co se dělo dál? Pochopitelně v tu ránu neváhala a okamžitě zavolala policii. Členka mysliveckého sdružení navíc odvezla všechny tři pejsky k veterináři, toho nejmenšího Rockyho však museli bohužel utratit. Další dva se z otravy už pomalu dostávají, ale vyhráno ještě nemají. „Jeden už zase skáče a běhá, s tím druhým je to ale pořád špatné. Jenom polehává a občas ještě skučí bolestí,“ popsala stav dvou přeživších pejsků jejich majitelka.

Ona sama podle svých slov nemá vůbec žádný problém se sousedy, nikdo si nikdy nestěžoval na její psy. „Samozřejmě určité podezření mám a věřím, že policisté pravého pachatele vypátrají. Pochopitelně po něm budu vymáhat škodu, i když bych nejraději zvolila stejnou variantu jako on. Nacpala bych mu stejný jed na krysy do krku,“ nebere si servítek sympatická mladá blondýnka z Dobromilic. Jak se ještě svěřila Večerníku, případ s ní tak otřásl, že se rozhoduje změnit i bydliště. „Hodlám své psy odstěhovat, tady je prostě už nechci nechat a o stěhování přemýšlím i já sama. Jestliže bydlím vedle vraha, který zabíjí mé miláčky, budu se cítit vždycky v nebezpečí! Na druhé straně mě velice překvapili policisté, kteří si tento případ vzali za svůj a snaží se po tom traviči pátrat. Zatím se prý ale nemají čeho chytit. Nevím jak to dopadne, ale věřím, že ten blázen neujde trestu,“ přeje si Tereza Apeltová. „Policisté případ šetří pro podezření ze spáchání trestného činu týrání zvířat, na který trestní zákoník stanoví trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodala Irena Urbánková, mluvčí krajské policie.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments