Dobré odpoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie_2Tak to tady snad ještě nebylo! Opilá postarší cyklistka nejenom že předminulou sobotu projela jednosměrkou, ale záhy navíc vrazila i s kolem do auta městské policie! „V sobotu osmého března ve večerních hodinách vyjela čtyřiašedesátiletá žena z Mojmírovy ulice na Husovo náměstí. Porušila přitom dopravní značku ´Zákaz vjezdu všech vozidel v jednom směru´. Ve stejnou dobu projížděla Husovým náměstím autohlídka strážníků. Řidič služebního vozu zastavil, aby zabránil střetu. V tomto okamžiku byla cyklistka na úrovni vozidla, ztratila rovnováhu a i s jízdním kolem spadla na levý blatník a levé přední dveře auta městské policie. Při pádu ke zranění naštěstí nedošlo,“ informovala Večerník Jana Adámková, tisková mluvčí Městské policie v Prostějově.

To pravé překvapení přišlo ale až ve chvíli, kdy strážníci vystoupili z auta a snažili se starší ženě pomoci. „Z jejího dechu byl cítit alkohol. Při dechové zkoušce bylo u ní naměřeno 1,66 promile alkoholu. Na místo byla přivolána dopravní policie. Škoda na služebním vozidle byla vyčíslena na částku čtyřiadvacet tisíc korun,“ dodala Adámková.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments