Dobrý večer, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 02_Martin_kvasnickaMinimálně devět krádeží si po svém propuštění z vězení v listopadu 2011 připsal na své konto drogově závislý Martin Kvasnička. Je přitom velmi pravděpodobné, že ve skutečnosti jich má tento pětatřicetiletý muž na svědomí výrazně více... Zajímavé je, že na lup vyrážel vždy se šroubovákem a železnou tyčí. Po úterním rozsudku prostějovského soudu, kterého se Večerník zúčastnil, by se měl do vězení na dva a půl roku vrátit. Martin Kvasnička je jedním z celé řady mladých mužů závislých na pervitinu, kteří se pohybovali kolem známého prostějovského „feťáka“ a dealera Miroslava Otty. Ten byl kvůli svým neustálým krádežím před nedávnem vzat do vazby. U soudu s Kvasničkou pak vystupoval Otta jako svědek. Byl totiž pravidelným návštěvníkem v bytě Moniky B. v Dvořákově ulici, kam se „feťáci“ stahovali. Nelze se divit, že občas se tu objevila i nějaká ta kradená věc...

Byl to právě Miroslav Otta, kdo na policii vypověděl mimo jiné to, že obžalovaný někde sehnal speciální kameru pro průzkum potrubí, přinesl ji do bytu a hledal pro ni kupce. „Tu kameru do bytu ve Dvořákově ulici nedonesl obžalovaný, ale Rom z Přerova, kterého znám pod jménem Rosťa,“ pozměnil Otta svoji výpověď přímo u soudu.

Ani to však na Kvasničkově případu prakticky nic neměnilo. Obžalovaný se totiž přiznal k celkem devíti krádežím. Se šroubovákem vykradl například i známý mlékomat, který provozuje ZD Němčice nad Hanou. Ač sám si přišel na pár korun, družstvu nadělal škodu za témě stopadesát tisíc... „Dělal jsem to proto, že jsem potřeboval na jídlo,“ snažil se obhájit nezaměstnaný Kvasnička, přičemž jaksi zapomněl, že kromě pečiva si pravidelně kupoval i pervitin.

Okresní soud v Prostějově nakonec Kvasničku za opakované krádeže poslal na třicet měsíců do vězení. „Ve váš prospěch hovoří vaše přiznání a spolupráce s policií. Naopak v neprospěch to, že jste se absolutně nepoučil z vašich předchozích odsouzení. Podmínka tak u vás už nepřipadá v úvahu,“ odůvodnila výši i druh trestu soudkyně Adéla Pluskalová.

Už během pobytu v base by měl Kvasnička začít pořádně šetřit. Všem poškozeným, které okradl, totiž navíc musí nahradit škodu, která dosáhla několika set tisíc korun. Rozsudek dosud nenabyl právní moci, obě procesní strany si ponechaly lhůtu pro možnost odvolání.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments