Dobré odpoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

11 02_Martin_kvasnickaMinimálně devět krádeží si po svém propuštění z vězení v listopadu 2011 připsal na své konto drogově závislý Martin Kvasnička. Je přitom velmi pravděpodobné, že ve skutečnosti jich má tento pětatřicetiletý muž na svědomí výrazně více... Zajímavé je, že na lup vyrážel vždy se šroubovákem a železnou tyčí. Po úterním rozsudku prostějovského soudu, kterého se Večerník zúčastnil, by se měl do vězení na dva a půl roku vrátit. Martin Kvasnička je jedním z celé řady mladých mužů závislých na pervitinu, kteří se pohybovali kolem známého prostějovského „feťáka“ a dealera Miroslava Otty. Ten byl kvůli svým neustálým krádežím před nedávnem vzat do vazby. U soudu s Kvasničkou pak vystupoval Otta jako svědek. Byl totiž pravidelným návštěvníkem v bytě Moniky B. v Dvořákově ulici, kam se „feťáci“ stahovali. Nelze se divit, že občas se tu objevila i nějaká ta kradená věc...

Byl to právě Miroslav Otta, kdo na policii vypověděl mimo jiné to, že obžalovaný někde sehnal speciální kameru pro průzkum potrubí, přinesl ji do bytu a hledal pro ni kupce. „Tu kameru do bytu ve Dvořákově ulici nedonesl obžalovaný, ale Rom z Přerova, kterého znám pod jménem Rosťa,“ pozměnil Otta svoji výpověď přímo u soudu.

Ani to však na Kvasničkově případu prakticky nic neměnilo. Obžalovaný se totiž přiznal k celkem devíti krádežím. Se šroubovákem vykradl například i známý mlékomat, který provozuje ZD Němčice nad Hanou. Ač sám si přišel na pár korun, družstvu nadělal škodu za témě stopadesát tisíc... „Dělal jsem to proto, že jsem potřeboval na jídlo,“ snažil se obhájit nezaměstnaný Kvasnička, přičemž jaksi zapomněl, že kromě pečiva si pravidelně kupoval i pervitin.

Okresní soud v Prostějově nakonec Kvasničku za opakované krádeže poslal na třicet měsíců do vězení. „Ve váš prospěch hovoří vaše přiznání a spolupráce s policií. Naopak v neprospěch to, že jste se absolutně nepoučil z vašich předchozích odsouzení. Podmínka tak u vás už nepřipadá v úvahu,“ odůvodnila výši i druh trestu soudkyně Adéla Pluskalová.

Už během pobytu v base by měl Kvasnička začít pořádně šetřit. Všem poškozeným, které okradl, totiž navíc musí nahradit škodu, která dosáhla několika set tisíc korun. Rozsudek dosud nenabyl právní moci, obě procesní strany si ponechaly lhůtu pro možnost odvolání.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments