Dobré odpoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 

Chlupatý cestovatel

Minulé úterý 18. března po čtrnácté hodině byl nahlášen prostřednictvím linky 156 volně pobíhající bulteriér v Kostelecké ulici. Hlídka v dané oblasti ani v blízkém okolí však psa nenalezla. Ten se zanedlouho ale objevil na náměstí T. G. Masaryka, kde vběhl přímo do jedné z prodejen. Strážníci bulteriéra odchytli a převezli na služebnu městské policie, kde si ho páneček vyzvedl ještě téhož dne. Za porušení vyhlášky města Prostějova, která stanoví mít psa na vodítku, byla muži udělena bloková pokuta. Za tento přestupek se částka může vyšplhat až na jeden tisíc korun.


Spáč napadl hlídku

Předminulou sobotu 15. března dopoledne nemohla obsluha baru vzbudit spícího hosta. Podařilo se to až přivolaným strážníkům. Muž ležel na barovém stolečku a místo opustit nechtěl, naopak vykazoval hlídku. Po opětovné výzvě strážníci přistoupili k jeho vyvedení. Občan se vzpíral a snažil se z uchopení vytrhnout, proto mu byla nasazena pouta. Doklady u sebe neměl, tudíž následovalo jeho předvedení na služebnu Policie ČR k ověření totožnosti. Šestačtyřicetiletému muži teď u správního orgánu hrozí pokuta pět tisíc korun za přestupek neuposlechnutí úřední osoby.


Spadla ze schodů

Na žádost lékárnice přijela v úterý 18. března odpoledne hlídka vykázat spící devětačtyřicetiletou bezdomovkyni z budovy. Ta si ustlala ve druhém patře. Než strážníci dorazili na místo, dotyčná spadla ze schodů a poranila si hlavu. Hlídka zajistila asistenci při ošetření lékařem záchranné služby. Ten rozhodl o jejím převozu do nemocnice na vyšetření.


Vyřádil se na značce

Neznámý vandal si vybral dopravní značku upravující přednost v jízdě, možné následky ale zřejmě nedomýšlel. Uplynulé úterý 18. března několik minut před šestou hodinou ranní na základě sdělení řidiče FTL vyjela hlídka do Žitné ulice, kde u křižovatky ležela ulomená dopravní značka. Z důvodu vzniklého nebezpečí pro řidiče vyčkali strážníci na místě do příjezdu pracovníků technických služeb pro zajištění okamžité nápravy.


Strach o kamarádku

Obava o kamarádku dala do pohybu složky policie i hasičů. Ve středu 19. března po sedmé hodině ráno se seniorka obrátila s prosbou o prověření, zda je její přítelkyně v pořádku. Starost měla z důvodu, že byly domluveny, aby ji ráno probudila. Jenže telefon ani po dlouhém vyzvánění nebrala a balkónové dveře měla pootevřené. Strážníci zkontaktovali sousedy, ale nikdo o ženě nevěděl. Na místo dorazili hasiči a přes balkón se dostali dovnitř. Čtyřiaosmdesátiletá důchodkyně se však bytě nenacházela. Po deváté hodině se naštěstí operačnímu středisku ozvala její dcera s tím, že maminka je u ní v Kroměříži na návštěvě...

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments