Příjemnou noc, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

 

Chlupatý cestovatel

Minulé úterý 18. března po čtrnácté hodině byl nahlášen prostřednictvím linky 156 volně pobíhající bulteriér v Kostelecké ulici. Hlídka v dané oblasti ani v blízkém okolí však psa nenalezla. Ten se zanedlouho ale objevil na náměstí T. G. Masaryka, kde vběhl přímo do jedné z prodejen. Strážníci bulteriéra odchytli a převezli na služebnu městské policie, kde si ho páneček vyzvedl ještě téhož dne. Za porušení vyhlášky města Prostějova, která stanoví mít psa na vodítku, byla muži udělena bloková pokuta. Za tento přestupek se částka může vyšplhat až na jeden tisíc korun.


Spáč napadl hlídku

Předminulou sobotu 15. března dopoledne nemohla obsluha baru vzbudit spícího hosta. Podařilo se to až přivolaným strážníkům. Muž ležel na barovém stolečku a místo opustit nechtěl, naopak vykazoval hlídku. Po opětovné výzvě strážníci přistoupili k jeho vyvedení. Občan se vzpíral a snažil se z uchopení vytrhnout, proto mu byla nasazena pouta. Doklady u sebe neměl, tudíž následovalo jeho předvedení na služebnu Policie ČR k ověření totožnosti. Šestačtyřicetiletému muži teď u správního orgánu hrozí pokuta pět tisíc korun za přestupek neuposlechnutí úřední osoby.


Spadla ze schodů

Na žádost lékárnice přijela v úterý 18. března odpoledne hlídka vykázat spící devětačtyřicetiletou bezdomovkyni z budovy. Ta si ustlala ve druhém patře. Než strážníci dorazili na místo, dotyčná spadla ze schodů a poranila si hlavu. Hlídka zajistila asistenci při ošetření lékařem záchranné služby. Ten rozhodl o jejím převozu do nemocnice na vyšetření.


Vyřádil se na značce

Neznámý vandal si vybral dopravní značku upravující přednost v jízdě, možné následky ale zřejmě nedomýšlel. Uplynulé úterý 18. března několik minut před šestou hodinou ranní na základě sdělení řidiče FTL vyjela hlídka do Žitné ulice, kde u křižovatky ležela ulomená dopravní značka. Z důvodu vzniklého nebezpečí pro řidiče vyčkali strážníci na místě do příjezdu pracovníků technických služeb pro zajištění okamžité nápravy.


Strach o kamarádku

Obava o kamarádku dala do pohybu složky policie i hasičů. Ve středu 19. března po sedmé hodině ráno se seniorka obrátila s prosbou o prověření, zda je její přítelkyně v pořádku. Starost měla z důvodu, že byly domluveny, aby ji ráno probudila. Jenže telefon ani po dlouhém vyzvánění nebrala a balkónové dveře měla pootevřené. Strážníci zkontaktovali sousedy, ale nikdo o ženě nevěděl. Na místo dorazili hasiči a přes balkón se dostali dovnitř. Čtyřiaosmdesátiletá důchodkyně se však bytě nenacházela. Po deváté hodině se naštěstí operačnímu středisku ozvala její dcera s tím, že maminka je u ní v Kroměříži na návštěvě...

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments