Dobrý podvečer, dnes je neděle 5.7.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Státní svátek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 zlodej7V posledních několika dnech se v poradnách Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska množí stížnosti na praktiky firmy Endemos distribution s.r.o. z Prahy, která spotřebitelům, převážně seniorům, rozesílá upomínku – výzvu k úhradě dlužné částky ve výši 3 566 korun. Policie ale upozorňuje, že jde o podvod!

Společnost v dopise uvádí, že kontrolou účetní evidence zjistila dluh na klientské kartě za stále aktivní členství a vyzývá daného spotřebitele, aby ve vlastním zájmu neprodleně kontaktoval společnost na zákaznické lince +420 900 850 555. Dále ho společnost vyzývá, aby se nevyhýbal svému závazku, a upozorňuje ho, že v případě, že nebude celou věc řešit a nebude společnost kontaktovat, bude pohledávka vymáhána exekučně. „Samozřejmě, že takový dopis nejednoho seniora vyděsí, i když si není vědom jakéhokoli členství,“ konstatuje Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci. „Společnost však má být kontaktována na linku se zvýšeným tarifem.

U hovorů začínajících čísly 900, 906 a 909 totiž platí, že 4. a 5. pozice určuje cenu za minutu volání v korunách včetně DPH. V tomto případě za zavolání na tuto linku spotřebitel zaplatí za minutu hovoru 85 korun,“ přibližuje praktiky podvodné firmy mluvčí krajské policie. Na základě těchto skutečností policie i Sdružení obrany spotřebitelů upozorňují, že se jedná o podvodné jednání, jak vylákat ze spotřebitelů peníze.

V takovýchto případech pamatuje na spotřebitele i zákon, který přímo zakazuje prodávajícím používat pro komunikaci se spotřebitelem telefonní čísla s vyšší než běžnou cenou. „Proto nedoporučujeme na tuto linku volat a radíme postiženým ohlásit celou záležitost na Policii ČR, která se již také o případ začala zajímat,“ uvedla Irena Urbánková.

Výzvu k zaplacení 3 566 korun již obdrželo několik lidí na Olomoucku, Prostějovsku i Přerovsku. Od úterního rána přijali policisté v celém Olomouckém kraji téměř stovku oznámení od občanů o zvláštních dopisech, které jim byly doručeny. „Předpokládáme, že podobný dopis dostalo mnohem více lidí a není tedy vyloučeno, že počet přijatých oznámení bude vyšší. Rovněž vyzýváme občany, kteří takové dopisy obdrželi, aby dříve, než něco opravdu zaplatí, kontaktovali policisty na kterékoliv policejní služebně,“ uzavírá toto téma jednoznačnou výzvou Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci.

Total Comments

  • Rock memory of
  • Elite
  • Vestour
  • KSČM
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Dražší, ale ekologičtější.

Vedení prostějovského magistrátu se rozhodlo při ničení plevele v různých lokalitách města upřednostnit spaření zeleně technologií téměř vařící vody nebo páry. Upozaděny jsou tak chemické přípravky, především tolik kritizovaný Roundup. Má to ale jeden háček, ekologické ničení plevele bude mnohem dražší.

Vydržel jen rok.

Když byl 1. června loňského roku po vítězství ve výběrovém řízení jmenován po Janu Páleníkovi ředitelem Národního domu v Prostějově, měl s tímto zařízením velkolepé plány. Jiří Hloch však ve funkci vydržel jen něco málo přes jeden rok. Minulý týden byl městem odvolán z několika důvodů.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Vladimír Franz

Hudební skladatel, výtvarník a vysokoškolský profesor nadchl v kostele Povýšení svatého Kříže varhanním koncertem. Prostějované si pak ve Zlaté bráně mohli prohlédnout také jeho výstavu obrazů.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

61


Přesně tolik dní bude uzavřena jedna z nejfrekventovanějších komunikací v Prostějově. Už tuto středu bude zahájena rekonstrukce povrchu vozovky na Vápenici, která potrvá až do konce prázdnin.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„ŽENY MAJÍ ŠITÍ V GENECH! ŠKODA ŽE SE MU VÍCE NEVĚNUJÍ...“

Jana Komárková navrhuje pro Ptenské dětské divadlo nádherné kostýmy a v exkluzivním rozhovoru pro Večerník (čtěte na straně 10) vyzývá své pohlaví k větší aktivitě s jehlou a nití.

Total Comments

-