Příjemnou noc, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 zlodej7V posledních několika dnech se v poradnách Sdružení obrany spotřebitelů Moravy a Slezska množí stížnosti na praktiky firmy Endemos distribution s.r.o. z Prahy, která spotřebitelům, převážně seniorům, rozesílá upomínku – výzvu k úhradě dlužné částky ve výši 3 566 korun. Policie ale upozorňuje, že jde o podvod!

Společnost v dopise uvádí, že kontrolou účetní evidence zjistila dluh na klientské kartě za stále aktivní členství a vyzývá daného spotřebitele, aby ve vlastním zájmu neprodleně kontaktoval společnost na zákaznické lince +420 900 850 555. Dále ho společnost vyzývá, aby se nevyhýbal svému závazku, a upozorňuje ho, že v případě, že nebude celou věc řešit a nebude společnost kontaktovat, bude pohledávka vymáhána exekučně. „Samozřejmě, že takový dopis nejednoho seniora vyděsí, i když si není vědom jakéhokoli členství,“ konstatuje Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci. „Společnost však má být kontaktována na linku se zvýšeným tarifem.

U hovorů začínajících čísly 900, 906 a 909 totiž platí, že 4. a 5. pozice určuje cenu za minutu volání v korunách včetně DPH. V tomto případě za zavolání na tuto linku spotřebitel zaplatí za minutu hovoru 85 korun,“ přibližuje praktiky podvodné firmy mluvčí krajské policie. Na základě těchto skutečností policie i Sdružení obrany spotřebitelů upozorňují, že se jedná o podvodné jednání, jak vylákat ze spotřebitelů peníze.

V takovýchto případech pamatuje na spotřebitele i zákon, který přímo zakazuje prodávajícím používat pro komunikaci se spotřebitelem telefonní čísla s vyšší než běžnou cenou. „Proto nedoporučujeme na tuto linku volat a radíme postiženým ohlásit celou záležitost na Policii ČR, která se již také o případ začala zajímat,“ uvedla Irena Urbánková.

Výzvu k zaplacení 3 566 korun již obdrželo několik lidí na Olomoucku, Prostějovsku i Přerovsku. Od úterního rána přijali policisté v celém Olomouckém kraji téměř stovku oznámení od občanů o zvláštních dopisech, které jim byly doručeny. „Předpokládáme, že podobný dopis dostalo mnohem více lidí a není tedy vyloučeno, že počet přijatých oznámení bude vyšší. Rovněž vyzýváme občany, kteří takové dopisy obdrželi, aby dříve, než něco opravdu zaplatí, kontaktovali policisty na kterékoliv policejní služebně,“ uzavírá toto téma jednoznačnou výzvou Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci.

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments