Dobré odpoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

policieProstějov - Skuteční Ferdové mravenci v oblasti zločinu mají utrum. Policisté chytili muže, jejichž způsob obživy by se dal charakterizovat jako krádeže všeho druhu. Vykradli domy, prodejnu i sběrnu. Brali vše, co se jim hodilo od cigaret přes elektroniku až po auta.

 

Prostějovští kriminalisté objasnili 5 případů majetkové trestné činnosti, k nimž došlo od ledna do první poloviny února letošního roku. „V pondělí policisté zahájili trestní stíhání 35letého muže z Prostějovska, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádež, poškození cizí věci, neoprávněné užívání cizí věci, porušování domovní svobody a podílnictví. Na některých skutcích se podílel sám, v jiných figurují další dva podezřelí – 35 letý a 32 letý muž, oba z Prostějovska. Objektem zájmu obviněného a v některých případech i jednoho ze spolupachatelů, se staly rodinné domy, prodejna i sběrna surovin na Prostějovsku. Bral vše, co se mu hodilo – elektroniku, šperky, lyžařské vybavení, kosmetiku, klíče od vozidel, mobilní telefony, z prodejny ukradl cigarety za téměř 30 tisíc korun a ze sběrných surovin s dalším ze svých společníků, přenosnou pokladnu, LED televizor a box s nářadím. Celkově tak napáchali škodu za 143 500 korun. Ve dvou případech obviněný dokonce za pomoci nalezených klíčů, odcizil i vozidlo. V prvním případě VW Tiguan, který těsně po krádeži předal další osobě, a to 35 letému společníkovi, který je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu podílnictví, za který mu hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi, neboť věděl, že vozidlo pochází z trestné činnosti a přesto ho používal. Ve druhém případě 35letý obviněný zřejmě zatoužil po projížďce Škodou Fabií, nacházející se v jednom z domů, do něhož se vloupal. Vzal klíče, vozila se zmocnil a odjel s ním. Vozidlo bylo následně nalezeno odstavené na ulici Bohumíra Šmerala v Prostějově a předáno majiteli. V jednom z případů převzal obviněný od 35 letého společníka pak vozidlo VW Passat Variant, pocházející z trestné činnosti. To následně užíval a jezdil sním,” informovala policejní tisková mluvčí Irena Urbánková s tím, že obviněný není pro policisty žádným nováčkem, neboť již v minulosti byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen a potrestán Okresním soudem v Prostějově. Dva z mužů se už nacházejí ve vazbě, třetí je stíhán na svobodě.

 

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments