Příjemnou noc, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

policieProstějov - Skuteční Ferdové mravenci v oblasti zločinu mají utrum. Policisté chytili muže, jejichž způsob obživy by se dal charakterizovat jako krádeže všeho druhu. Vykradli domy, prodejnu i sběrnu. Brali vše, co se jim hodilo od cigaret přes elektroniku až po auta.

 

Prostějovští kriminalisté objasnili 5 případů majetkové trestné činnosti, k nimž došlo od ledna do první poloviny února letošního roku. „V pondělí policisté zahájili trestní stíhání 35letého muže z Prostějovska, kterého obvinili ze spáchání přečinů krádež, poškození cizí věci, neoprávněné užívání cizí věci, porušování domovní svobody a podílnictví. Na některých skutcích se podílel sám, v jiných figurují další dva podezřelí – 35 letý a 32 letý muž, oba z Prostějovska. Objektem zájmu obviněného a v některých případech i jednoho ze spolupachatelů, se staly rodinné domy, prodejna i sběrna surovin na Prostějovsku. Bral vše, co se mu hodilo – elektroniku, šperky, lyžařské vybavení, kosmetiku, klíče od vozidel, mobilní telefony, z prodejny ukradl cigarety za téměř 30 tisíc korun a ze sběrných surovin s dalším ze svých společníků, přenosnou pokladnu, LED televizor a box s nářadím. Celkově tak napáchali škodu za 143 500 korun. Ve dvou případech obviněný dokonce za pomoci nalezených klíčů, odcizil i vozidlo. V prvním případě VW Tiguan, který těsně po krádeži předal další osobě, a to 35 letému společníkovi, který je nyní podezřelý ze spáchání trestného činu podílnictví, za který mu hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi, neboť věděl, že vozidlo pochází z trestné činnosti a přesto ho používal. Ve druhém případě 35letý obviněný zřejmě zatoužil po projížďce Škodou Fabií, nacházející se v jednom z domů, do něhož se vloupal. Vzal klíče, vozila se zmocnil a odjel s ním. Vozidlo bylo následně nalezeno odstavené na ulici Bohumíra Šmerala v Prostějově a předáno majiteli. V jednom z případů převzal obviněný od 35 letého společníka pak vozidlo VW Passat Variant, pocházející z trestné činnosti. To následně užíval a jezdil sním,” informovala policejní tisková mluvčí Irena Urbánková s tím, že obviněný není pro policisty žádným nováčkem, neboť již v minulosti byl za majetkovou trestnou činnost odsouzen a potrestán Okresním soudem v Prostějově. Dva z mužů se už nacházejí ve vazbě, třetí je stíhán na svobodě.

 

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments