Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 02 drogy drahanovice1Tak to byla akce! Ve středu 26. března před jednadvacátou hodinou večerní si policejní hlídka v Kostelci na Hané povšimla vozidla, které vyjelo z polní cesty mezi obcemi Střechovicemi a Služínem, přičemž si rovnou namířilo do Kostelce. To strážcům zákona nedalo a rozhodli se řidiče zkontrolovat. Kdo mohl v tu chvíli tušit, koho se snaží vůbec zastavit…

„Policisté chtěli vozidlo značky Volkswagen Multivan zkontrolovat a za pomocí výstražného světelného zařízení s nápisem ´Stop´ řidiče zastavovali. Ten však na výzvu nereagoval a začal hlídce ujíždět. Projel Slatinicemi, Třebčínem, Drahanovicemi až do Senice na Hané, kdy byl ve spolupráci s olomouckými policisty zablokován a zastaven. Následně bylo zjištěno, že se jednalo o šestadvacetiletého muže z Olomoucka, který během jízdy porušil opakovaně pravidla bezpečnosti a plynulosti silničního provozu, nerespektoval dopravní značení a část jízdy absolvoval i se zhasnutými světly. Policisté u něho provedli dechovou zkoušku na alkohol, která byla negativní, zato test na omamné a psychotropní látky byl pozitivní na marihuanu...,“ informovala o nebývalé honičce Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje. Jak dodala, mladý řidič se k požití návykové látky doznal. Odmítl se však podrobit lékařskému vyšetření spojenému s odběrem biologického materiálu v nemocnici. Nyní je podezřelý ze spáchání přestupku proti bezpečnosti a plynulosti silničního provozu.

Tím ale případ ještě ani zdaleka neskončil. Policisté totiž prohlédli celé dodávkové vozidlo a nestačili se divit! „Při prohlídce auta policisté zjistili, že se v jeho zavazadlovém prostoru nachází v igelitových pytlích sušená rostlinná hmota různé konzistence. Podle prvního odhadu mělo jít o konopí. Případ si převzali pracovníci olomoucké kriminálky. Při dalším podrobnějším ohledání zjistili, že se skutečně jedná o konopí, avšak o vlhký a zapařený odpad,“ prozradila Marie Štrbáková, další tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR Olomouckého kraje Prověřování mladého muže však tímto neskončilo a následující den provedla policie v jeho bydlišti domovní prohlídku.

„V jeho přítomnosti tady byla zajištěna menší kompletní pěstírna konopí včetně sušené rostlinné hmoty. Její hmotnost a kvalita bude známa po znaleckém zkoumání. Muž byl po provedení nezbytných úkonů ze zadržení propuštěn. Za jeho aktivity mu tak nyní hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od jednoho roku do pěti let,“ dodala Štrbáková.

13 02 drogy drahanovice2 13 02 drogy drahanovice3

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-