Dobré odpoledne, dnes je pátek 10.7.2020
svátek slaví Libuše a Amálie,
zítra Olga
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

13 02 soudni sinTohle se opravdu často nevidí! Lupiči, který docela nedávno s pistolí v ruce přepadl prostějovskou hernu Melloun v Kostelecké ulici, hrozilo až deset let vězení. Nakonec ale za mříže nepůjde! Soud i v případě závažného trestného činu přihlédl k přiznání, projevené lítosti a také k faktu, že se mladý muž snaží začlenit do společnosti. Coby kuchař si našel práci a očekává narození potomka. Jeho přítelkyně, která za ním pevně stojí, by mu měla dítě porodit letos v září. V každém případě se ale na první pohled jedná o hodně diskutabilní rozhodnutí Okresního soudu v Prostějově... Večerník byl v úterý 25. března u toho!


K loupežnému přepadení došlo v září roku 2013. David H. se před ním zamaskoval, když si vzal kšiltovku i dioptrické brýle, v herně se choval velice razantně. Poté, co mu barmanka odmítla dát peníze dobrovolně, přiložil jí maketu pistole k hlavě, chytil za rameno, natlačil k šuplíku a přinutil vydat číšnický flek. Napadená žena se ocitla pod ohromným fyzickým i psychickým tlakem. „Jsem matka malých dětí, a když mi ten člověk dal pistoli ke spánku, proběhl mi před očima fakticky celý život. Hlavně jsem se strašně bála, co bude s dětmi. Když lupič odešel, zůstala jsem stát v naprostém šoku, nebyla jsem schopna ani zavolat policii. Dodnes jsem se z toho zcela nevzpamatovala, práce v baru jsem musela nechat a i nyní složitě sháním zaměstnání,“ nechala se před prostějovským soudem lupičova oběť.

Policisty nakonec zavolal jeden z hostů baru, který se navzdory vlastnímu ohrožení snažil lupiči  jeho zoufalý čin rozmluvit. Úspěšný však nebyl. „Setkal jsem se i s názorem, že jsem ho měl na místě umlátit popelníkem. No nevím. To bych asi musel být Steven Seagal a to já fakt nejsem,“ připustil před tribunálem dle názoru Večerníku i tak dost odvážný muž.  


Samotný David H. pochází z Přerova. V minulosti měl problémy s drogami, před řadou let byl odsouzen mimo to za vydírání. Do Prostějova se přestěhoval kvůli přítelkyni. Podle svých slov se dostali do zoufalé životní situace, ze které v danou chvíli neviděl žádné jiné východisko než vzít pistoli a jít loupit. Na policii se ke všemu přiznal hned při prvním výslechu a s policisty spolupracoval. Svým obětem poslal omluvný dopis. „Je mi to všechno hrozně líto. Věřte mi, že si nepřeji nic jiného, než abych mohl vrátit čas, a aby se to nikdy nestalo,“ kál se David H., kterého při hlavním líčení věrně doprovázela jeho těhotná přítelkyně.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Půjdete v tomto týdnu do Prostějova na tenis?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Uzavírka zatím bez problémů.

Už druhým týdnem je v platnosti uzavírka jedné z nejfrekventovanějších ulic v Prostějově. Zatímco dělníci už pracují na rekonstrukci povrchu vozovky na Vápenici, doprava v centru Prostějova nijak nekolabuje a řidiči v klidu využívají objízdných tras. Jen aby to tak vydrželo.

Místo basy podmínka.

Vrchní soud v Olomouci byl zcela jiného názoru než Krajský soud v Brně. Bývalý předseda mládežnického hokejového klubu LHK Jestřábi spolek Michal Tomiga uspěl u odvolacího soudu, který mu za dotační podvod ve známé kauze změnil pětiletý nepodmíněný trest na tříletou podmínku.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Vrba

Nestor pivínské zábavy se stal Největším Hanákem! Divadelník ze spolku Větřák Jiří Vrba dosáhl vítězství v prestižní anketě vyhlašované Hanáckou Kyselkou.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

100


Další „stovkařce“ v Prostějově přišel osobně poblahopřát první náměstek primátora Jiří Pospíšil. Paní Božena Zikušková oslavila kulaté narozeniny v plné svěžesti a pohodě.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„JAK MŮŽETE VYCHOVÁVAT DĚTI, KDYŽ OBA FETUJETE A KRADETE?!“

Soudce Okresního soudu v Prostějově Petr Vrtěl se v případě Ondřeje Smékala přiklonil k nejvyššímu možnému trestu, tedy dvouletému trestu domácího vězení.

Total Comments

-