Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 30_cyklistaDo cílové stanice již nedošel 73letý muž, který v pondělí před 22:00 hodinou šel pěšky z Kostelce na Hané směrem na obec Hluchov. Po té, co jej srazilo auto, skončil s těžkými zraněními v Olomoucké nemocnici, kde byl okamžitě operován.

"Chodec při pravém okraji silnice a vedle sebe u okraje komunikace vedl jízdní kolo. Sám šel blíže do středu vozovky. Jízdní kolo nebylo osvětleno a na nepřehledném úseku byl chodec předjížděný vozidlem Opel Zafira. Dle tvrzení řidiče mu senior náhle vstoupil do jízdní dráhy, proto začal intenzivně brzdit, ale střetu již nedokázal zabránit. Strhnout řízení vlevo do protisměru nemohl, protože v té době tam jelo vozidlo VW Golf,"  popsala událost policejní tisková mluvčí Miluše Zajícová s tím, že chodec utrpěl těžké zranění a musel být z místa převezen do Fakultní nemocnice Olomouc. 

Dechová zkouška zjistila, že chodec byl pod vlivem alkoholu. "Hodnota se zastavila na čísle 0.47 promile. Řidič oplu pak pod vlivem alkoholu nebyl," dodala Zajícová.

Starý muž byl v nemocnici okamžitě operován, nyní bojuje o život.  "Muž byl vyšetřený na urgentním příjmu se středně těžkými poraněními v oblasti levé nohy a hrudníku. Byl akutně operovaný, nyní je přijatý na úrazové jednotce intenzivní péče. Je při vědomí, ale stále ve vážném stavu," uvedl mluvčí fakultní nemocnice Egon Havrlant.

 Míra zavinění je v tuto chvíli předmětem dalšího šetření.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Galerie
  • Ceny Kultury
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments