Dobrý večer, dnes je pondělí 26.10.2020
svátek slaví Erik,
zítra Šarlota a Zoe
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 30_cyklistaDo cílové stanice již nedošel 73letý muž, který v pondělí před 22:00 hodinou šel pěšky z Kostelce na Hané směrem na obec Hluchov. Po té, co jej srazilo auto, skončil s těžkými zraněními v Olomoucké nemocnici, kde byl okamžitě operován.

"Chodec při pravém okraji silnice a vedle sebe u okraje komunikace vedl jízdní kolo. Sám šel blíže do středu vozovky. Jízdní kolo nebylo osvětleno a na nepřehledném úseku byl chodec předjížděný vozidlem Opel Zafira. Dle tvrzení řidiče mu senior náhle vstoupil do jízdní dráhy, proto začal intenzivně brzdit, ale střetu již nedokázal zabránit. Strhnout řízení vlevo do protisměru nemohl, protože v té době tam jelo vozidlo VW Golf,"  popsala událost policejní tisková mluvčí Miluše Zajícová s tím, že chodec utrpěl těžké zranění a musel být z místa převezen do Fakultní nemocnice Olomouc. 

Dechová zkouška zjistila, že chodec byl pod vlivem alkoholu. "Hodnota se zastavila na čísle 0.47 promile. Řidič oplu pak pod vlivem alkoholu nebyl," dodala Zajícová.

Starý muž byl v nemocnici okamžitě operován, nyní bojuje o život.  "Muž byl vyšetřený na urgentním příjmu se středně těžkými poraněními v oblasti levé nohy a hrudníku. Byl akutně operovaný, nyní je přijatý na úrazové jednotce intenzivní péče. Je při vědomí, ale stále ve vážném stavu," uvedl mluvčí fakultní nemocnice Egon Havrlant.

 Míra zavinění je v tuto chvíli předmětem dalšího šetření.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-