Dobrý podvečer, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 30_cyklistaDo cílové stanice již nedošel 73letý muž, který v pondělí před 22:00 hodinou šel pěšky z Kostelce na Hané směrem na obec Hluchov. Po té, co jej srazilo auto, skončil s těžkými zraněními v Olomoucké nemocnici, kde byl okamžitě operován.

"Chodec při pravém okraji silnice a vedle sebe u okraje komunikace vedl jízdní kolo. Sám šel blíže do středu vozovky. Jízdní kolo nebylo osvětleno a na nepřehledném úseku byl chodec předjížděný vozidlem Opel Zafira. Dle tvrzení řidiče mu senior náhle vstoupil do jízdní dráhy, proto začal intenzivně brzdit, ale střetu již nedokázal zabránit. Strhnout řízení vlevo do protisměru nemohl, protože v té době tam jelo vozidlo VW Golf,"  popsala událost policejní tisková mluvčí Miluše Zajícová s tím, že chodec utrpěl těžké zranění a musel být z místa převezen do Fakultní nemocnice Olomouc. 

Dechová zkouška zjistila, že chodec byl pod vlivem alkoholu. "Hodnota se zastavila na čísle 0.47 promile. Řidič oplu pak pod vlivem alkoholu nebyl," dodala Zajícová.

Starý muž byl v nemocnici okamžitě operován, nyní bojuje o život.  "Muž byl vyšetřený na urgentním příjmu se středně těžkými poraněními v oblasti levé nohy a hrudníku. Byl akutně operovaný, nyní je přijatý na úrazové jednotce intenzivní péče. Je při vědomí, ale stále ve vážném stavu," uvedl mluvčí fakultní nemocnice Egon Havrlant.

 Míra zavinění je v tuto chvíli předmětem dalšího šetření.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments