Dobrý podvečer, dnes je pondělí 22.7.2019
svátek slaví Magdaléna,
zítra Libor
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

31 rvackaKvůli dvěma stovkám, pro něž sedmadvacetiletý rabiját napadl svého dlužníka, mu teď hrozí až deset let vězení za loupež. Věřitel se totiž dlužných peněz domáhal na Západní ulici násilím, navíc pak dvaadvacetiletému mladíkovi ukradl jízdní kolo. Tedy lépe řečeno, vzal si ho do zástavy…

„V pondělí ve večerních hodinách přistoupil sedmadvacetiletý muž na ulici Západní v Prostějově k o pět let mladšímu poškozenému, po kterém chtěl vrátit dluh ve výši 200 korun. Vše bylo v pořádku až do té doby, než mladíka chytil pod krkem, přitom mu roztrhl košili a vyhrožoval mu újmou na zdraví, pokud mu nedá peníze,“ sdělila Miluše Zajícová, tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově. Spor o dvě stovky však pokračoval dál, věřitel se nenechal odbýt. „Napadený mu řekl, že mu je dá, ale nyní je nemá u sebe. Útočník se ho pokusil dvakrát udeřit do obličeje, což mladík vykryl. Pak odešel k jízdnímu kolu, na kterém poškozený přijel a sdělil mu, že si ho bere a to až do doby, než mu vrátí dluh. O kolo se pak oba přetahovali. Mladší z nich pak ustoupil a kolo pustil, protože se obával o své zdraví. Podezřelý i s bicyklem z místa odešel, poškozený mladík neutrpěl žádnou újmu na zdraví. Přesto policisté celý případ prověřují pro trestný čin loupeže,“ uvedla Miluše Zajícová.

Kvůli rvačce pro dvě stokoruny dluhu nyní sedmadvacetiletému muži z Prostějova hrozí za loupežné přepadení až deset let kriminálu. 

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments