Dobré odpoledne, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
30 motorova_pilaMladý člen mysliveckého spolku byl v úterý u soudu obviněn z krádeže dřeva v lese. Škoda, kterou měl způsobit, byla odhadnuta na třiasedmdesát tisíc korun. O její výši se však vede tuhý boj. Michal Kučera se sice přiznal, že si nějaké dřevo chtěl z lesa odvézt, s nemalým sebevědomím však popřel, že by zde nějaké stromy kdy kácel.
„Pouze jsem ořezával větve u stromu, který jsem předchozí den našel v lese pokácený. Dřevo z něj jsem si chtěl skutečně vzít domů, ale jen aby nepřekáželo. Další dřevo, které u mě policie našla, jsem však koupil od známého. Chtěl jsem jej prodat dál,“ hájil se Michal Kučera, jehož verzi potvrdil i kamarád z posilovny, který mu měl dřevo prodat.
Proti tomu však stojí výpovědi dalších svědků. „Strom, který obžalovaný ořezával, musel být čerstvě pokácený. Jeho listy ještě nestihly zvadnout, jak by se to stalo u stromu, který v lese leží už nějaký čas,“ vypověděl Jaroslav Burget, správce Lesů města Prostějova, který Kučeru načapal s „motorovkou“ přímo u pokáceného habru.
Policisté si však lámali hlavu ještě s dalším problémem. Jak dokázat, že habrové dřevo, které měl Michal Kučera na dvorku, skutečně pochází z patnácti dalších stromů, jejichž pařezy zůstaly v tomtéž lese. „Každý dřevorubec má svůj vlastní rukopis, který se projevuje v tom, jak kmen při kácení nařezává. Dovolím si tvrdit, že všech patnáct stromů pokácel jeden a tentýž člověk. Díky své třiatřicetileté praxi si to mohu dovolit,“ vypověděl Jaroslav Burget.
O tom, kolik dřeva si Michal Kučera z lesa odnesl, a kolik peněz tedy městským lesům dluží, soud zatím neurčil. Stejně tak dosud nerozhodl ani o jeho vině i výši případného trestu. Rozsudek totiž dosud nepadl, neboť jednání bylo odročeno...

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-