Dobrý večer, dnes je neděle 21.7.2019
svátek slaví Vítězslav,
zítra Magdaléna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
30 motorova_pilaMladý člen mysliveckého spolku byl v úterý u soudu obviněn z krádeže dřeva v lese. Škoda, kterou měl způsobit, byla odhadnuta na třiasedmdesát tisíc korun. O její výši se však vede tuhý boj. Michal Kučera se sice přiznal, že si nějaké dřevo chtěl z lesa odvézt, s nemalým sebevědomím však popřel, že by zde nějaké stromy kdy kácel.
„Pouze jsem ořezával větve u stromu, který jsem předchozí den našel v lese pokácený. Dřevo z něj jsem si chtěl skutečně vzít domů, ale jen aby nepřekáželo. Další dřevo, které u mě policie našla, jsem však koupil od známého. Chtěl jsem jej prodat dál,“ hájil se Michal Kučera, jehož verzi potvrdil i kamarád z posilovny, který mu měl dřevo prodat.
Proti tomu však stojí výpovědi dalších svědků. „Strom, který obžalovaný ořezával, musel být čerstvě pokácený. Jeho listy ještě nestihly zvadnout, jak by se to stalo u stromu, který v lese leží už nějaký čas,“ vypověděl Jaroslav Burget, správce Lesů města Prostějova, který Kučeru načapal s „motorovkou“ přímo u pokáceného habru.
Policisté si však lámali hlavu ještě s dalším problémem. Jak dokázat, že habrové dřevo, které měl Michal Kučera na dvorku, skutečně pochází z patnácti dalších stromů, jejichž pařezy zůstaly v tomtéž lese. „Každý dřevorubec má svůj vlastní rukopis, který se projevuje v tom, jak kmen při kácení nařezává. Dovolím si tvrdit, že všech patnáct stromů pokácel jeden a tentýž člověk. Díky své třiatřicetileté praxi si to mohu dovolit,“ vypověděl Jaroslav Burget.
O tom, kolik dřeva si Michal Kučera z lesa odnesl, a kolik peněz tedy městským lesům dluží, soud zatím neurčil. Stejně tak dosud nerozhodl ani o jeho vině i výši případného trestu. Rozsudek totiž dosud nepadl, neboť jednání bylo odročeno...

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments