Dobré poledne, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
30 motorova_pilaMladý člen mysliveckého spolku byl v úterý u soudu obviněn z krádeže dřeva v lese. Škoda, kterou měl způsobit, byla odhadnuta na třiasedmdesát tisíc korun. O její výši se však vede tuhý boj. Michal Kučera se sice přiznal, že si nějaké dřevo chtěl z lesa odvézt, s nemalým sebevědomím však popřel, že by zde nějaké stromy kdy kácel.
„Pouze jsem ořezával větve u stromu, který jsem předchozí den našel v lese pokácený. Dřevo z něj jsem si chtěl skutečně vzít domů, ale jen aby nepřekáželo. Další dřevo, které u mě policie našla, jsem však koupil od známého. Chtěl jsem jej prodat dál,“ hájil se Michal Kučera, jehož verzi potvrdil i kamarád z posilovny, který mu měl dřevo prodat.
Proti tomu však stojí výpovědi dalších svědků. „Strom, který obžalovaný ořezával, musel být čerstvě pokácený. Jeho listy ještě nestihly zvadnout, jak by se to stalo u stromu, který v lese leží už nějaký čas,“ vypověděl Jaroslav Burget, správce Lesů města Prostějova, který Kučeru načapal s „motorovkou“ přímo u pokáceného habru.
Policisté si však lámali hlavu ještě s dalším problémem. Jak dokázat, že habrové dřevo, které měl Michal Kučera na dvorku, skutečně pochází z patnácti dalších stromů, jejichž pařezy zůstaly v tomtéž lese. „Každý dřevorubec má svůj vlastní rukopis, který se projevuje v tom, jak kmen při kácení nařezává. Dovolím si tvrdit, že všech patnáct stromů pokácel jeden a tentýž člověk. Díky své třiatřicetileté praxi si to mohu dovolit,“ vypověděl Jaroslav Burget.
O tom, kolik dřeva si Michal Kučera z lesa odnesl, a kolik peněz tedy městským lesům dluží, soud zatím neurčil. Stejně tak dosud nerozhodl ani o jeho vině i výši případného trestu. Rozsudek totiž dosud nepadl, neboť jednání bylo odročeno...

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments