Dobré poledne, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

31 soud_naftaPři dnešních cenách benzínu a nafty se nemůžeme divit, že se s nimi čím dál více kšeftuje. Sen Martina Š. o naftě za dvacet korun za litr, kterou by „pod rukou“ sehnal na benzínce OMV u Žešova, vzal rychle za své. Napálil ho čtyřicetiletý recidivista Radek Spilka! A celá švanda skončila u prostějovského okresního soudu...

Ve svých čtyřiceti letech má Radek Spilka v trestním rejstříku už neuvěřitelných šestnáct záznamů. Posledních sedm let strávil ve vězení, ze kterého byl propuštěn koncem října loňského roku. Od té doby bydlel hlavně u svých rodičů ve Vrahovicích. Pobyt na čerstvém vzduchu mu ale očividně asi nevyhovoval, a tak se na svobodě pustil do velice průhledného podvodu. Po domluvě s dalšími lidmi sehrál roli zaměstnance benzínky OMV v Žešově, který měl svému zákazníkovi načepovat tisíc litrů laciné nafty po dvaceti korunách za litr. To však Spilka nikdy neměl v úmyslu. Poté, co od koupěchtivého Martina Š. vybral dvacet tisíc korun, tak se z místa vypařil! Nemohl se ani příliš divit, že za chvilku v domě jeho rodičů zaklepali policisté. „Proč to děláte? To se vám opravdu ve věznici tak líbí?” ptal se bezdětného Spilky soudce Petr Vrtěl. Odpovědi se od výřečného, ale jinak ne zrovna bystrého Spilky nedočkal...

Kromě mnoha podvodů a krádeží se tento recidivista také rád prohání v autech nejrůznějších značek. V jeho případě to však má jeden „malý“ háček. U soudu se v této souvislosti dlouze řešilo, zda Spilka věděl, že mu po propuštění z věznice běží soudem nařízený zákaz řízení. „Říkal jsem si, že asi řídit nemůžu a že mi ten zákaz platí. Ve věznici si totiž moc nezařídíte. Jistě jsem to však nevěděl, a tak jsem se šel zeptat na dopravku. Tam mi řekli, že žádný zákaz řízení na mě není vedený. To samé mi potvrdili i policisté, kteří mě zastavili. Proto jsem v klidu jezdil dál, a to skoro každý den,“ hájil se Spilka. Kupodivu se ukázalo, že mohl mít i pravdu. Jenže onen „malý“ háček spočíval v tom, že on sám nikdy neměl řidičák! „Auto jste řídil i tehdy, když jste například jel na policii na výslech. Můžete mi vysvětlit, jak můžete opakovaně sedět za volantem, když jste si nikdy neudělal řidičák?“ dotazoval se soudce Petr Vrtěl. „Tak to vám bohužel přesně vysvětlit  nemůžu. Ale mohlo to být tím, že autoškola je příliš drahá...,“ reagoval bezprostředně Radek Spilka, který směsicí naprostého ignorantství a překotné snahy vše co nejpodrobněji vysvětlit, bavil celou soudní síň.

O jeho osudu zatím prostějovský soud nerozhodl, jednání bylo odročeno. Dá se však předpokládat, že i vzhledem ke svým dalším prohřeškům, kterých se měl dopustit v jiných koutech republiky, Radek Spilka velice brzy poputuje zpět do vězení...

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments