Dobré odpoledne, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Babeta“ je fuč!

O malý motocykl značky Jawa za sedm tisíc korun přišel její majitel, který ji v úterý 10. června před polednem nechal zaparkovanou na Sídlišti Svobody v Prostějově. Když si pro ni kolem půl třetí odpoledne přišel, „babetu“ už nenašel. Neznámý pachatel s ní odjel neznámo kam. Případ policie prověřuje pro podezření ze spáchání trestného činu neoprávněného užívání cizí věci, za který pachateli hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Osmnáctiletá okradena

Předminulý pátek 6. června v nočních hodinách byla na náměstí T. G. Masaryka v Prostějově okradena osmnáctiletá dívka. Neznámý pachatel jí v nestřeženém okamžiku odcizil z kabelky, zavěšené na rameni, mobilní telefon značky Samsung Galaxy S4. Způsobil jí škodu za šest tisíc korun.

Vytrhl jí kabelku

O kabelku s celým obsahem přišla sedmadvacetiletá žena, která předminulou neděli 8. června kolem třetí hodiny ráno procházela ulicí Stanislava Manharda v Prostějově. V tu chvíli jí ale neznámý pachatel kabelku zcela nečekaně vytrhl z ruky. Mladá žena v ní měla pět set korun, osobní doklady a svazek klíčů. Celková škoda zní 825 korun.

Auto bez navigace

V noci z neděle 8. června na pondělí 9. června došlo také k vloupání do osobního vozidla, které bylo zaparkované na ulici Dr. Horáka v Prostějově. Zatím neznámý pachatel na něm rozbil jedno z oken a z vnitřních prostor odcizil GPS navigaci i s plastovým držákem. Celková škoda byla vyčíslena na čtyři tisíce korun. 

Kradl i rozbíjel

V noci z minulého pondělí 9. na úterý 10. června došlo k vloupání do vozidla Volkswagen Transporter, které bylo zaparkované na ulici Okružní v Prostějově. Zatím neznámý pachatel vnikl po rozbití oken do vozidla a odcizil z něj navigaci i s držákem. Na vozidle také rozbil i jedno ze zpětných zrcátek. Majitelce způsobil škodu za jedenáct tisíc korun.

Rychlý zloděj

O peněženku s celým obsahem přišla minulé úterý 10. června dopoledne šestadvacetiletá žena. Ke krádeži došlo na parkovišti v Komenského ulici v Prostějově v okamžiku, když mladá žena ukládala nákup do vozidla. Neznámý pachatel využil její chvilkové nepozornosti a z příruční kabelky odložené na dětském kočárku, jí ukradl peněženku. Poškozená v ní měla nejen tři a půl tisíce korun, ale i osobní doklady a doklady k provozu vozidla. 

Straka na Brněnské

Ze spáchání přečinu krádeže je podezřelý zatím neznámý pachatel, který se minulý týden v noci, ze středy 11. na čtvrtek 12. června, vloupal v Brněnské ulici do nákladního vozidla Hyundai. Po poškození oken vnikl do vnitřních prostor vozidla, odkud odcizil diář se dvěma a půl tisíce korunami, paragony a z nákladového prostoru pak ukradl dva křovinořezy a pětilitrový kanystr i s benzínem. Majiteli tak způsobil škodu za 30 750 korun.

Stačilo pár minut...

Čtyřicetiletá dáma si minulou středu 11. června večer nechala na jednom ze sedadel vozidla Volkswagen Transporter peněženku a zřejmě ho nezamkla. Od vozidla zaparkovaného ve Wolkerově ulici se vzdálila zhruba na pár minut. Toho využil neznámý pachatel a peněženku jí vzal. Paní měla v peněžence peníze, osobní doklady a tři platební karty. Celková škoda byla vyčíslena na čtyři tisíce dvěstěpadesát korun.

Přes půl promile

Minulý čtvrtek 12. června krátce po půl sedmé ráno byl policisty v Čechovicích kontrolován řidič osobního vozidla Volkswagen Transporter. Šestačtyřicetiletý muž policistům nadýchal 0,58 promile alkoholu. Byl mu na místě zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. Jeho přestupek projedná správní orgán. 

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-