Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 policie_8V úterý 17. června krátce před půl šestou večer došlo na silnici ve Ptení, ve směru od Ptenského Dvorku na Vícov, ke střetu mezi cyklistou a motorkářem. Jak později vyšlo najevo, sedmašedesátiletý cyklista byl pod vlivem alkoholu.

„Podle prvotních informací bylo zjištěno, že ke střetu mělo dojít v okamžiku, kdy sedmašedesátiletý cyklista, který jel u pravého okraje, měl náhle, bez udání změny směru jízdy, odbočit vlevo přes silnici a v tento okamžik byl předjížděn motocyklem, který řídil jednatřicetiletý muž. Došlo ke střetu, po kterém oba účastníci upadli na zem. Podle prvotní lékařské zprávy utrpěli oba lehké, blíže nespecifikované zranění a byli převezeni do nemocnice na ošetření,“ popsala www.vecernikpv.cz Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci.

Další vyšetřování karambolu však přineslo zajímavou dohru. „U motorkáře byl alkohol vyloučen dechovou zkouškou, u cyklisty byla dechová zkouška pozitivní. Policisté mu naměřili 1,43 promile alkoholu v dechu. Při nehodě došlo ke hmotné škodě jak na motocyklu, tak i na jízdním kole, a to v celkové výši 21 tisíc korun. Přesné okolnosti nehody a míra zavinění jsou předmětem dalšího policejního šetření,“ řekla Irena Urbánková.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-