Dobré ráno, dnes je úterý 29.9.2020
svátek slaví Michal,
zítra Jeroným
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Okradení stavbaři
Někdy v čase ze soboty 5. na neděli 6. července došlo k vloupání do stavební buňky nacházející se na ulici B. Šmerala v Prostějově. Zatím neznámý pachatel z ní
odcizil stolní kotoučovou pilu, elektrocentrálu, vibrační pěch i s vibrační deskou a řetězovou pilu. Poškozené společnosti tak způsobil škodu za stošest tisíc korun. Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za který pachateli hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi.

Polední straka

Minulé pondělí 7. července kolem poledne byla v pasáži v ulici Plumlovská v Prostějově okradena devětačtyřicetiletá žena. Neznámý pachatel jí z kabelky, kterou nesla přes rameno, nepozorovaně odcizil peněženku. Dáma v ní měla třináct set korun, platební kartu a osobní doklady. Policisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání přečinů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za který pachateli hrozí až dvouletý pobyt za mřížemi.

Přes dvě promile
Ve středu 9. července krátce po deváté hodině večer kontrolovali policisté ve Vrahovické ulici řidičku vozidla Fiat Uno. Dechová zkouška na alkohol u osmapadesátileté ženy vyzněla pozitivně s hodnotou 2,35 promile. Policisté jí na místě zadrželi řidičský průkaz a zakázali další jízdu. Nyní je podezřelá ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který jí hrozí až roční pobyt za mřížemi, peněžitý trest nebo zákaz činnosti.

Vesta s penězi je fuč
O vestu s celým obsahem přišel dvacetiletý řidič vozidla Mercedes Benz, který ji zanechal zavěšenou v kabině vozidla. Ve čtvrtek 10. července krátce po dvanácté hodině ji nechal v autě zaparkovaném na ulici Marie Pujmanové v Prostějově. Když se k vozidlu zhruba za půl hodiny vrátil, vesta tam už nebyla. Stačil ji odcizit neznámý pachatel. Kromě svazku klíčů a peněženky s osobními doklady v ní byla i finanční hotovost ve výši osmnáct tisíc korun. Neznámý pachatel tak řidiči způsobil celkovou škodu za 20 600 korun.

Opilci: Dáma i šofér náklaďáku
Během čtvrtku 10. července přistihli prostějovští policisté další dva řidiče, kteří usedli za volant pod vlivem alkoholu. Prvním z nich je šedesátiletá řidička vozidla Ford Fiesta, kterou kontrolovali policisté krátce po šesté hodině ráno na Smržické ulici v Držovicích. Nadýchala 0,49 promile alkoholu. Druhým hříšníkem je devětatřicetiletý řidič nákladního vozidla, kterého policisté kontrolovali rovněž brzy ráno v Držovicích, ale v Konečné ulici u sjezdu z dálnice. Ten nadýchal 0,42 promile. Oběma šoférům policisté odebrali řidičské průkazy a zakázali další jízdu.

Total Comments

  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak byste řešili vzrůstající pandemii koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-