Dobrý večer, dnes je neděle 21.7.2019
svátek slaví Vítězslav,
zítra Magdaléna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 zlodej_aparaturaPřesně před dvěma roky se divadelní workshop na plumlovském zámku musel potýkat nejen s nepřízní počasí, ale zcela netradičně i se zlodějem. Ten tehdy přímo z nádvoří zámku ukradl hudební aparaturu za 110 tisíc korun. Policie z krádeže nakonec usvědčila Daniela Havlíka z Plumlova. Navzdory vší snaze mu pomoci skončil mladík ve vězení... Rozhodl o tom Okresní soud v Prostějově.

Daniel Havlík je v Plumlově opravdu „známou firmou“. Jeho životní příběh je typickou ukázkou toho, kam člověka může dostat alkohol a kamarádi z „mokré čtvrti“. Tento mladík pracoval na pile v Mostkovicích, kvůli pití ho však z práce vyhodili. Žil rovněž s družkou, se kterou měl i dítě. Soustavně ji však napadal, a tak se od něj přítelkyně odstěhovala. I další občané Plumlova s ním mají řadu negativních zkušeností, a to především kvůli rušení veřejného pořádku. Jeho vrcholným kouskem se však stala krádež hudební aparatury z nádvoří plumlovského zámku, k níž se odhodlal na závěr tradičního plumlovského divadelního workshopu v roce 2010.

Byť má v trestním rejstříku celkem pět záznamů, navzdory všem jeho průšvihům se mu však vězení dlouho vyhýbalo. Za krádež aparatury nakonec dostal tři sta hodin veřejně prospěšných prací, z nichž si však odpracoval pouze dvaačtyřicet. A tak kvůli jeho vlastní lenosti mu soud každou neodpracovanou hodinu přeměnil v den, který musí strávit ve vězení! Kromě výše uvedeného byl Daniel Havlík obžalovaný i z krádeže termosky z vyhořelého domu jeho plumlovského kumpána. V této věci jej však soud zprostil obžaloby. Přesto navzdory přeplněnosti českých věznic v ní nakonec skončil i tento zlodějíček.

„Není účelem soudu zavírat do vězení mladé lidi, kteří se nedopustili zvlášť závažného trestného činu. Na druhou stranu na některé z nich opravdu neplatí vůbec nic a veškerá vstřícnost se míjí účinkem...,“ okomentoval svůj verdikt, který Daniela Havlíka poslal na osm a půl měsíce za mříže, soudce Petr Vrtěl.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments