Dobré ráno, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 zlodej_aparaturaPřesně před dvěma roky se divadelní workshop na plumlovském zámku musel potýkat nejen s nepřízní počasí, ale zcela netradičně i se zlodějem. Ten tehdy přímo z nádvoří zámku ukradl hudební aparaturu za 110 tisíc korun. Policie z krádeže nakonec usvědčila Daniela Havlíka z Plumlova. Navzdory vší snaze mu pomoci skončil mladík ve vězení... Rozhodl o tom Okresní soud v Prostějově.

Daniel Havlík je v Plumlově opravdu „známou firmou“. Jeho životní příběh je typickou ukázkou toho, kam člověka může dostat alkohol a kamarádi z „mokré čtvrti“. Tento mladík pracoval na pile v Mostkovicích, kvůli pití ho však z práce vyhodili. Žil rovněž s družkou, se kterou měl i dítě. Soustavně ji však napadal, a tak se od něj přítelkyně odstěhovala. I další občané Plumlova s ním mají řadu negativních zkušeností, a to především kvůli rušení veřejného pořádku. Jeho vrcholným kouskem se však stala krádež hudební aparatury z nádvoří plumlovského zámku, k níž se odhodlal na závěr tradičního plumlovského divadelního workshopu v roce 2010.

Byť má v trestním rejstříku celkem pět záznamů, navzdory všem jeho průšvihům se mu však vězení dlouho vyhýbalo. Za krádež aparatury nakonec dostal tři sta hodin veřejně prospěšných prací, z nichž si však odpracoval pouze dvaačtyřicet. A tak kvůli jeho vlastní lenosti mu soud každou neodpracovanou hodinu přeměnil v den, který musí strávit ve vězení! Kromě výše uvedeného byl Daniel Havlík obžalovaný i z krádeže termosky z vyhořelého domu jeho plumlovského kumpána. V této věci jej však soud zprostil obžaloby. Přesto navzdory přeplněnosti českých věznic v ní nakonec skončil i tento zlodějíček.

„Není účelem soudu zavírat do vězení mladé lidi, kteří se nedopustili zvlášť závažného trestného činu. Na druhou stranu na některé z nich opravdu neplatí vůbec nic a veškerá vstřícnost se míjí účinkem...,“ okomentoval svůj verdikt, který Daniela Havlíka poslal na osm a půl měsíce za mříže, soudce Petr Vrtěl.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments