Dobré dopoledne, dnes je čtvrtek 29.10.2020
svátek slaví Silvie,
zítra Tadeáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

32 zlodej_aparaturaPřesně před dvěma roky se divadelní workshop na plumlovském zámku musel potýkat nejen s nepřízní počasí, ale zcela netradičně i se zlodějem. Ten tehdy přímo z nádvoří zámku ukradl hudební aparaturu za 110 tisíc korun. Policie z krádeže nakonec usvědčila Daniela Havlíka z Plumlova. Navzdory vší snaze mu pomoci skončil mladík ve vězení... Rozhodl o tom Okresní soud v Prostějově.

Daniel Havlík je v Plumlově opravdu „známou firmou“. Jeho životní příběh je typickou ukázkou toho, kam člověka může dostat alkohol a kamarádi z „mokré čtvrti“. Tento mladík pracoval na pile v Mostkovicích, kvůli pití ho však z práce vyhodili. Žil rovněž s družkou, se kterou měl i dítě. Soustavně ji však napadal, a tak se od něj přítelkyně odstěhovala. I další občané Plumlova s ním mají řadu negativních zkušeností, a to především kvůli rušení veřejného pořádku. Jeho vrcholným kouskem se však stala krádež hudební aparatury z nádvoří plumlovského zámku, k níž se odhodlal na závěr tradičního plumlovského divadelního workshopu v roce 2010.

Byť má v trestním rejstříku celkem pět záznamů, navzdory všem jeho průšvihům se mu však vězení dlouho vyhýbalo. Za krádež aparatury nakonec dostal tři sta hodin veřejně prospěšných prací, z nichž si však odpracoval pouze dvaačtyřicet. A tak kvůli jeho vlastní lenosti mu soud každou neodpracovanou hodinu přeměnil v den, který musí strávit ve vězení! Kromě výše uvedeného byl Daniel Havlík obžalovaný i z krádeže termosky z vyhořelého domu jeho plumlovského kumpána. V této věci jej však soud zprostil obžaloby. Přesto navzdory přeplněnosti českých věznic v ní nakonec skončil i tento zlodějíček.

„Není účelem soudu zavírat do vězení mladé lidi, kteří se nedopustili zvlášť závažného trestného činu. Na druhou stranu na některé z nich opravdu neplatí vůbec nic a veškerá vstřícnost se míjí účinkem...,“ okomentoval svůj verdikt, který Daniela Havlíka poslal na osm a půl měsíce za mříže, soudce Petr Vrtěl.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-