Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 vodniO tom, že Prostějov je zamořen drogami, v tuto chvíli nikdo nemůže pochybovat. Prostějovská kriminální policie každý týden odhalí nějakou pěstírnu marihuany, varnu pervitinu nebo zatkne prodejce těchto drog. A stejně tak se tomu stalo i minulý týden, kdy kriminálka vtrhla do domu ve Vodní ulici číslo 9 a zajistila devětatřicetiletého muže. K němu si chodili feťáci pro pervitin, jako my ostatní chodíme do obchodu pro rohlíky…

Kriminalisté muže podezřelého z prodeje pervitinu sledovali denně po dobu dvou týdnů. Dveře od jeho bytu ve Vodní ulici číslo 9 se netrhly. Během uvedené doby policisté zmonitorovali bezmála pět desítek drogově závislých lidí, kteří si od dealera kupovali „psaníčka“ s pervitinem. „Policistům Služby kriminální policie a vyšetřování se ve středu podařilo zatknout devětatřicetiletého muže. Stalo se tak díky dlouhodobému operativnímu šetření. Muž byl umístěn do policejní cely a záhy obviněn z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Hrozí mu mnohaleté vězení,“ uvedl pro Večerník exkluzivně Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově.
Policisté ve středu kromě dealera zajistili čtyři osoby, které si od něho kupovali pervitin. „V bytě obviněného muže bylo nalezeno množství „psaníček“ s pervitinem a rovněž sušená rostlinná hmota. Obojí bylo zasláno na expertízu. Zadržené osoby potvrdily, že chodily drogy nakupovat k devětatřicetiletému muži, ten ostatně při výslechu vše přiznal. Vyšetřování tohoto případu bude i nadále pokračovat, naši kriminalisté mají monitorovány všechny další osoby, které chodily do uvedeného domu drogy nakupovat,“ sdělil šéf prostějovské policie plukovník Pavel Novák a vzápětí ještě přidal poděkování veřejnosti, která svým dílem rovněž pomohla dealera drog odhalit.
Boj s drogami je v současnosti jednou z priorit prostějovské policie. „Nejsem naivní, abych si myslel, že se nám podaří odhalit všechny pěstírny či varny drog v Prostějově. Pracujeme ale poctivě na tom, abychom výrobcům a dealerům drog co nejvíce otrávili život a ochránili veřejnost před hrozbou závislosti na těchto látkách,“ uzavřel toto téma Pavel Novák.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments