Dobrý večer, dnes je neděle 21.7.2019
svátek slaví Vítězslav,
zítra Magdaléna
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 vodniO tom, že Prostějov je zamořen drogami, v tuto chvíli nikdo nemůže pochybovat. Prostějovská kriminální policie každý týden odhalí nějakou pěstírnu marihuany, varnu pervitinu nebo zatkne prodejce těchto drog. A stejně tak se tomu stalo i minulý týden, kdy kriminálka vtrhla do domu ve Vodní ulici číslo 9 a zajistila devětatřicetiletého muže. K němu si chodili feťáci pro pervitin, jako my ostatní chodíme do obchodu pro rohlíky…

Kriminalisté muže podezřelého z prodeje pervitinu sledovali denně po dobu dvou týdnů. Dveře od jeho bytu ve Vodní ulici číslo 9 se netrhly. Během uvedené doby policisté zmonitorovali bezmála pět desítek drogově závislých lidí, kteří si od dealera kupovali „psaníčka“ s pervitinem. „Policistům Služby kriminální policie a vyšetřování se ve středu podařilo zatknout devětatřicetiletého muže. Stalo se tak díky dlouhodobému operativnímu šetření. Muž byl umístěn do policejní cely a záhy obviněn z trestného činu nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy. Hrozí mu mnohaleté vězení,“ uvedl pro Večerník exkluzivně Pavel Novák, vedoucí Územního odboru Policie ČR v Prostějově.
Policisté ve středu kromě dealera zajistili čtyři osoby, které si od něho kupovali pervitin. „V bytě obviněného muže bylo nalezeno množství „psaníček“ s pervitinem a rovněž sušená rostlinná hmota. Obojí bylo zasláno na expertízu. Zadržené osoby potvrdily, že chodily drogy nakupovat k devětatřicetiletému muži, ten ostatně při výslechu vše přiznal. Vyšetřování tohoto případu bude i nadále pokračovat, naši kriminalisté mají monitorovány všechny další osoby, které chodily do uvedeného domu drogy nakupovat,“ sdělil šéf prostějovské policie plukovník Pavel Novák a vzápětí ještě přidal poděkování veřejnosti, která svým dílem rovněž pomohla dealera drog odhalit.
Boj s drogami je v současnosti jednou z priorit prostějovské policie. „Nejsem naivní, abych si myslel, že se nám podaří odhalit všechny pěstírny či varny drog v Prostějově. Pracujeme ale poctivě na tom, abychom výrobcům a dealerům drog co nejvíce otrávili život a ochránili veřejnost před hrozbou závislosti na těchto látkách,“ uzavřel toto téma Pavel Novák.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments