Příjemnou noc, dnes je pátek 23.10.2020
svátek slaví Teodor,
zítra Nina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

41 plumlovska1Hodně „naváto“ měl šofér osobního vozidla, který v neděli 5. října dvě hodiny po poledni zatáčel z Palackého ulice na Plumlovskou. Silnice mu byla natolik malá, že nejprve smetl dopravní značku a pak ještě narazil do zdi.

„Z dosavadního šetření vyplývá, že ze zatím přesně nezjištěných příčin vozidlo Peugeot, za jehož volantem seděl pětatřicetiletý řidič, po projetí levotočivé zatáčky ve směru od ulice Palackého směrem na Plumlovskou, najelo na krajnici, poté na chodník, srazilo dopravní značku na cyklostezce a nakonec narazilo do zdi jednoho z objektů. Pak řidič vozidlo zaparkoval a vystoupil z něj,“ popsala Večerníku nedělní havárku Irena Urbánková, tisková mluvčí Krajského ředitelství Policie ČR v Olomouci.

 

Tato na první pohled banální nehoda nepozorného řidiče ale nakonec dopadla jinak. Všímavým svědkům se totiž chování řidiče nepozdávalo a přivolali policii. „Policisté u řidiče povedli dechovou zkoušku, která byla pozitivní s hodnotou 1,74 promile alkoholu v dechu. Na místě mu byl zadržen řidičský průkaz a zakázána další jízda. Hmotná škoda byla vyčíslena na 75 tisíc korun. Havárie je nadále v šetření. Řidič je nyní podezřelý ze spáchání přečinu ohrožení pod vlivem návykové látky, za který mu, v případě prokázání viny a odsouzení, hrozí trest odnětí svobody v rozmezí od šesti měsíců do tří let, peněžitý trest nebo zákaz činnosti,“ uvedla Irena Urbánková.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Souhlasíte s vládními opatřeními v souvislosti s pandemií koronaviru?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Hřbitov v novém.

Prostějovští radní se vytasili s plánem na příštích šest let, který zahrnuje kompletní rekonstrukci Městského hřbitova v Brněnské ulici. Opravou má projít smuteční síň, cestní síť, vybudovat se mají nové parkovací plochy a radnice hodlá dokoupit nový mobiliář. Pomoci mají samozřejmě evropské fondy.

 

Hrozící povodně.
Po abnormálních srážkách přišlo nebezpečí rozvodnění řek i říček také na Prostějovsku. Vodohospodáři vyhlásili na říčce Hloučele pod přehradou, na Romži ve Stražisku a dalších místech Prostějovska různé povodňové stupně ohrožení. V závěru týdne se situace naštěstí uklidnila.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Josef SUCHÁNEK

Pečeť tomu definitivně dá až ustavující zasedání Zastupitelstva Olomouckého kraje, ovšem už nyní je více než jisté, že novým hejtmanem bude právě lídr seskupení Pirátů a STAN.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

92

Statistika počtu obyvatel Prostějova za první pololetí opět nezní lichotivě. Město přišlo za prvních šest měsíců o dalších dvaadevadesát obyvatel.

33

Total Comments

Výrok týdne

„JE TO NA POVÁŽENOU, SUBDODAVATEL TO ZMASTIL!“

Šéf odboru dopravy prostějovského magistrátu Miroslav Nakládal vysvětlil, proč je z Prostějova do Kojetína tak „daleko“.

Total Comments

-