Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 bourackaČekalo se všelicos, i to, že za březnovou havárii policejního auta, honícího zběsilého motorkáře, bude moci žena, která coby řidička Renaultu při odbočování z Vrahovické ulice na vedlejší komunikaci zablokovala strážcům dopravního pořádku cestu. Nyní však, když ji kriminální policie obvinila z trestného činu ublížení na zdraví a hrozí jí až čtyřleté vězení, má konec vyšetřování tak trochu hořkou pachuť…

„Policisté po vyšetřování označili jako viníka nehody řidičku odbočujícího vozu a obvinili ji z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za což jí hrozí až čtyřleté vězení. Žena si proti policejnímu usnesení o zahájení trestního stíhání podala stížnost. O té bude rozhodovat státní zástupce,“ uvedla vše podstatné Miluše Zajícová,“ tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově.

Ironií osudu je, že zmíněný motorkář, za kterým se policisté honili a jehož identitu Večerník zná, skončil jen u správního orgánu. „Jeho přestupek byl projednán a uzavřen. S jakým výsledkem vám však nemohu říct, jsme zavázáni zákonem na ochranu osobních údajů,“ sdělila nám JUDr. Dagmar Nováková, vedoucí přestupkového oddělení Magistrátu města Prostějova.

„Policie ukončila vyšetřování, ale konečné slovo bude mít soud. U něho se to může vyvinout ještě nějak jinak. Proto bych tento případ ještě nijak nehodnotil,“ odpověděl na otázku Večerníku Pavel Konevič, zástupce vedoucího Dopravního inspektorátu Policie ČR v Prostějově.

Případ i nyní, po pěti měsících, vyvolává spoustu ohlasů a diskuzí. Museli se policisté za motorkářem skutečně honit hlava nehlava a stíhat ho rychlostí okolo 120 kilometrů v hodině rušnou Vrahovickou ulicí? Bylo to opravdu nutné, když jeho přestupek měli zadokumentován na radarovém přístroji a samotného motorkáře měli ještě natočeného na videokameře? Na druhé straně je pravda, že Generální inspekce bezpečnostních sborů v Praze, která je k prohřeškům policistů naprosto nekompromisní, neshledala na jednání prostějovských dopravních policistů žádnou chybu. Čert suď…

Máte i vy ohledně tohoto případu nějaký názor? Co říkáte na uzavření vyšetřování nehody policistů a obvinění řidičky? Napište nám na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-