Dobré poledne, dnes je čtvrtek 25.4.2019
svátek slaví Marek,
zítra Oto
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 bourackaČekalo se všelicos, i to, že za březnovou havárii policejního auta, honícího zběsilého motorkáře, bude moci žena, která coby řidička Renaultu při odbočování z Vrahovické ulice na vedlejší komunikaci zablokovala strážcům dopravního pořádku cestu. Nyní však, když ji kriminální policie obvinila z trestného činu ublížení na zdraví a hrozí jí až čtyřleté vězení, má konec vyšetřování tak trochu hořkou pachuť…

„Policisté po vyšetřování označili jako viníka nehody řidičku odbočujícího vozu a obvinili ji z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za což jí hrozí až čtyřleté vězení. Žena si proti policejnímu usnesení o zahájení trestního stíhání podala stížnost. O té bude rozhodovat státní zástupce,“ uvedla vše podstatné Miluše Zajícová,“ tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově.

Ironií osudu je, že zmíněný motorkář, za kterým se policisté honili a jehož identitu Večerník zná, skončil jen u správního orgánu. „Jeho přestupek byl projednán a uzavřen. S jakým výsledkem vám však nemohu říct, jsme zavázáni zákonem na ochranu osobních údajů,“ sdělila nám JUDr. Dagmar Nováková, vedoucí přestupkového oddělení Magistrátu města Prostějova.

„Policie ukončila vyšetřování, ale konečné slovo bude mít soud. U něho se to může vyvinout ještě nějak jinak. Proto bych tento případ ještě nijak nehodnotil,“ odpověděl na otázku Večerníku Pavel Konevič, zástupce vedoucího Dopravního inspektorátu Policie ČR v Prostějově.

Případ i nyní, po pěti měsících, vyvolává spoustu ohlasů a diskuzí. Museli se policisté za motorkářem skutečně honit hlava nehlava a stíhat ho rychlostí okolo 120 kilometrů v hodině rušnou Vrahovickou ulicí? Bylo to opravdu nutné, když jeho přestupek měli zadokumentován na radarovém přístroji a samotného motorkáře měli ještě natočeného na videokameře? Na druhé straně je pravda, že Generální inspekce bezpečnostních sborů v Praze, která je k prohřeškům policistů naprosto nekompromisní, neshledala na jednání prostějovských dopravních policistů žádnou chybu. Čert suď…

Máte i vy ohledně tohoto případu nějaký názor? Co říkáte na uzavření vyšetřování nehody policistů a obvinění řidičky? Napište nám na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments