Dobré ráno, dnes je středa 24.7.2019
svátek slaví Kristýna,
zítra Jakub
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

34 bourackaČekalo se všelicos, i to, že za březnovou havárii policejního auta, honícího zběsilého motorkáře, bude moci žena, která coby řidička Renaultu při odbočování z Vrahovické ulice na vedlejší komunikaci zablokovala strážcům dopravního pořádku cestu. Nyní však, když ji kriminální policie obvinila z trestného činu ublížení na zdraví a hrozí jí až čtyřleté vězení, má konec vyšetřování tak trochu hořkou pachuť…

„Policisté po vyšetřování označili jako viníka nehody řidičku odbočujícího vozu a obvinili ji z těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti, za což jí hrozí až čtyřleté vězení. Žena si proti policejnímu usnesení o zahájení trestního stíhání podala stížnost. O té bude rozhodovat státní zástupce,“ uvedla vše podstatné Miluše Zajícová,“ tisková mluvčí Policie ČR v Prostějově.

Ironií osudu je, že zmíněný motorkář, za kterým se policisté honili a jehož identitu Večerník zná, skončil jen u správního orgánu. „Jeho přestupek byl projednán a uzavřen. S jakým výsledkem vám však nemohu říct, jsme zavázáni zákonem na ochranu osobních údajů,“ sdělila nám JUDr. Dagmar Nováková, vedoucí přestupkového oddělení Magistrátu města Prostějova.

„Policie ukončila vyšetřování, ale konečné slovo bude mít soud. U něho se to může vyvinout ještě nějak jinak. Proto bych tento případ ještě nijak nehodnotil,“ odpověděl na otázku Večerníku Pavel Konevič, zástupce vedoucího Dopravního inspektorátu Policie ČR v Prostějově.

Případ i nyní, po pěti měsících, vyvolává spoustu ohlasů a diskuzí. Museli se policisté za motorkářem skutečně honit hlava nehlava a stíhat ho rychlostí okolo 120 kilometrů v hodině rušnou Vrahovickou ulicí? Bylo to opravdu nutné, když jeho přestupek měli zadokumentován na radarovém přístroji a samotného motorkáře měli ještě natočeného na videokameře? Na druhé straně je pravda, že Generální inspekce bezpečnostních sborů v Praze, která je k prohřeškům policistů naprosto nekompromisní, neshledala na jednání prostějovských dopravních policistů žádnou chybu. Čert suď…

Máte i vy ohledně tohoto případu nějaký názor? Co říkáte na uzavření vyšetřování nehody policistů a obvinění řidičky? Napište nám na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Total Comments

  • Makovec
  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Bavily se tisícovky lidí.

Uplynulý víkend přinesl dvě naprosto velkolepé akce v prostějovského regionu. Keltská noc v plumlovském kempu Žralok i tradiční Josefkol v zámeckém parku v Čechách pod Kosířem přilákaly tisíce lidí k návštěvám. Nejen organizátoři tak mohli být spokojeni, vyšlo dokonce i počasí.

Krást je tak jednoduché?

Policisté řeší aktuálně případ, nad kterým zůstává rozum stát. Zatím neznámý drzoun se vloupal do chaty u Mostkovic a vůbec mu nevadilo, že uvnitř spalo hned několik osob! Ty se bohužel neprobudily, takže zloděj si zcela nerušeně pobral věci za 30 tisíc korun, včetně inhalátoru pro astmatiky…

Total Comments

Osobnost týdne

MIRAI
29 mirai
Jednu z největších „pecek“ připravili organizátoři Prostějovského léta minulý čtvrtek, kdy večer na náměstí T. G. Masaryka vystoupila kapela Mirai. O tom, že mezi stovkami fanoušků byla nejvíce zastoupena nejmladší generace, snad není třeba hovořit...

Total Comments

Číslo týdne

4 486
Prostějované se během prvního pololetí tohoto roku výrazně pohoršili ve svém chování. Letos od ledna do konce června řešili strážníci městské policie celkem 4 486 přestupků, což je o 718 případů více než za stejné období roku 2018.

Total Comments

Výrok týdne

„Lidé se nestyděli plakat, také já jsem uronila slzu!

Náměstkyně primátora Milada Sokolová takto v exkluzivním rozhovoru pro Večerník komentovala atmosféru na náměstí při promítání filmu Bohemian Rhapsody.

Total Comments