Dobrý večer, dnes je sobota 25.1.2020
svátek slaví Miloš,
zítra Zora
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

52 lakatosMůže být fakt, že jste závislý na pervitinu a dalších drogách, pravidelně pijete alkohol, všechny peníze naházíte do herních automatů a máte násilnické sklony, brán jako polehčující okolnost? Nebo vás to dokonce zbavuje trestní odpovědnosti? Tak touto na první pohled absurdní otázkou se na konci roku zabýval prostějovský soud! Ten měl posoudit, zda byl romský násilník Jiří Lakatoš z Prostějova, který si v současnosti odpykává tříletý trest za loňskou loupež v Netušilově ulici, při svém činu vedomí či nikoliv.

Jiří Lakatoš byl za loupež v Netušilově ulici pravomocně odsouzen na tři roky do vězení. Přestože se tam neocitl vůbec poprvé, zřejmě se mu tam nelíbí a stále prohlašuje, že peníze od barmanky pod pohrůžkou neukradl, ale pouze si je vypůjčil.  Na základě rozhodnutí vrchního soudu musel prostějovský soud přezkoumat, zda byl tento feťák, alkoholik, gambler a násilník při svém činu příčetný či nikoliv. „Vážený soude, já jsem byl těžkej feťák. Droga byla silnější než já. Dvakrát jsem kvůli ní dokonce zkolaboval a skončil v nemocnici. Jestli si myslíte, že jsem to měl pod kontrolou, tak jste na omylu,“ prohlásil sám Lakatoš, který se po opakovaných konfliktech se svojí temperamentní manželkou dokonce pokusil o sebevraždu. Prostějovský soud měl na konci roku přezkoumat, zda drogy, alkohol a gamblerství Jiřímu Lakatošovi zatemnily mozek natolik, že při loupeži nevěděl, co dělá. 

Ze závěru znaleckého posudku nakonec vyplynulo, že ani velké množství nejrůznějších závislostí Jiřího Lakatoše nezbavuje odpovědnosti za jeho chování. „Odsouzený netrpí žádnou duševní chorobou, která by trvale narušila jeho rozpoznávací schopnosti. Přestože nadměrně požíval alkohol a drogy, hrál na automatech, nesmyslně se zadlužoval a byl citově labilní, byl stále schopen si uvědomit základní věci, například to, že krást se nemá,” vyjádřil se u soudu Svatopluk Sedláček, psychiatr se specializací na závislosti. O tom, že Jiří Lakatoš na tom nebyl zas až tak špatně, svědčí i to, že nedlouho po předávkování drogami z prostějovské nemocnice pokaždé sám utekl. Po prohlášení znalce tak prostějovský soud neměl důvod, proč by Jiřímu Lakatošovi kvůli jeho údajné nepříčetnosti měl trest nějak měnit. Nelze pominout ani to, že odsouzenému pobyt ve vězení pomohl od závislosti na drogách. Právě ty sám Lakatoš považuje za zdroj všeho zla. Mimo to se také nemusí hádat s manželkou, což jej dle jeho slov dovedlo až k pokusu o sebevraždu.

Jak to však bude, až se dostane na svobodu? Dokáže Jiří Lakatoš skutečně abstinovat, přestane hrát na automatech, začne splácet své dluhy a přestane být nebezpečný pro své okolí? Tak to zůstává opravdu velkou otázkou... 

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments