Dobré dopoledne, dnes je středa 21.8.2019
svátek slaví Johana,
zítra Bohuslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram
Post by: Redakce

Prozatím neznámý pachatel musel vyvinout fyzického úsilí, když se minulé pondělí 12. srpna dostával do domu v Krapkově ulici. Nejprve přelezl přes zeď, aby se dostal na pozemek, pak na dřevěný přístavek a po lešení se dostal k oknu vedoucímu do bytu. Aby se dostal dovnitř, musel okno poškodit.

Post by: Redakce

Předminulou neděli 11. srpna dopoledne přijali strážníci oznámení o pacientce, která odešla z nemocnice. Ženy oděné v nemocniční košili a v županu si povšiml občan, který její polohu nahlásil prostřednictvím linky 156 na městskou policii.

Post by: Redakce

Krátce před půl jednou v noci předminulé soboty 3. srpna si policisté na komunikaci v katastru Drahan všimli cyklisty, který jel na jízdním kole bez stanoveného osvětlení. Zastavili jej a zkontrolovali, načež u sedmačtyřicetiletého muže provedli také orientační dechovou zkoušku a naměřili mu kolem 1,7 promile alkoholu v dechu, opakovanými dechovými zkouškami pak kolem 2,00 promile.

Post by: Martin Zaoral

 Tohle náhoda zřejmě nebude! Tučnou kořist si z budovy prostějovského Aeroklubu měl odnést zatím neznámý zloděj. V uzamčené nicméně dosti odlehlé budově na prostějovském letišti objevil v plechové skříni 180 000 korun! Ještě více zarážející je, že při vloupání nepoužil žádné násilí. Proč asi...?

Post by: Redakce

V úterý 13. srpna došlo ke dvěma krádežím. Nejprve krátce po poledni využil neznámý pachatel chvilkové nepozornosti osmapadesátiletého muže u rybníku v ulici B. Šmerala. Poškozený se na chvilku předklonil, aby si zavázal tkaničku od bot a během tohoto okamžiku mu lapka vytáhl ze zadní kapsy kalhot peněženku, ve které měl finanční hotovost 850 Kč a osobní doklady. Z místa pak rychle utekl. Večer po devatenácté hodině se na parkovišti u marketu v Okružní ulici nacházela osmačtyřicetiletá žena a v ruce držela peněženku. Toho si zřejmě povšiml neznámý lapka, využil okamžiku překvapení a peněženku poškozené z ruky vytrhl. Pak sedl do auta a odjel neznámo kam... Žena spolu s peněženkou přišla o devět a půl tisíce korun

Post by: Redakce

Minulé pondělí 12. srpna odpoledne vyjížděli strážníci do provozovny v centru města, aby prověřili telefonické oznámení o potyčce mezi dvěma muži. Hlídka na místě objevila muže ve věku 49 a 66 let. Strážníci zjistili, že mladší muž nejprve nadával obsluze, která po něm chtěla zaplatit útratu. Poté došlo i ke slovnímu konfliktu mezi oběma muži. Slovní rozepře vyústila až k fyzickému napadení. I v přítomnosti strážníků starší muž slovně útočil na mladšího. Svým jednáním jsou oba pánové podezřelí z přestupku proti občanskému soužití.

Post by: Redakce

Předminulou neděli 11. srpna dopoledne vznikl v menší obci spadající do rajonu obvodního oddělení Plumlovspor mezi partnery. Při slovní hádce došlo i k vzájemnému fyzickému napadání fackami mezi mužem a ženou, po kterém něžnější polovička vyhledala lékařské ošetření. Po výměně názorů si ženin přítel vzal bez jejího svolení klíče od jejího osobního vozidla Peugeot, se kterým odjel. Vozidlo v hodnotě 35 000 Kč vrátil partnerce nepoškozené a v pořádku až v odpoledních hodinách. Žádná škoda ženě nevznikla, nicméně muž je prověřovaný pro trestný čin neoprávněné užívání cizí věci. Fyzické napadání mezi nimi je šetřeno jako přestupek proti občanskému soužití.

Post by: Michal Kadlec

Další z „lechtivých“ případů mají za sebou strážníci Městské policie Prostějov. Předminulou neděli vyjížděli ke sporu muže s jeho bývalou partnerkou, která se ukrývala v bytě svého kamaráda. Žárlivá scéna byla nevyhnutelná...

Post by: Redakce

Ve středu 7. srpna po dvacáté druhé hodině zastavila policejní hlídka v ulici Wolkerova vozidlo, které řídil jednadvacetiletý mladík, protože chvíli předtím nerespektoval dopravní značení a nedal přednost na křižovatce. Po zastavení byl mladý muž sdílný a ihned policistům řekl, že chvíli před jízdou pil alkohol a taky že není držitelem řidičského oprávnění, což se vzápětí potvrdilo. Provedená dechová zkouška byla pozitivní s výsledky 0,86 a 0,93 promile alkoholu v dechu. Orientační test na přítomnost jiných návykových látek byl negativní. Odběr biologického materiálu v nemocnici odmítl. Případ byl oznámen příslušnému správnímu orgánu, který ho bude řešit ve své pravomoci.

Post by: Redakce

Za všechno může pozdě doručený balík! Před patnáctou hodinou ve čtvrtek 8. srpna bylo přijato oznámení na linku 156 o rozbitém zvonku na dveřích provozovny. Hlídka na místě zjistila od oznamovatele, že zvonek poškodil řidič přepravní firmy, která doručuje balíky, a z místa odešel.

Post by: Redakce

Vpodvečer pátku 9. srpna se stala dopravní nehoda v Kostelci na Hané, kde v blízkosti vlakového nádraží vycouvával z parkoviště jednačtyřicetiletý muž s osobním vozidlem značky Mitshubishi Lancer a přitom přehlédl osmašedesátiletou cyklistku, která jela na elektrokole ve směru od Prostějova. Vzápětí došlo ke střetu, kdy žena na kole nabourala do zadní části auta a spadla na silnici, naštěstí ale vyvázla bez zranění. Škoda nevznikla a provedenou dechovou zkouškou se nepotvrdilo, že by některý z účastníků řídil pod vlivem alkoholu.

Post by: Redakce

Těšil se na příjemné posezení s kamarády, z baru však odcházel naštvaný a zklamaný. Osmatřicetiletý muž byl v jednom z prostějovských podniků okraden zatím neznámým pachatelem. Kapsář mu z kalhot nepozorovaně vytáhl peněženku s doklady, platební kartou i hotovostí.

  • Memoriál Otmara Malečka
  • Nezamyslice
  • Sportovní hry
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...