Dobré odpoledne, dnes je pátek 26.4.2019
svátek slaví Oto,
zítra Jaroslav
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO Vesnička Hačky má v současnosti pouhých 98 obyvatel. Svoji historii však začala psát již na počátku čtrnáctého století. Za více jak sedm set let od jejího vzniku se do ní dosud nesjelo tolik cyklistů jako tento víkend. Uplynulou sobotu totiž právě sem vyrazily stovky milovníků cyklistiky ze širokého okolí. Svojí výpravou všem svým kolegům slavnostně otevřeli cesty celého Olomouckého kraje. A Večerník byl u toho!

Jestli někdo považuje třináctku za nešťastné číslo, tak je na omylu. Důkazem může být třeba pravidelné slavnostní otvírání cyklistické sezóny v Olomouckém kraji, které se letos v Hačkách na Konicku konalo již potřinácté. Pověrčivý člověk by v takovém případě asi čekal chlad, silný vítr, kroupy a pár prokřehlých a mračících se cyklistů choulících se v prostorách zdejší hasičské klubovny zvané Bumbálka. Jenže přesný opak byl pravdou!

„Letos k nám přijelo přes 340 cyklistů z celého Olomouckého kraje. Je to zatím vůbec nejvyšší účast. Počasí vyšlo skvěle a panuje tu fantastická atmosféra,“ netajil své nadšení hlavní organizátor akce a někdejší trenér olomouckých cyklistů Václav Kyba, známý jako Kybson. Všichni, kteří se u Bumbálky letos zaregistrovali, dostali světla na kolo, která věnovalo olomoucké hejtmanství.

Po třinácté hodině se již tradičně někteří z výletníků vydali od Bumbálky k dominantě širokého okolí, kterou je historický větrný mlýn patřící právě Kybsonovi a jeho podnikavé ženě Zdeňce. „Manžel mě zase vypekl, přijela za ním spousta kamarádů a to jsou chvíle, kdy nezná manželku,“ čertila se na oko paní Zdeňka, když samotná spěchala od Bumbálky ke společnému stavení, kde na ni už čekaly desítky hostů a další stále přijížděly. „Až do roku 1953 se ve mlýně mlely kroupy, poté chátral. Koncem šedesátých let ho objevil můj tatínek, který ho začal rekonstruovat nikoliv však jako mlýn, ale jako chalupu. My s manželem už to tady obýváme osmnáct let a v jeho práci pokračujeme. Přestože jsme tu již tak dlouhou dobu, tak vám mohu říct, že když tu začne pořádně foukat, tak mně někdy bývá i úzko,“ prozradila návštěvníkům Zdeňka Kybová, kterou manžel na holičkách přece jen nenechal. Dorazil nedlouho poté, co prvním návštěvníkům otevřela vrátka vedoucí na dvorek u stavení.

Pokud jste se v sobotu do mlýna v Hačkách nedostali, nemusíte si zoufat. „Každého, kdo si k nám najde cestu, rádi kdykoliv uvítáme. Jen to nesmí být zloděj,“ uzavřeli sympatičtí manželé Kybovi, kterým v Hačkách místní celkem logicky přezdívají „Větřáci“.

Total Comments

  • Taneční čaje
  • Zagorová v Prostějově
  • Semo Smržice
  • Tvaruzkovy festival
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V MOTORESTU U KOLA?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chvályhodný počin.

Přesně 251 velikonočních beránků nabídla středeční charitativní akce v Národním domě v Prostějově, kterou každoročně pořádá Rotary klub. Jak jsme zjistili, část krasavců byla přímo na místě prodána, zbývající originální kousky putovaly do sociálních ústavů a domovů.

Smrt pohřešovaného.

V minulém vydání Večerníku jsme zveřejnili policejní pátrací relaci po pohřešovaném seniorovi z Olšan u Prostějova. Sedmdesátiletý muž odjel osobním vozidlem k lékaři a slehla se po něm zem.
Na začátku minulého týdne přišla krutá zpráva. Důchodce byl nalezen mrtev v okrese Olomouc...

Total Comments

Osobnost týdne

HARLEJ
16 harlej 1
Pražská skupina vznikla v roce 1995 a za tu dobu si její dravé rockové písničky našly tisíce fanoušků. Svérázní muzikanti potěšili prostějovské fandy uplynulý čtvrtek večer v sále Společenského domu.

Total Comments

Číslo týdne

103
Josefa Schlesingerová spatřila světlo světa 19. dubna 1916. Na Velký pátek tak oslavila neuvěřitelné 103. narozeniny a stala se nejstarší obyvatelkou Prostějova. Vitální a stále čiperná dáma maturovala na obchodní akademii a celý život pracovala jako účetní. Dnes žije u své dcery.

Total Comments

Výrok týdne

„VEČERNÍK PRÝ VÍ VŠECHNO. TAKŽE URČITĚ VÍTE, ŽE MÁM FAKT HROZNOU ŽÍZEŇ!“

Jeden z dobře známých bezdomovců na náměstí T. G. Masaryka oslovil redaktora Večerníku se žádostí o finanční podporu na zakoupení krabicového vína.

Total Comments