Dobrý večer, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

VIDEO Vesnička Hačky má v současnosti pouhých 98 obyvatel. Svoji historii však začala psát již na počátku čtrnáctého století. Za více jak sedm set let od jejího vzniku se do ní dosud nesjelo tolik cyklistů jako tento víkend. Uplynulou sobotu totiž právě sem vyrazily stovky milovníků cyklistiky ze širokého okolí. Svojí výpravou všem svým kolegům slavnostně otevřeli cesty celého Olomouckého kraje. A Večerník byl u toho!

Jestli někdo považuje třináctku za nešťastné číslo, tak je na omylu. Důkazem může být třeba pravidelné slavnostní otvírání cyklistické sezóny v Olomouckém kraji, které se letos v Hačkách na Konicku konalo již potřinácté. Pověrčivý člověk by v takovém případě asi čekal chlad, silný vítr, kroupy a pár prokřehlých a mračících se cyklistů choulících se v prostorách zdejší hasičské klubovny zvané Bumbálka. Jenže přesný opak byl pravdou!

„Letos k nám přijelo přes 340 cyklistů z celého Olomouckého kraje. Je to zatím vůbec nejvyšší účast. Počasí vyšlo skvěle a panuje tu fantastická atmosféra,“ netajil své nadšení hlavní organizátor akce a někdejší trenér olomouckých cyklistů Václav Kyba, známý jako Kybson. Všichni, kteří se u Bumbálky letos zaregistrovali, dostali světla na kolo, která věnovalo olomoucké hejtmanství.

Po třinácté hodině se již tradičně někteří z výletníků vydali od Bumbálky k dominantě širokého okolí, kterou je historický větrný mlýn patřící právě Kybsonovi a jeho podnikavé ženě Zdeňce. „Manžel mě zase vypekl, přijela za ním spousta kamarádů a to jsou chvíle, kdy nezná manželku,“ čertila se na oko paní Zdeňka, když samotná spěchala od Bumbálky ke společnému stavení, kde na ni už čekaly desítky hostů a další stále přijížděly. „Až do roku 1953 se ve mlýně mlely kroupy, poté chátral. Koncem šedesátých let ho objevil můj tatínek, který ho začal rekonstruovat nikoliv však jako mlýn, ale jako chalupu. My s manželem už to tady obýváme osmnáct let a v jeho práci pokračujeme. Přestože jsme tu již tak dlouhou dobu, tak vám mohu říct, že když tu začne pořádně foukat, tak mně někdy bývá i úzko,“ prozradila návštěvníkům Zdeňka Kybová, kterou manžel na holičkách přece jen nenechal. Dorazil nedlouho poté, co prvním návštěvníkům otevřela vrátka vedoucí na dvorek u stavení.

Pokud jste se v sobotu do mlýna v Hačkách nedostali, nemusíte si zoufat. „Každého, kdo si k nám najde cestu, rádi kdykoliv uvítáme. Jen to nesmí být zloděj,“ uzavřeli sympatičtí manželé Kybovi, kterým v Hačkách místní celkem logicky přezdívají „Větřáci“.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments