Dobré odpoledne, dnes je středa 21.11.2018
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tohle normální člověk nikdy nepochopí. Druhou turistickou sezónu jedné z hlavních dominant prostějovského regionu předčasně ukončil nájezd vandalů. Z krásné rozhledny na Kosíři totiž někdo vymontoval kovové šrouby! Po dohodě se statikem byl objekt pro veřejnost uzavřen. Nebyl to přitom první podobný nájezd nenechavců na tento cíl...

V současné době je rozhledna z důvodu vandalismu a nutných oprav uzavřena. „Na vzniklou situaci jsme přišli zcela náhodou ve středu jedenadvacátého října. Dole jsme objevili nějaké vymontované šrouby, při bližším zkoumání jsme zjistili, že jich na rozhledně chybí víc. Po dohodě se statikem jsme se kvůli bezpečnosti rozhodli rozhlednu uzavřít. Nemyslím, že by se vytahováním šroubů chtěl někdo obohatit, spíš si z toho udělal zvláštní adrenalinový sport,“ zauvažovala předsedkyně mikroregionu Kosířsko Hana Rozsypalová. Stavbu nyní bude muset podrobněji prohlédnout statik a vytahané šrouby i matice nahradit novými. „Otevřeno by opět mělo být až na Novoroční výšlap. Do té doby bude vše opět v pořádku,“ přislíbila Rozsypalová. 

Rozhledna stojící na hanáckém Mont Blancu čelí nájezdům nejrůznějších existencí už od svého slavnostního otevření v červnu 2013. „Ukradli nám tu už například řetězy či sloupky. Dokonce někdo odtáhl těžký rošt umístěný před schodištěm. Absolutně nechápu, komu se vyplatilo se s něčím takovým tahat,“ posteskla si šéfka mikroregionu Kosířsko.

Jeho zástupci se už setkali s řadou návrhů, aby rozhledna byla otevřena bez omezení v průběhu celého roku. „Právě kvůli vandalům ale něco takového není bohužel myslitelné! To by nám jich po rozhledně šplhalo ještě více než nyní. Samozřejmě, že stále přemýšlíme, jak něčemu takovému předcházet. Umístili jsme zde například fotopast, ale i tu už nám někdo ukradl,“ zmínila se Hana Rozsypalová.

Určitým štěstím alespoň může být, že vandalové na Kosíři řádili nedlouho před koncem turistické sezóny... Rozhledna měla být otevřena prakticky již jen jediný víkend. Zatímco loni přišlo pětadvacet tisíc turistů, tento rok byla návštěvnost o něco nižší. „V tomto ohledu nám nepřálo počasí. Ve velkých vedrech se nikomu do kopce šplhat nechtělo a raději zamířil k vodě. I tak se jen přes prázdniny na vrcholu rozhledny vystřídalo něco přes čtyři tisíce lidí. Z toho bylo dva a půl tisíce dospělých a zbytek děti,“ konstatovala napůl spokojeně předsedkyně mikroregionu Kosířsko.

Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments