Příjemnou noc, dnes je sobota 22.9.2018
svátek slaví Darina,
zítra Berta
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Tohle normální člověk nikdy nepochopí. Druhou turistickou sezónu jedné z hlavních dominant prostějovského regionu předčasně ukončil nájezd vandalů. Z krásné rozhledny na Kosíři totiž někdo vymontoval kovové šrouby! Po dohodě se statikem byl objekt pro veřejnost uzavřen. Nebyl to přitom první podobný nájezd nenechavců na tento cíl...

V současné době je rozhledna z důvodu vandalismu a nutných oprav uzavřena. „Na vzniklou situaci jsme přišli zcela náhodou ve středu jedenadvacátého října. Dole jsme objevili nějaké vymontované šrouby, při bližším zkoumání jsme zjistili, že jich na rozhledně chybí víc. Po dohodě se statikem jsme se kvůli bezpečnosti rozhodli rozhlednu uzavřít. Nemyslím, že by se vytahováním šroubů chtěl někdo obohatit, spíš si z toho udělal zvláštní adrenalinový sport,“ zauvažovala předsedkyně mikroregionu Kosířsko Hana Rozsypalová. Stavbu nyní bude muset podrobněji prohlédnout statik a vytahané šrouby i matice nahradit novými. „Otevřeno by opět mělo být až na Novoroční výšlap. Do té doby bude vše opět v pořádku,“ přislíbila Rozsypalová. 

Rozhledna stojící na hanáckém Mont Blancu čelí nájezdům nejrůznějších existencí už od svého slavnostního otevření v červnu 2013. „Ukradli nám tu už například řetězy či sloupky. Dokonce někdo odtáhl těžký rošt umístěný před schodištěm. Absolutně nechápu, komu se vyplatilo se s něčím takovým tahat,“ posteskla si šéfka mikroregionu Kosířsko.

Jeho zástupci se už setkali s řadou návrhů, aby rozhledna byla otevřena bez omezení v průběhu celého roku. „Právě kvůli vandalům ale něco takového není bohužel myslitelné! To by nám jich po rozhledně šplhalo ještě více než nyní. Samozřejmě, že stále přemýšlíme, jak něčemu takovému předcházet. Umístili jsme zde například fotopast, ale i tu už nám někdo ukradl,“ zmínila se Hana Rozsypalová.

Určitým štěstím alespoň může být, že vandalové na Kosíři řádili nedlouho před koncem turistické sezóny... Rozhledna měla být otevřena prakticky již jen jediný víkend. Zatímco loni přišlo pětadvacet tisíc turistů, tento rok byla návštěvnost o něco nižší. „V tomto ohledu nám nepřálo počasí. Ve velkých vedrech se nikomu do kopce šplhat nechtělo a raději zamířil k vodě. I tak se jen přes prázdniny na vrcholu rozhledny vystřídalo něco přes čtyři tisíce lidí. Z toho bylo dva a půl tisíce dospělých a zbytek děti,“ konstatovala napůl spokojeně předsedkyně mikroregionu Kosířsko.

Total Comments

 • Restaurant Day
 • zlechov
 • supersektor
 • kostelec n h
 • Interforst
 • ČSSD - Božena Sekaninová
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments