Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 13.8.2020
svátek slaví Alena,
zítra Alan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Tohle normální člověk nikdy nepochopí. Druhou turistickou sezónu jedné z hlavních dominant prostějovského regionu předčasně ukončil nájezd vandalů. Z krásné rozhledny na Kosíři totiž někdo vymontoval kovové šrouby! Po dohodě se statikem byl objekt pro veřejnost uzavřen. Nebyl to přitom první podobný nájezd nenechavců na tento cíl...

V současné době je rozhledna z důvodu vandalismu a nutných oprav uzavřena. „Na vzniklou situaci jsme přišli zcela náhodou ve středu jedenadvacátého října. Dole jsme objevili nějaké vymontované šrouby, při bližším zkoumání jsme zjistili, že jich na rozhledně chybí víc. Po dohodě se statikem jsme se kvůli bezpečnosti rozhodli rozhlednu uzavřít. Nemyslím, že by se vytahováním šroubů chtěl někdo obohatit, spíš si z toho udělal zvláštní adrenalinový sport,“ zauvažovala předsedkyně mikroregionu Kosířsko Hana Rozsypalová. Stavbu nyní bude muset podrobněji prohlédnout statik a vytahané šrouby i matice nahradit novými. „Otevřeno by opět mělo být až na Novoroční výšlap. Do té doby bude vše opět v pořádku,“ přislíbila Rozsypalová. 

Rozhledna stojící na hanáckém Mont Blancu čelí nájezdům nejrůznějších existencí už od svého slavnostního otevření v červnu 2013. „Ukradli nám tu už například řetězy či sloupky. Dokonce někdo odtáhl těžký rošt umístěný před schodištěm. Absolutně nechápu, komu se vyplatilo se s něčím takovým tahat,“ posteskla si šéfka mikroregionu Kosířsko.

Jeho zástupci se už setkali s řadou návrhů, aby rozhledna byla otevřena bez omezení v průběhu celého roku. „Právě kvůli vandalům ale něco takového není bohužel myslitelné! To by nám jich po rozhledně šplhalo ještě více než nyní. Samozřejmě, že stále přemýšlíme, jak něčemu takovému předcházet. Umístili jsme zde například fotopast, ale i tu už nám někdo ukradl,“ zmínila se Hana Rozsypalová.

Určitým štěstím alespoň může být, že vandalové na Kosíři řádili nedlouho před koncem turistické sezóny... Rozhledna měla být otevřena prakticky již jen jediný víkend. Zatímco loni přišlo pětadvacet tisíc turistů, tento rok byla návštěvnost o něco nižší. „V tomto ohledu nám nepřálo počasí. Ve velkých vedrech se nikomu do kopce šplhat nechtělo a raději zamířil k vodě. I tak se jen přes prázdniny na vrcholu rozhledny vystřídalo něco přes čtyři tisíce lidí. Z toho bylo dva a půl tisíce dospělých a zbytek děti,“ konstatovala napůl spokojeně předsedkyně mikroregionu Kosířsko.

Total Comments

  • Čechy pod Kosířem
  • prodej zveriny
  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-