Příjemnou noc, dnes je pátek 21.9.2018
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

VIDEO+FOTOGALERIE Na Štěpána se ve zcela zaplněném konickém kostele Narození Panny Marie konal tradiční Vánoční koncert. Přestože jsme ještě před jeho zahájením už na adventním věnci zapálili všechny čtyři svíčky a dočkali se Štědrého dne, tak sobotní akce dokázala rozsvítit i svíčku pátou, kterou nosí každý z nás v duši...

Hudba ke konickým Vánocům nepochybně patří. Většina skladeb, která uplynulou sobotu 26. prosince zazněla v místním kostele, se točila kolem nejkrásnějšího poselství o naději v podobě narození malého Ježíška. „Tím nejhlavnějším na Vánocích není ani sníh, ani vysněné dárky, ale právě toto poselství,“ zmínil se hned na úvod konický farář Milan Ryšánek.

Poté již přišli na řadu mladí muzikanti a zpěváci převážně z řad žáků místní ZUŠ. Některým z nich jako třeba členům dechového kvarteta svazovala ruce tréma, jiní jako třeba Pavla Aschnebrennerová doprovázející konickou scholu naopak působili velmi suverénně. Velmi pěkně na trubku zahrála známou Ave Maria od F. Schuberta mladičká Hana Spáčilová. A koncert si očividně užívali i malí zpěváci ze sboru Koníček ZUŠ Konice, stejně jako dospělí členové chrámového sboru, kteří vše zakončili. „Celé vystoupení jsme cvičili více jak půl roku, jsme proto rádi, že jste se na nás přišli podívat,“ poděkovala učitelka místní ZUŠ Ludmila Kopečná Nedomanská, která podstatnou část vystoupení doprovázela hrou na varhany. 

„Koncert byl moc fajn, líbil se mi mimo jiné výběr písní. Citlivě se v něm střídaly méně známé skladby s duchovní tematikou s některými často hrávanými koledami, které však k Vánocům už prostě patří. Škoda jen, že mnozí zpěváci i muzikanti zpívali a hráli z kůru, takže jsem na ně při jejich produkci neviděla,“ zhodnotila akci posluchačka Jana.

video naleznete zde


Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • koselec n h
  • Interforst
  • pvecko
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Sportu dveře dokořán!

Minulý čtvrtek dopoledne bylo i za účasti ministra školství, mládeže a tělovýchovy Roberta Plagy a dalších politických i sportovních celebrit slavnostně otevřeno Národní sportovní centrum v Prostějově. Krásnou halou za 130 milionů korun od státu se město může právem pyšnit.

Káže vodu, pije víno!

Další skandál se valí na hnutí Změna pro Prostějov. Tentokrát se provalil malér na zastupitelku Hanu Naiclerovou. Tato žena porušila stavební zákon, když zakoupený dům v Čehovicích měla dle povolení rekonstruovat, známá kazatelka morálky ho však rovnou zbourala. Hrozí jí až 500 000 korun pokuty!

Total Comments

Osobnost týdne

Aneta Langerová
Zpěvačka, hudebnice a vítězka soutěže Česko hledá SuperStar z roku 2004 svým vystoupením na náměstí T. G. Masaryka uzavřela letošní Hanácké slavnosti v Prostějově. Koncert populární zpěvačky rozezpíval celé centrum a byl vydařenou tečkou za letošními hody.

aneta

Total Comments

Číslo týdne

 1769
VPodle nejnovější statistiky Úřadu práce je nyní právě tolik obyvatel Prostějovska ve věku od 18 do 64 let bez zaměstnání. Je to o tři klienty více než předchozí měsíc, ale i tak patří náš region k těm s absolutně nejnižší nezaměstnaností.

Total Comments

Výrok týdne

„DIEGO NENÍ ŽÁDNÝ BUZERANT A TOMU PEDOFILOVI SE BRÁNIL!“

Ladislav Lakatoš svérázné brání šestnáctiletého syna, kterého měl údajně obtěžovat sedmašedesátiletý Josef S.

Total Comments