Dobré odpoledne, dnes je středa 21.11.2018
svátek slaví Albert,
zítra Cecílie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

VIDEO+FOTOGALERIE Na Štěpána se ve zcela zaplněném konickém kostele Narození Panny Marie konal tradiční Vánoční koncert. Přestože jsme ještě před jeho zahájením už na adventním věnci zapálili všechny čtyři svíčky a dočkali se Štědrého dne, tak sobotní akce dokázala rozsvítit i svíčku pátou, kterou nosí každý z nás v duši...

Hudba ke konickým Vánocům nepochybně patří. Většina skladeb, která uplynulou sobotu 26. prosince zazněla v místním kostele, se točila kolem nejkrásnějšího poselství o naději v podobě narození malého Ježíška. „Tím nejhlavnějším na Vánocích není ani sníh, ani vysněné dárky, ale právě toto poselství,“ zmínil se hned na úvod konický farář Milan Ryšánek.

Poté již přišli na řadu mladí muzikanti a zpěváci převážně z řad žáků místní ZUŠ. Některým z nich jako třeba členům dechového kvarteta svazovala ruce tréma, jiní jako třeba Pavla Aschnebrennerová doprovázející konickou scholu naopak působili velmi suverénně. Velmi pěkně na trubku zahrála známou Ave Maria od F. Schuberta mladičká Hana Spáčilová. A koncert si očividně užívali i malí zpěváci ze sboru Koníček ZUŠ Konice, stejně jako dospělí členové chrámového sboru, kteří vše zakončili. „Celé vystoupení jsme cvičili více jak půl roku, jsme proto rádi, že jste se na nás přišli podívat,“ poděkovala učitelka místní ZUŠ Ludmila Kopečná Nedomanská, která podstatnou část vystoupení doprovázela hrou na varhany. 

„Koncert byl moc fajn, líbil se mi mimo jiné výběr písní. Citlivě se v něm střídaly méně známé skladby s duchovní tematikou s některými často hrávanými koledami, které však k Vánocům už prostě patří. Škoda jen, že mnozí zpěváci i muzikanti zpívali a hráli z kůru, takže jsem na ně při jejich produkci neviděla,“ zhodnotila akci posluchačka Jana.

video naleznete zde


Total Comments

  • Zámecké Vánoce
  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte podzimní vystoupení 1.SK Prostějov ve druhé nejvyšší soutěži?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

České dráhy se „probudily“. 

V případě Českých drah to platí skutečně skoro na den. Vloni v listopadu prostějovské zastupitelstvo schválilo peníze na odkup pozemků za místním nádražím. A nyní České dráhy Večerník ubezpečily, že konečně podepíší kupní smlouvu. No, sláva!

Umí mluvit?

Novou ředitelkou prostějovského muzea se stala někdejší zaměstnankyně informačního centra magistrátu a následně sociální pracovnice Soňa Provazová. Přestože jsme ji už před více jak před dvěma týdny požádali o rozhovor, odpovědí jsme se zatím nedočkali. Hned první kontakt tak naznačil, že komunikace nebude zřejmě její silnou stránkou...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Adéla Jánská

 
janska copyProfesorka, která vyučuje malbu na Střední škole designu a módy, Prostějov, byla jednou z hlavních postav úterní slavnosti, při níž byl na stěnu v obřadní síni prostějovské radnice umístěn obraz exprimátorky Aleny Raškové. Právě tato dáma je totiž jeho autorem. .

Total Comments

Číslo týdne

 3000000
Srážka dvou kamionů a dodávky minulé úterý v noci způsobila až do středečních odpoledních hodin dopravní kolaps nejen na dálnici, ale i přímo v Prostějově. Škoda na vozidlech, která po obrovském požáru lehla popelem, je vyčíslena na tři miliony korun.

Total Comments

Výrok týdne

PIŠTE OBJEKTIVNĚ, MY K VÁM BUDEME URČITĚ OTEVŘENÍ!“

Přání primátora Statutárního města Prostějov Františka Jury při první tiskové konferenci nové rady...
PÍŠEME A BUDEME NADÁLE!

Total Comments