Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 13.8.2020
svátek slaví Alena,
zítra Alan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO+FOTOGALERIE Na Štěpána se ve zcela zaplněném konickém kostele Narození Panny Marie konal tradiční Vánoční koncert. Přestože jsme ještě před jeho zahájením už na adventním věnci zapálili všechny čtyři svíčky a dočkali se Štědrého dne, tak sobotní akce dokázala rozsvítit i svíčku pátou, kterou nosí každý z nás v duši...

Hudba ke konickým Vánocům nepochybně patří. Většina skladeb, která uplynulou sobotu 26. prosince zazněla v místním kostele, se točila kolem nejkrásnějšího poselství o naději v podobě narození malého Ježíška. „Tím nejhlavnějším na Vánocích není ani sníh, ani vysněné dárky, ale právě toto poselství,“ zmínil se hned na úvod konický farář Milan Ryšánek.

Poté již přišli na řadu mladí muzikanti a zpěváci převážně z řad žáků místní ZUŠ. Některým z nich jako třeba členům dechového kvarteta svazovala ruce tréma, jiní jako třeba Pavla Aschnebrennerová doprovázející konickou scholu naopak působili velmi suverénně. Velmi pěkně na trubku zahrála známou Ave Maria od F. Schuberta mladičká Hana Spáčilová. A koncert si očividně užívali i malí zpěváci ze sboru Koníček ZUŠ Konice, stejně jako dospělí členové chrámového sboru, kteří vše zakončili. „Celé vystoupení jsme cvičili více jak půl roku, jsme proto rádi, že jste se na nás přišli podívat,“ poděkovala učitelka místní ZUŠ Ludmila Kopečná Nedomanská, která podstatnou část vystoupení doprovázela hrou na varhany. 

„Koncert byl moc fajn, líbil se mi mimo jiné výběr písní. Citlivě se v něm střídaly méně známé skladby s duchovní tematikou s některými často hrávanými koledami, které však k Vánocům už prostě patří. Škoda jen, že mnozí zpěváci i muzikanti zpívali a hráli z kůru, takže jsem na ně při jejich produkci neviděla,“ zhodnotila akci posluchačka Jana.

video naleznete zde


Total Comments

  • Čechy pod Kosířem
  • prodej zveriny
  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-