Příjemnou noc, dnes je neděle 23.2.2020
svátek slaví Svatopluk,
zítra Matěj
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

VIDEO+FOTOGALERIE Na Štěpána se ve zcela zaplněném konickém kostele Narození Panny Marie konal tradiční Vánoční koncert. Přestože jsme ještě před jeho zahájením už na adventním věnci zapálili všechny čtyři svíčky a dočkali se Štědrého dne, tak sobotní akce dokázala rozsvítit i svíčku pátou, kterou nosí každý z nás v duši...

Hudba ke konickým Vánocům nepochybně patří. Většina skladeb, která uplynulou sobotu 26. prosince zazněla v místním kostele, se točila kolem nejkrásnějšího poselství o naději v podobě narození malého Ježíška. „Tím nejhlavnějším na Vánocích není ani sníh, ani vysněné dárky, ale právě toto poselství,“ zmínil se hned na úvod konický farář Milan Ryšánek.

Poté již přišli na řadu mladí muzikanti a zpěváci převážně z řad žáků místní ZUŠ. Některým z nich jako třeba členům dechového kvarteta svazovala ruce tréma, jiní jako třeba Pavla Aschnebrennerová doprovázející konickou scholu naopak působili velmi suverénně. Velmi pěkně na trubku zahrála známou Ave Maria od F. Schuberta mladičká Hana Spáčilová. A koncert si očividně užívali i malí zpěváci ze sboru Koníček ZUŠ Konice, stejně jako dospělí členové chrámového sboru, kteří vše zakončili. „Celé vystoupení jsme cvičili více jak půl roku, jsme proto rádi, že jste se na nás přišli podívat,“ poděkovala učitelka místní ZUŠ Ludmila Kopečná Nedomanská, která podstatnou část vystoupení doprovázela hrou na varhany. 

„Koncert byl moc fajn, líbil se mi mimo jiné výběr písní. Citlivě se v něm střídaly méně známé skladby s duchovní tematikou s některými často hrávanými koledami, které však k Vánocům už prostě patří. Škoda jen, že mnozí zpěváci i muzikanti zpívali a hráli z kůru, takže jsem na ně při jejich produkci neviděla,“ zhodnotila akci posluchačka Jana.

video naleznete zde


Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak jste spokojeni s dosavadním působením primátora statutárního města Prostějov Františka Jury?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments