Příjemnou noc, dnes je sobota 23.3.2019
svátek slaví Ivona,
zítra Gabriel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

43 marihuanaV průběhu minulého týdne navštívili policisté konickou školu. Důvodem byla marihuana, kterou do školy přinesla žákyně druhého stupně základní školy. Podle vedení školy šlo o několik rostlin, které dosud nebyly zpracované. Na vše se přišlo díky konfliktu mezi žáky.

 

Vedení konické školy v souvislosti s tímto případem důrazně odmítá, že by na škole měli dlouhodobější problém s distribucí drog. „Šlo o ojedinělou hloupost žákyně druhého stupně. Ta přinesla do školy několik rostlin, které nebyly v takovém stavu, aby je mohl někdo kouřit. Navíc není jisté, zda rostliny vůbec obsahovaly psychotropní látku. Dívka je neprodávala, rostliny rozdala svým třem spolužákům. Na celou záležitost se přišlo díky konfliktu mezi žáky. Jelikož se však jednalo o marihuanu, přivolali jsme Policii ČR,” nechal se slyšet ředitel školy Jaromír Schön. Kde nezletilá dívka, pocházející z jedné z obcí na Konicku, k marihuaně přišla, podle něj nikdo přesně neví. Jaromír Schön si přitom osobně nemyslí, že by pocházela z Runářova, kde byla nedávno objevena pěstírna marihuany, či z Ospělova, kde působí ý „konopný mág” Dušan Dvořák. Policisté případ nyní vyšetřují, nezletilou žákyni zřejmě čeká výchovný postih.

Podle posledních celostátních průzkumů marihuanu někdy vyzkoušelo 42 procent šestnáctiletých Čechů, což naše školáky řadí na první místo v Evropě. Celoevropský průměr totiž je 17 procent. Alarmující je, že ještě výrazně více než marihuaně mladí Češi holdují alkoholu. V posledním měsíci se dle průzkumů v Česku napilo 79 procent šestnáctiletých. I v tomto ohledu nemáme v Evropě konkurenci. 

Total Comments

  • Basic
  • Zahradnictví Adelovi
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_superfinale_korfbal

Anketa - hlavní

Jak hodnotíte sezónu prostějovských hokejistů?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Pod mostem se maká.

Většina Prostějovanů zřejmě již zaregistrovala, že se pod mostem v Olomoucké ulici pilně pracuje. Bagry a stavební dělníci připravují základy pro „podchod“ pod mostem, který v nebezpečné a dopravně frekventované lokalitě bude sloužit jak cyklistům, tak chodcům. Už aby to bylo!

Sníh přikryl Protivanovsko.

Jaro se pomalu ale jistě ujímá vlády, ovšem pozor! „Paní Zima“ ještě ani zdaleka neřekla poslední slovo. Důkazem toho je středeční chumelenice na Protivanovsku, kde napadlo zhruba pět centimetrů sněhové pokrývky. Silničáři tak měli po delším čase opět práci a děti málem stavěly sněhuláky...

Total Comments

Osobnost týdne

Simona STAŠOVÁ

Dcera Jiřiny Bohdalové byla hlavní postavou divadelní hry Skleněný zvěřinec, kterou skvělá herečka představila se svými kolegy minulé pondělí na prknech Městského divadla v Prostějově.

11 stasova

Total Comments

Číslo týdne

7
Na této příčce skončili sezónu Chance ligy 2018/2019 hokejisté Prostějova. Ani napočtvrté za sebou tak Jestřábi ve druhé nejvyšší soutěži nepřekročili svůj stín a znovu vypadli již ve čtvrtfinále play-off.

Total Comments

Výrok týdne

„ŽE NÁS LIDI BEROU VÁŽNĚ - SMRTELNĚ VÁŽNĚ“

Předseda Klubu vojenské historie Dukla Prostějov Jaroslav Dvořák má o největším úspěchu své organizace zcela jasno...

Total Comments