Příjemnou noc, dnes je pondělí 27.5.2019
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

43 marihuanaV průběhu minulého týdne navštívili policisté konickou školu. Důvodem byla marihuana, kterou do školy přinesla žákyně druhého stupně základní školy. Podle vedení školy šlo o několik rostlin, které dosud nebyly zpracované. Na vše se přišlo díky konfliktu mezi žáky.

 

Vedení konické školy v souvislosti s tímto případem důrazně odmítá, že by na škole měli dlouhodobější problém s distribucí drog. „Šlo o ojedinělou hloupost žákyně druhého stupně. Ta přinesla do školy několik rostlin, které nebyly v takovém stavu, aby je mohl někdo kouřit. Navíc není jisté, zda rostliny vůbec obsahovaly psychotropní látku. Dívka je neprodávala, rostliny rozdala svým třem spolužákům. Na celou záležitost se přišlo díky konfliktu mezi žáky. Jelikož se však jednalo o marihuanu, přivolali jsme Policii ČR,” nechal se slyšet ředitel školy Jaromír Schön. Kde nezletilá dívka, pocházející z jedné z obcí na Konicku, k marihuaně přišla, podle něj nikdo přesně neví. Jaromír Schön si přitom osobně nemyslí, že by pocházela z Runářova, kde byla nedávno objevena pěstírna marihuany, či z Ospělova, kde působí ý „konopný mág” Dušan Dvořák. Policisté případ nyní vyšetřují, nezletilou žákyni zřejmě čeká výchovný postih.

Podle posledních celostátních průzkumů marihuanu někdy vyzkoušelo 42 procent šestnáctiletých Čechů, což naše školáky řadí na první místo v Evropě. Celoevropský průměr totiž je 17 procent. Alarmující je, že ještě výrazně více než marihuaně mladí Češi holdují alkoholu. V posledním měsíci se dle průzkumů v Česku napilo 79 procent šestnáctiletých. I v tomto ohledu nemáme v Evropě konkurenci. 

Total Comments

 • KSČM
 • Noc Kostelů
 • Interforst
 • Lázně Skalka
 • Hořava
 • Basic
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI JADRAN?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Noc kostelů táhla.

Fenomenální akce přitáhla stovky zájemců o prohlídky kostelů po celém Česku, Prostějovsko nevyjímaje. Svatostánky otevřely své útroby při dalším ročníku Noci kostelů a návštěvníci se tak mohli dostat i do prostor, kam se běžný smrtelník jen tak nedostane. A potěšitelným faktem bylo i to, že možnosti využili i nevěřící.

Zmlácený sudí.

Prostějovský fotbalový rozhodčí Petr Antoníček byl po finálovém utkání MOL Cupu napaden fanoušky poraženého Baníku Ostrava, kteří mu jako videorozhodčímu vyčítali schválení pokutového kopu ve prospěch pražské Slavie, načež jeden z nich jej udeřil pěstí a povalil na zem. Většímu násilí zabránila až hlídka Městské policie v Olomouci...

Total Comments

Osobnost týdne

Jiří Drahoš
21 drahos
Prostějov uplynulou středu navštívil senátor a v minulosti i kandidát na prezidenta České republiky Jiří Drahoš. Zavítal na radnici i do muzea, stihl i besedu se studenty. A Večerníku poskytl exkluzivní rozhovor, na který se můžete těšit ještě do prázdnin.

Total Comments

Číslo týdne

1

A hop do přehrady! Nejlepším možným výsledkem skončilo první měření vody v plumlovské nádrži, kde je na začátek sezóny kvalitní voda bez sinic a jiných nepříjemností. Přehrada stejně jako Poděbrady u Olomouce dostala jedničku.

Total Comments

Výrok týdne

„Každej furt kecá o suchu a já jsem mokrej jako myš!“

Jeden z promočených bezdomovců před místním nádražím takto hudroval v lijáku, který během minulé středy zkrápěl nejen město Prostějov

Total Comments