Dobré ráno, dnes je středa 26.9.2018
svátek slaví Andrea,
zítra Jonáš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Zvuk hasičských sirén se rozléhal ve středu dopoledne Konicí. V ulici Na Příhonech se zřítila část rodinného domu. Majitel, který je synem jednoho z místních policistů, dům trvale neobýval. Na objekt je přitom vedena exekuce.

Mikrovlnka a další moderní kuchyňské zařízení čouhající z rozvalin. Takový obrázek se naskytl všem, kteří ve středu po deváté hodině dorazili ke zřícenému domu v Konici. Nemovitost stojící v ulici Na Příhonech byla postavena z vepřovic a navíc stojí ve svahu. Podmáčený terén zřejmě „pracoval“ a část domu se zřítila. Nikdo však nebyl zraněn. „Majitel dům koupil před několika lety, ale trvale ho neobýval. Žije na jiném místě v Konici. Na tomhle domě akorát vyměnil okna, pak už se o něj příliš nestaral. Naposledy tu prý byl tak před šesti týdny, na dům je nyní vedena exekuce,“   svěřil se Večerníku jeden z místních, kteří byli zásahu přítomni.

Právě on si asi po deváté hodině dopoledne při procházce všiml, že dům spadl. „Jelikož se urval přívod vody vedoucí ke dřezu, tak tu všude tekla spousta vody. Zavolali jsme hasiče, také se musela urychleně vypnout elektřina, plyn a učinit další opatření,“ popsal svědek. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Konice, Prostějova a Olomouce a dobrovolní hasiči z Konice. „Hasiči po příjezdu zjistili, že část staršího neobydleného domu se sesunula do boční ulice. Velitel zásahu na místo povolal speciální technický kontejner, který se používá na zajištění objektů hrozících zřícením nebo sesunutím. Hasiči místo opáskovali. Dále pak pomocí trámů a desek dům zajistili proti dalšímu sesunu a důkladně prohledali trosky, aby vyloučili přítomnost osob uvnitř domu,“ popsala Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje. Majitel na místo dorazil po několika minutách, hasiči ho následně poučili o tom, že dům bude muset zabezpečit tak, aby nehrozilo jeho další sesutí.

Total Comments

  • zlechov
  • supersektor
  • kostelec n h
  • Interforst
  • ČSSD - Božena Sekaninová
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE BĚHEM LÉTA LÍBÍ V PROSTĚJOVSKÝCH RESTAURACÍCH?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Prostějovanům šmakuje!

Více než měsíční komplikace v dopravě je v zapomnění. Minulý týden stihli stavbaři ukončit rekonstrukci vozovky pod dálničním nadjezdem v Říční ulici v Prostějově. Takzvanou „myší dírou“ se už zase jezdí, přestože stavbařům zkomplikovali život zloději, kteří ukradli kabely k veřejnému osvětlení. 

Úplně zbytečná smrt.

Necelou hodinu po poledni v pondělí 17. září vyhasl na silnicích Prostějovska další lidský život. A zcela zbytečně. Starší řidič kamionu s nákladem dřevní štěpky narazil u Ptení do vysokého břehu vedle silnice. Kamion se převrátil na bok a kabina rozdrtila řidiče. Ten totiž podle svědků nebyl připoután...

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

JAROSLAV UHLÍŘ
uhlirJako třešnička na dortu vystoupil v rámci Plumlovského vinobraní na zámku v Plumlově známý skladatel, herec, zpěvák, komik, klavírista a moderátor, který během sobotního podvečera pořádně pobavil početné obecenstvo.

Total Comments

Číslo týdne

10
Určický exstarosta Vlastimil Konšel odcházel minulé úterý od prostějovského soudu s desetiměsíčním trestem, který byl na rok a půl podmíněně odložen. Jak bezprostředně prohlásil jeho advokát, bude se jeho klient odvolávat klidně až k Nejvyššímu soudu ČR...

Total Comments

Výrok týdne

„TEN HNUSNEJ ČERNOŠEK VÁMNECHTĚL SEBRAT KOUPALIŠTĚ!“

Spolumajitel marketingové společnosti TK PLUS Miroslav Černošek vyslal směrem k občanům jasné poselství, že výstavba Národního sportovního centra není důvodem neuskutečněného projektu rekonstrukce koupaliště Za Kosteleckou ulicí.  Exkluzivní rozhovor čtěte na straně 14.

Total Comments