Dobré ráno, dnes je pátek 16.11.2018
svátek slaví Otmar,
zítra Mahulena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...

Zvuk hasičských sirén se rozléhal ve středu dopoledne Konicí. V ulici Na Příhonech se zřítila část rodinného domu. Majitel, který je synem jednoho z místních policistů, dům trvale neobýval. Na objekt je přitom vedena exekuce.

Mikrovlnka a další moderní kuchyňské zařízení čouhající z rozvalin. Takový obrázek se naskytl všem, kteří ve středu po deváté hodině dorazili ke zřícenému domu v Konici. Nemovitost stojící v ulici Na Příhonech byla postavena z vepřovic a navíc stojí ve svahu. Podmáčený terén zřejmě „pracoval“ a část domu se zřítila. Nikdo však nebyl zraněn. „Majitel dům koupil před několika lety, ale trvale ho neobýval. Žije na jiném místě v Konici. Na tomhle domě akorát vyměnil okna, pak už se o něj příliš nestaral. Naposledy tu prý byl tak před šesti týdny, na dům je nyní vedena exekuce,“   svěřil se Večerníku jeden z místních, kteří byli zásahu přítomni.

Právě on si asi po deváté hodině dopoledne při procházce všiml, že dům spadl. „Jelikož se urval přívod vody vedoucí ke dřezu, tak tu všude tekla spousta vody. Zavolali jsme hasiče, také se musela urychleně vypnout elektřina, plyn a učinit další opatření,“ popsal svědek. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Konice, Prostějova a Olomouce a dobrovolní hasiči z Konice. „Hasiči po příjezdu zjistili, že část staršího neobydleného domu se sesunula do boční ulice. Velitel zásahu na místo povolal speciální technický kontejner, který se používá na zajištění objektů hrozících zřícením nebo sesunutím. Hasiči místo opáskovali. Dále pak pomocí trámů a desek dům zajistili proti dalšímu sesunu a důkladně prohledali trosky, aby vyloučili přítomnost osob uvnitř domu,“ popsala Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje. Majitel na místo dorazil po několika minutách, hasiči ho následně poučili o tom, že dům bude muset zabezpečit tak, aby nehrozilo jeho další sesutí.

Total Comments

  • Repoint nabídka na listopad 2018
  • mp
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jste spokojeni s volbou prostějovského primátora, kterým se stal František Jura?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Město už žije zimou.

 Uplynulý pátek byla definitivně zahájena Prostějovská zima, a to konkrétně slavnostním otevřením provozu mobilního kluziště na náměstí T. G. Masaryka. Přestože kalendářní dá na sebe zřejmě ještě nějaký ten týden čekat, tak kulturní je zde. Zatím si užijme bruslení, brzy se dočkáme vánočního jarmarku.

Nemá to konce

Problémy bývalého šéfa mládežnického hokeje v Prostějově Michala Tomigy jsou, zdá se, ještě větší, než se původně myslelo. Na jeho hlavu už padlo obvinění z dotačních podvodů, nově pak také obvinění z přečinu krácení daní se škodou bezmála čtyř set tisíc korun. Kde se tato kauza zastaví...?

Vítězkou prestižní ankety o nejoblíbenějšího učitele v Olomouckém kraji se stala Karolína Mlčochová ze střední školy Trivis. K vítězství museli oblíbené kantorce dopomoci samotní studenti. Jejich úkolem totiž bylo přesvědčit porotu, proč právě jejich navržená kandidátka je tou nejoblíbenější. A povedlo se!

Total Comments

Osobnost týdne

Eliška Balzerová

 
balzerovaVšech patnáct postav v laskavé komedii Můj báječný rozvod zvládla s bravurou v prostějovském divadle skvělá česká herečka Eliška Balzerová. Pondělní závěrečný díl festivalu Aplaus 2018 vyšel na jedničku, a to před naprosto vyprodaným hledištěm.

Total Comments

Číslo týdne

83
Přesně tolik schodů k nebi vede přes novou rozhlednu Kopaninka, která se vypíná u Repech do výše 22 metrů. Pátý objekt tohoto druhu na Prostějovsku a první v jeho západní části by měl přilákat turisty i cykloturisty ze širokého okolí, pro něž bude otevřena 2. prosince. Celkové náklady na výstavbu se vyšplhaly ke třem milionům korun.

Total Comments

Výrok týdne

„JSEM PROSTĚ EXHIBICIONISTA“

Frontman legendární skupiny
Olympic Petr JANDA učinil v exkluzivním rozhovoru pro Večerník vážné přiznání...

Total Comments