Dobrý večer, dnes je neděle 20.1.2019
svátek slaví Ilona,
zítra Běla
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Zvuk hasičských sirén se rozléhal ve středu dopoledne Konicí. V ulici Na Příhonech se zřítila část rodinného domu. Majitel, který je synem jednoho z místních policistů, dům trvale neobýval. Na objekt je přitom vedena exekuce.

Mikrovlnka a další moderní kuchyňské zařízení čouhající z rozvalin. Takový obrázek se naskytl všem, kteří ve středu po deváté hodině dorazili ke zřícenému domu v Konici. Nemovitost stojící v ulici Na Příhonech byla postavena z vepřovic a navíc stojí ve svahu. Podmáčený terén zřejmě „pracoval“ a část domu se zřítila. Nikdo však nebyl zraněn. „Majitel dům koupil před několika lety, ale trvale ho neobýval. Žije na jiném místě v Konici. Na tomhle domě akorát vyměnil okna, pak už se o něj příliš nestaral. Naposledy tu prý byl tak před šesti týdny, na dům je nyní vedena exekuce,“   svěřil se Večerníku jeden z místních, kteří byli zásahu přítomni.

Právě on si asi po deváté hodině dopoledne při procházce všiml, že dům spadl. „Jelikož se urval přívod vody vedoucí ke dřezu, tak tu všude tekla spousta vody. Zavolali jsme hasiče, také se musela urychleně vypnout elektřina, plyn a učinit další opatření,“ popsal svědek. Na místo vyjeli profesionální hasiči z Konice, Prostějova a Olomouce a dobrovolní hasiči z Konice. „Hasiči po příjezdu zjistili, že část staršího neobydleného domu se sesunula do boční ulice. Velitel zásahu na místo povolal speciální technický kontejner, který se používá na zajištění objektů hrozících zřícením nebo sesunutím. Hasiči místo opáskovali. Dále pak pomocí trámů a desek dům zajistili proti dalšímu sesunu a důkladně prohledali trosky, aby vyloučili přítomnost osob uvnitř domu,“ popsala Vladimíra Hacsiková, tisková mluvčí HZS Olomouckého kraje. Majitel na místo dorazil po několika minutách, hasiči ho následně poučili o tom, že dům bude muset zabezpečit tak, aby nehrozilo jeho další sesutí.

Total Comments

  • Pojd hrat hokej
  • Gatta
  • dsp
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ VE STYLOVÉ RESTAURACI TUNING BAR?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Ceník inzerce
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Otevřená srdce Prostějovanů.

Sobotní charitativní ples s názvem Pomáháme tancem znovu po roce dokázal, že Prostějované mají stále hodně otevřená srdce a dokáží pomoci lidem v nouzi. Organizátoři akce, jež si vzpomněla i na 100. výročí Československa, opět vybrali desítky tisíc korun, které poputují potřebným.

V drogách jela i úřednice.

Mezi sedmi obviněnými po historicky největší policejní razii na protidrogové scéně během prosince loňského roku v Prostějově je také úřednice magistrátu! Jakmile se zjistilo, že dáma z odboru IT byla členkou drogového gangu, vedení radnice ji okamžitě propustilo ze svých služeb..

Total Comments

Osobnost týdne

LEONA MACHÁLKOVÁ

 
02 ples46Hlavní hvězdou tradičního Městského plesu, který se konal uplynulý pátek, byla tato stále půvabná rodačka z nedalekého Přerova. Svým zpěvem potěšila stovky návštěvníků uvedené zahajovací akce celé plesové sezóny v Prostějově.
PAVLA ASCHENBRENNEROVÁ

Total Comments

Číslo týdne

 17 300 000

Už zítra při mimořádném jednání chtějí prostějovští zastupitelé v první fázi schválit a rozdělit přes sedmnáct milionů korun v rámci dotací sportovním klubům ve městě. Nejvíce, tedy pět milionů korun, obdrží prvoligoví hokejoví Jestřábi.

Total Comments

Výrok týdne

„NAPSALI JSME SI ASI TŘICET ZPRÁV, VŠECHNY JSME ALE SMAZALI! KAŽDÝ JSME TOTIŽ TEHDY MĚLI JEŠTĚ JINÝ VZTAH!“


Současná přítelkyně Radima Žondry Žaneta Zelená se u soudu hodně snažila pro muže obviněného z přepadení tenistky Petry Kvitové poskytnout potřebné alibi

Total Comments