Dobré ráno, dnes je úterý 11.8.2020
svátek slaví Zuzana,
zítra Klára
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 vitezovePřestože ze všech stran slyšíme, že je třeba dávat si mimořádný pozor na alkohol neznámého původu, uspořádali tuto sobotu v Čechách pod Kosířem premiérový ročník koštu slivovice a pálenek. Příjemná akce se obešla bez jakýchkoliv zdravotních problémů.

Každý, kdo v sobotu dorazil do Čech pod Kosířem, mohl říct, že pil pod obrazy. V příjemném prostředí místní multifunkční budovy se totiž koštovalo stylově pod plátny namalovanými Františkem Gračkou na motivy obrazů Josefa Mánese. Příchozí pak hodnotili celkem 53 vzorků pálenek v pěti kategoriích. Nejpočetněji a to 17 vzorky byla zastoupena slivovice.  Samotní organizátoři akce byli v období, kdy se v souvislosti s tvrdým alkoholem nejčastěji skloňuje jedovatý metanol, počtem zaslaných vzorků i účastí příjemně překvapeni. „Vzhledem k tomu, že se jedná o první ročník, tak jsme tolik vzorků pálenek rozhodně nečekali. Skutečnost, že by mohly obsahovat metanol si ani nepřipouštíme. Věříme, že jsou to všechno vzorky prověřené a svými majiteli několikrát ochutnané. Nepředpokládám, že by nám tu měl někdo oslepnout,” vyjádřil se starosta obce Milan Kiebel. Průběh soutěže mu dal jednoznačně za pravdu. Mezi příchozími, kteří navíc od každého vzorku upili jen velmi malé množství, se žádný zdravotní problém skutečně neobjevil. Absolutními vítězi se pak stali manželé Karafiátovi. Po skončení soutěže tak mohla zábava v sále plynule pokračovat bálem v rytmu country. 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-