Dobré ráno, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

46 vitezovePřestože ze všech stran slyšíme, že je třeba dávat si mimořádný pozor na alkohol neznámého původu, uspořádali tuto sobotu v Čechách pod Kosířem premiérový ročník koštu slivovice a pálenek. Příjemná akce se obešla bez jakýchkoliv zdravotních problémů.

Každý, kdo v sobotu dorazil do Čech pod Kosířem, mohl říct, že pil pod obrazy. V příjemném prostředí místní multifunkční budovy se totiž koštovalo stylově pod plátny namalovanými Františkem Gračkou na motivy obrazů Josefa Mánese. Příchozí pak hodnotili celkem 53 vzorků pálenek v pěti kategoriích. Nejpočetněji a to 17 vzorky byla zastoupena slivovice.  Samotní organizátoři akce byli v období, kdy se v souvislosti s tvrdým alkoholem nejčastěji skloňuje jedovatý metanol, počtem zaslaných vzorků i účastí příjemně překvapeni. „Vzhledem k tomu, že se jedná o první ročník, tak jsme tolik vzorků pálenek rozhodně nečekali. Skutečnost, že by mohly obsahovat metanol si ani nepřipouštíme. Věříme, že jsou to všechno vzorky prověřené a svými majiteli několikrát ochutnané. Nepředpokládám, že by nám tu měl někdo oslepnout,” vyjádřil se starosta obce Milan Kiebel. Průběh soutěže mu dal jednoznačně za pravdu. Mezi příchozími, kteří navíc od každého vzorku upili jen velmi malé množství, se žádný zdravotní problém skutečně neobjevil. Absolutními vítězi se pak stali manželé Karafiátovi. Po skončení soutěže tak mohla zábava v sále plynule pokračovat bálem v rytmu country. 

Total Comments

  • Lesy Pv
  • Národní dům
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments