Dobré ráno, dnes je pátek 10.4.2020
svátek slaví Darja,
zítra Izabela
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

01 alkoholKolem policejního zásahu v Alojzově, o kterém Večerník informoval jako první v minulém vydání, se v průběhu uplynulého týdne vynořila řada nejasností. S určitým zpožděním se další média obrátila na policejního tiskového mluvčího Josefa Bednaříka, který ovšem událost nepochopitelně popřel! Jak se ukázalo později, důvodem k podání zavádějících informací mělo být jeho časové zaneprázdnění... „Byl jsem zde v ten den sám a neměl jsem potřebné informace, omlouval se.

Jisté internetové periodikum hledajíc většinou chyby především u jiných médií ovšem mělo jasno: Večerník vypustil fámu! Naše odpověď zní: nevypustili! A do nejmenované redakce přidáváme doporučení: ověřujte si lépe informace a hlídejte si hlavně vlastní práci... Že jsme kuli do žhavého, potvrzují i nervózní reakce zainteresovaných lidí...

Celou událost opětovně Večerníku potvrdila i policejní tisková mluvčí, která tak poopravila vyjádření svého kolegy, který ve středu popřel zásah v Alojzově. „V současné chvíli mohu potvrdit, že prostějovští kriminalisté prověřují, zda v obci na Prostějovsku nedošlo ke spáchání trestného činu ohrožování zdraví závadnými potravinami a jiným zbožím. Vzhledem k tomu, že vše je ve stadiu prověřování, nebudeme poskytovat bližší informace,“ uvedla policejní mluvčí Irena Urbánková. Už v sobotu událost dementoval také Josef Paníček, u něhož měl být alkohol objeven. „O žádném policejním zásahu souvisejícím s alkoholem nic nevím,“ prohlásil. Z jeho aktuálního vyjádření však, stejně jako z prohlášení jeho syna, které poskytli jiným médiím, vyplývá, že v tomto ohledu nemluvil pravdu... „Zásah proběhl v klidu. Policisté s sebou měli nějaké měřáky, těmi něco proměřili, něco si odvezli, podepsali jsme protokol a bylo to vyřízené,“ napsal Josef Paníček pro www.denik.cz. S námi se po vyjití článku už bavit nechtěl... „S Večerníkem nechci mít nic společného. Pokud budete chtít nějaké vyjádření, obraťte se na mého právníka,“ reagoval v pátek Josef Paníček a zavěsil.

Více se k celé záležitosti nechtěl vracet ani starosta Alojzova Miroslav Grulich, který nám zásah policie ještě o víkendu potvrdil. „Buďte rádi, že jsem na vás nepodal trestní oznámení. Mám dost peněz na to, abych to z vás vysoudil!“rozčiloval se Grulich, kterému zřejmě vadilo především uvedení jeho jména v článku. V čem konkrétním jsme však v textu měli pochybit, nám Miroslav Grulich ani Josef Paníček nevysvětlili...

Na závěr je třeba napsat, že jsme nikdy netvrdili nález pančovaného alkoholu, který by obsahoval metanol. Faktem zůstává, že policisté a celníci našli v Alojzově alkohol neznámého původu, který následně směřoval na expertízu. To, zda skutečně byl či nebyl otrávený, odhalí teprve nařízená kontrola. „Výsledky odborné expertízy bychom měli mít k dispozici během čtrnácti dní,“ konstatovala mluvčí policie Irena Urbánková. 

Total Comments

  • Kominek
  • Zahradnictvi Plumlov
  • Basic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments