Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 sokolovnaPo celém regionu se v těchto dnech pořádá celá řada nejrůznějších plesů. V Protivanově si však o něčem podobném mohou nechat jen zdát. Havarijní stav místní sokolovny nedovoluje, aby se tu podobné akce konaly. Poslední bál se tu totiž konal naposledy asi před čtyřmi lety. Chátrající stavba však dostala šanci na vzkříšení...

Po letech chátrání by se sokolovna v Protivanově měla začít opravovat. Ještě letos se dočká zateplení, nové fasády i oken. „Po opravě hřiště jsme se nyní vrhli na sokolovnu. Práce by měly začít na jaře, hned jak nám to počasí dovolí. Do léta by mělo být hotovo,“ vyjádřil se pro Večerník Josef Ošlejšek z TJ Sokol Protivanov.

Náklady na opravu se v tuto chvíli odhadují na 4,5 milionu korun. „Dostali jsme dotaci 3,6 milionu, zbytek nám přislíbil starosta z obecního rozpočtu,“ prozradil Ošlejšek. Pokud má budova sloužit svému účelu, bude však třeba rozsáhlejší rekonstrukce. „Máme v plánu pokračovat opravou střechy a sociálního zařízení. Dojít by mělo i na vnitřní vybavení. Na to ovšem peníze teprve hledáme,“ dodal Ošlejšek.

Sokolovna v Protivanově už převážně slouží pouze pro prodejce, kteří sem občas zajíždí. Přitom místní s nostalgií vzpomínají na vyhlášené Horácké bály, který tu pořádal folklórní soubor písní a tanců Skalák. Tento ples se v posledních letech musel přesunout do Malého Hradiska, letos by se měl konat v sobotu 9. února.

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments