Dobré dopoledne, dnes je středa 17.7.2019
svátek slaví Martina,
zítra Drahomíra
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

03 kladkyTo, na co se v Kladkách dlouho těšili, je tady. V sobotu se zde oficiálně rozjel nový dvoukotvový vlek Doppelmayr. Ten vede podél  700 metrů dlouhé sjezdovky, která vznikla prodloužením stávající 450 metrů dlouhé kladecké tratě.

Díky příznivému tedy mrazivému počasí nebylo v sobotu odpoledne na parkovišti u sjezdovky v Kladkách kde zaparkovat. Do malého areálu nacházejícího se v malebné přírodě si našly cestu stovky lidí. Vůbec poprvé jim byly k dispozici hned tři vleky. Kromě vlek s pevnými unašeči a dětského vleku premiérově také dvoukotva Dopplemayer. „Sjezdovka je zde ideální hlavně pro rodiče s menšími dětmi. Ale nám se tu líbí.  Myslím, že tu v létě vyrazíme i na motorkách,” prozradil nám dvacetiletý Marek, který do Kladek dorazil z Prostějova s kamarádem Lukášem.  Díky novému vleku se počet přepravovaných osob v Kladkách více než zdvojnásobil. Zatímco starý vlek byl schopen za hodinu přepravit 500 osob, ten nový jich za stejnou dobu na kopec vytáhne 1 200. Dá se předpokládat, že v průběhu následujícího týdne se ani jeden z nich nezastaví. Sníh by měl totiž v Kladkách vydržet minimálně do příštího pondělí. Po celou dobu by se teploty měly udržovat bod bodem mrazu. Lyžařský areál v Kladkách spravují místní Sokoli. Ti si na vybudování vleku za pět milionů korunu vzali na úvěr. Zda se jim riskantní krok vyplatí, ukáže teprve čas. 

Total Comments

  • Zlatá Brána
  • Václavková
  • 1
  • 2

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se vám líbí v kavárně FACE TO FACE CAFE-BAR

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Chybí už jen dvojčátka.

Během prvního pololetí letošního roku se v prostějovské porodnici narodilo 396 miminek, což je o něco víc než za stejné období roku minulého. Rodiče dávali děvčátkům nejčastěji jméno Eliška nebo Tereza, u chlapců zase převládali Jakubové a Tomášové. Stále se ale letos čeká na dvojčátka.

Opravdu mu nafackoval?

Krajské ředitelství Policie ČR prověřuje údajné selhání prostějovského policisty, který měl podle vyjádření matky nafackovat jejímu čtrnáctiletému synovi na náměstí T. G. Masaryka. A jelikož se jedná o chlapce z romské komunity, může být vyšetřování případu hodně složité a citlivé.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR ZLÁMAL
15 zlamal
Ředitel umělecké agentury HIT TRADE má na svědomí famózní sobotní představení prostějovských rockových kapel na pláži U Vrbiček na plumovské přehradě. V rámci Rock Memory Of usedl sám i za bicí ve skupině Plus.

Total Comments

Číslo týdne

1,9
Míra nezaměstnanosti v Prostějově prolomila magickou hranici dvou procent! Aktuálně je v našem regionu bez práce 1 442 lidí, což je další historické minimum.

Total Comments

Výrok týdne

„Koupat se v takové zimě? Jedině doma  v koupelně ve vaně!“

Drtivá většina Prostějovanů míjela koupaliště ve městě během uplynulého týdne obloukem, jeden z mužů před aquaparkem měl jasný názor.

Total Comments