Dobrý podvečer, dnes je středa 27.5.2020
svátek slaví Valdemar,
zítra Vilém
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

cehoviceFOTOGALERIE Celkem na osm desítek otužilců z celé republiky se v sobotu 30. března představilo na čehovickém rybníce. Jeho voda v tu chvíli měla teplotu 2,5 stupňů Celsia. Přestože jsou tito železní muži a ocelové ženy na ledacos zvyklí, i jim připadal tento způsob jara poněkud nešťastným...

Zimní plavci z celé republiky se na Prostějovsku tradičně setkávali na plumlovské přehradě. Po jejím vypuštění už několik let míří do Čehovic, kde se v sobotu konal osmý závod letošního ročníku Českého poháru.

Letošní plavecká sezona začala první říjnovou neděli loňského roku plaváním v Punkvě. Od té doby se i v těch největších mrazech celá parta setkávala téměř každou sobotu na nejrůznějších místech po celé republice. Hraje letošní neobyčejně chladné jarní počasí zimním plavcům do noty?

 „Ale kdepak. Když už konečně přišlo jaro, i ti nejnadšenější otužilci se ve vodě rádi ohřejí. A tenhle způsob jara se i nám zdá poněkud nešťastným,“ vyjádřil se Michal Mucha z pořádajícího prostějovského klubu TJ Haná. Jeho šéf,  přemožitel kanálu La Manche a čehovický občan Luděk Coufal, se ujal role hlavního rozhodčího.

V sobotu se Čehovicících plavalo na čtyřech distancích, a to 250, 500, 750 a 1000 metrů. Ve startovní listině se nakonec objevilo devětapadesát mužů a dvacítka žen. Nejstarší z nich byli letos třiasedmdesátiletý Prostějovan Bohumil Pácl a ještě o rok starší Blanka Vyskočilová z Hradce Králové. Naopak nejmladší účastnicí se stala Renata Nováková z Pardubic, které bude teprve šestnáct roků.

A právě ona se stala vítězkou pětistovkové distance, čímž potvrdila jakýsi neobvyklý trend. Přestože se tedy závodů zúčastnili převážně muži, k těm nejrychlejším patřily na všech tratích, stejně jako v předchozích letech,  pro někoho možná překvapivě hlavně ženy.

Finanční výtěžek z akce šel na dobré účely. Za získané peníze se nakoupí panenky pro děti v nemocnicích. Na nich budou moci lékaři malým pacientům názorně ukázat, jakým způsobem se jim budou snažit pomoci...

Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co říkáte na opětovné odložení rekonstrukce Vrahovické ulice?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zájmu.

Obrovský zájem vyvolal příběh nemocné holčičky, která trpí epilepsií, vzácnou genetickou vadou a prošla si také dětskou mozkovou obrnou. Po zveřejnění v minulém vydání jsme zaregistrovali několik dárců, kteří chtěli rodičům tříapůlroční Lexinky pomoci. Sbírka proběhla i mezi členy redakce a přidali se k nám také manželé Černoškovi, načež došlo k předání více jak třiceti tisíc korun.

Opět bez tiskovky.

Přestože byl nouzový stav ukončen a v platnost už vešla další a další rozvolňovací opatření v souvislosti s obavami před nákazou Covid-19, prostějovští radní po svém úterním jednání opět zrušili tiskovou konferenci s novináři. Ve snaze zjistit informace o práci konšelů je tak nejen Večerník stále odkázán na e-mail či telefon...

Total Comments

Osobnost týdne

Miroslav Hochvald

Starosta Bílovic-Lutotína byl nepravomocně odsouzen za trestný čin z nedbalosti, kdy se loni v březnu zabila po pádu do sklepa v obecní budově sedmadvacetiletá žena. Třicetiměsíční trest má však tříletou podmínku a jeho součástí není zákaz výkonu zastupitelské funkce. Hochvald tak zůstává ve funkci.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

8 000 000


Od minulého úterý už může veřejnost vkročit do zrekonstruovaného Bezručova červeného domku v Kostelci na Hané. Oprava domu slavného básníka stála krajskou kasu osm milionů korun.

8 000 000

 

Total Comments

Výrok týdne

„VEČER BYL UNAVENÝ, USNUL TADY NA KANAPI A UŽ SE NEPROBUDIL…“

Takto okomentoval smutnou událost ve Vrahovické ulici v Prostějově, kde zemřel padesátiletý muž, jeden ze zaměstnanců autoopravny.

Total Comments