Dobrý večer, dnes je čtvrtek 12.12.2019
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 kral_majalesNa brněnském výstavišti proběhl nedávno desátý ročník velkolepých oslav studentského majálesu. Největší open air festival na jižní Moravě, který byl zcela vyprodán, nabídl špičkové tuzemské kapely, skvělou atmosféru i ohňostroj. Ještě předtím moderátor večera Jan Kraus coby krále majálesu vyhlásil J. L. Studocha. Za touto přezdívkou se skrývá pětadvacetiletý student Mendelovy univerzity Jakub Studený. A světe div se, je to kluk z Prostějovska!

Někdejší maturant konického gymnázia si prožil okamžik slávy na pódiu, kde v ten samý den vystoupily populární kapely Horkýže Slíže, Chinaski, Kryštof či písničkář Tomáš Klus. Na krále majáles ho navrhli studenti Mendelovy univerzity, na jejíž provozně-ekonomické fakultě Jakub Studený zároveň studuje a pracuje. „Objevila se výzva pro všechny, kteří měli zájem se přihlásit. V užším kole jsme se sešli tři a dohodli jsme se, že budu kandidátem za univerzitu. Jsem extrovert, tak jsem si chtěl i něco trochu dokázat. A taky mě zajímalo zákulisí celé akce,“ prozradil Jakub Studený.

Při své kandidatuře coby J. L. Studoch studentům mimo jiné slíbil, že výuka ve středu a ve čtvrtek bude začínat nejdříve v deset hodin, každý týden proběhne velká studentská seznamovací párty a ke každému druhému automatu na kávu přidá výčep či vinotéku! Popularitu si určitě získal také svým návrhem, aby tzv. noční rozjezdy, tedy autobusy po půlnoci rozvážející bujaré studenty z večírků, byly zdarma. K vítězství mu dle přítomných hodně pomohla sehraná skupina půvabných dívek, které mezi návštěvníky majálesu usilovně lobbovaly.

Ještě před tím, než převzal titul, Jakub Studený coby dobrovolný hasič pomáhal uklízet trosky hospody, která nedávno shořela v Pěnčíně, kde žijí jeho rodiče a kam se pravidelně vrací. V obci totiž působí jako dobrovolný hasič. „V Pěnčíně pomáhali všichni, hasič nehasič...,“ zavzpomínal mladík, který by letos svá studia na vysoké škole rád uzavřel dokončením diplomové práce a složením státnic.

Total Comments

  • Soledo
  • Lázně Slatinice
  • Zima PV
  • Kendrion
  • Praktik
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments