Příjemnou noc, dnes je pondělí 19.8.2019
svátek slaví Ludvík,
zítra Bernard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

21 kral_majalesNa brněnském výstavišti proběhl nedávno desátý ročník velkolepých oslav studentského majálesu. Největší open air festival na jižní Moravě, který byl zcela vyprodán, nabídl špičkové tuzemské kapely, skvělou atmosféru i ohňostroj. Ještě předtím moderátor večera Jan Kraus coby krále majálesu vyhlásil J. L. Studocha. Za touto přezdívkou se skrývá pětadvacetiletý student Mendelovy univerzity Jakub Studený. A světe div se, je to kluk z Prostějovska!

Někdejší maturant konického gymnázia si prožil okamžik slávy na pódiu, kde v ten samý den vystoupily populární kapely Horkýže Slíže, Chinaski, Kryštof či písničkář Tomáš Klus. Na krále majáles ho navrhli studenti Mendelovy univerzity, na jejíž provozně-ekonomické fakultě Jakub Studený zároveň studuje a pracuje. „Objevila se výzva pro všechny, kteří měli zájem se přihlásit. V užším kole jsme se sešli tři a dohodli jsme se, že budu kandidátem za univerzitu. Jsem extrovert, tak jsem si chtěl i něco trochu dokázat. A taky mě zajímalo zákulisí celé akce,“ prozradil Jakub Studený.

Při své kandidatuře coby J. L. Studoch studentům mimo jiné slíbil, že výuka ve středu a ve čtvrtek bude začínat nejdříve v deset hodin, každý týden proběhne velká studentská seznamovací párty a ke každému druhému automatu na kávu přidá výčep či vinotéku! Popularitu si určitě získal také svým návrhem, aby tzv. noční rozjezdy, tedy autobusy po půlnoci rozvážející bujaré studenty z večírků, byly zdarma. K vítězství mu dle přítomných hodně pomohla sehraná skupina půvabných dívek, které mezi návštěvníky majálesu usilovně lobbovaly.

Ještě před tím, než převzal titul, Jakub Studený coby dobrovolný hasič pomáhal uklízet trosky hospody, která nedávno shořela v Pěnčíně, kde žijí jeho rodiče a kam se pravidelně vrací. V obci totiž působí jako dobrovolný hasič. „V Pěnčíně pomáhali všichni, hasič nehasič...,“ zavzpomínal mladík, který by letos svá studia na vysoké škole rád uzavřel dokončením diplomové práce a složením státnic.

Total Comments

  • Nezamyslice
  • Basic
  • Zámek Čechy pod Kosířem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK JSTE V LETNÍM OBDOBÍ SPOKOJENI S RESTAURAČNÍMI SLUŽBAMI?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Zájem o Večerník.

Přestože zprvu nepřálo našim výjezdům na koupaliště počasí, poslední dvě soboty jsme se vyřádili dosyta. A k našemu velkému potěšení se návštěvníci areálů v Laškově a naposledy i ve Stražisku náramně bavili, navíc si odnesli i hodnotné ceny. Tento víkend pokračujeme v Otaslavicích, tak přijďte!

Hledané osoby.

Hned dva lidé se v uplynulém týdnu zaměrně i nezáměrně ztratili. Zatímco v Horním Štěpánově postrádají čtyřiasedmdesátiletého seniora, z olomoucké nemocnice utekla patnáctiletá Prostějovanka romského původu, která je navíc v rizikovém těhotenství. Policisté se prostě v létě nenudí...

Total Comments

Osobnost týdne

DAVID KIRNER
33 kirner
Devatenáctiletý mladík z Určic se po maturitě na reálném gymnáziu v Prostějově rozhdol vyrazit na svém kole na „vélet“. Na cestě nakonec strávil celých 58 dní a našlapal neuvěřitelných 4 664 kilometrů.

Total Comments

Číslo týdne

5
Teprve po pěti měsících obdržela obhájkyně odsouzeného Radima Žondry písemnou verzi rozsudku a okamžitě se proti němu odvolala. Jak známo, ten byl už letos v březnu usvědčen a odsouzen k osmi letům vězení...

Total Comments

Výrok týdne

„OBJEVILI SE LONI NA PODZIM. A OD TÉ DOBY JSME TU MĚLI DERATIZÁTORA TŘIKRÁT“

Prodavačka z obchodu ve Ptení, který byl v uplynulém týdnu na dva dny uzavřen, přiznala, že návštěva hlodavců už nějaký ten čas trvá...

Total Comments