Příjemnou noc, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 houbar_smrtVelmi nečekaně a nešťastně skončil život padesátiletého muže Jaroslava K. z Dětkovic, který byl nedávno hospitalizován v olomoucké fakultní nemocnici kvůli otravě muchomůrkou tygrovanou. Relativně svěží chlapík byl uprostřed minulého týdne ve stabilizovaném stavu a při plném vědomí převezen z hanácké metropole do prostějovské nemocnice.

Tu na vlastní žádost ve čtvrtek opustil, hned následující den byl ovšem ve svém domě nalezen mrtvý! Další dva jeho kamarádi, stejně jako jedenáctiletý chlapec, kteří se houbami rovněž otrávili, jsou naštěstí v pořádku.

„Mohu potvrdit, že jsme v  pátek byli přivolání k  případu úmrtí zhruba padesátiletého muže z Dětkovic. Skutečně se jednalo o člověka, který byl minulý týden hospitalizován ve Fakultní nemocnici Olomouc z důvodu otravy houbami. Muži nebylo pomoci, na místě jsme konstatovali smrt,“ sdělil Večerníku šéf prostějovské záchranky Radomír Gurka.  Toho jsme se rovněž zeptali, zda mohla smrt nějak souviset s  předchozí otravou houbami. „Na tuto otázku vám odpovědět nedokážu. Přesná příčina úmrtí není v  tuto chvíli známa, odhalí ji až nařízená pitva. Vzhledem k  době, která uplynula od otravy, to však osobně považuje za nepravděpodobné,“ reagoval Gurka.

Podíl na smrti mohla mít i záliba v alkoholu

Co tedy za úmrtím padesátiletého muže přesně stálo, není v  tuto chvíli přesně jasné. Ze slov jeho sousedů však vyplývá, že jeho špatný zdravotní stav ovlivňovala celá řada faktorů. K  nim bezpochyby patřila i dlouhodobá záliba v  alkoholu. Přitom je všeobecně známo, že chlast stejně jako kterýkoliv jiný jed ničí zejména játra. Kombinace alkoholu a jedu muchomůrky tygrované pak pro organismus Jaroslava K. nepochybně znamenala zvýšenou zátěž. To byl pravděpodobně důvod, proč pro otráveného muže před dvěma týdny do Dětkovic musel vzlétnout vrtulník. V něm putoval do Fakultní nemocnice v  Olomouci, kde byl zpočátku držen v  umělém spánku. Následky otravy však postupně ustupovaly. „Pacient byl v  úterý osmnáctého června ve stabilizovaném stavu a při vědomí přeložen do Prostějova,” sdělil nám tiskový mluvčí olomoucké nemocnice Egon Havrlant.

Přes toto zlepšení si prostějovští lékaři chtěli Jaroslava K. v  nemocnici nechat a podrobit ho dalším vyšetřením. Muž však ve čtvrtek podepsal takzvaný „reverz“ a na vlastní žádost byl propuštěn domů.

V  tu chvíli ještě nevěděl, že spolu s  reverzem si nad sebou podepisuje i ortel smrti…

Ostatní jsou v  pořádku

Jeho další dva kamarádi, stejně jako jedenáctiletý chlapec, kteří byli v  souvislosti s  otravou houbami rovněž hospitalizováni v  prostějovské nemocnici jsou v  pořádku. „Všichni byli tento týden propuštěni domů,“ potvrdila nám v pátek tisková mluvčí Agelu Hana Szotkowská.

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments