Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 12.12.2019
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 houbar_smrtVelmi nečekaně a nešťastně skončil život padesátiletého muže Jaroslava K. z Dětkovic, který byl nedávno hospitalizován v olomoucké fakultní nemocnici kvůli otravě muchomůrkou tygrovanou. Relativně svěží chlapík byl uprostřed minulého týdne ve stabilizovaném stavu a při plném vědomí převezen z hanácké metropole do prostějovské nemocnice.

Tu na vlastní žádost ve čtvrtek opustil, hned následující den byl ovšem ve svém domě nalezen mrtvý! Další dva jeho kamarádi, stejně jako jedenáctiletý chlapec, kteří se houbami rovněž otrávili, jsou naštěstí v pořádku.

„Mohu potvrdit, že jsme v  pátek byli přivolání k  případu úmrtí zhruba padesátiletého muže z Dětkovic. Skutečně se jednalo o člověka, který byl minulý týden hospitalizován ve Fakultní nemocnici Olomouc z důvodu otravy houbami. Muži nebylo pomoci, na místě jsme konstatovali smrt,“ sdělil Večerníku šéf prostějovské záchranky Radomír Gurka.  Toho jsme se rovněž zeptali, zda mohla smrt nějak souviset s  předchozí otravou houbami. „Na tuto otázku vám odpovědět nedokážu. Přesná příčina úmrtí není v  tuto chvíli známa, odhalí ji až nařízená pitva. Vzhledem k  době, která uplynula od otravy, to však osobně považuje za nepravděpodobné,“ reagoval Gurka.

Podíl na smrti mohla mít i záliba v alkoholu

Co tedy za úmrtím padesátiletého muže přesně stálo, není v  tuto chvíli přesně jasné. Ze slov jeho sousedů však vyplývá, že jeho špatný zdravotní stav ovlivňovala celá řada faktorů. K  nim bezpochyby patřila i dlouhodobá záliba v  alkoholu. Přitom je všeobecně známo, že chlast stejně jako kterýkoliv jiný jed ničí zejména játra. Kombinace alkoholu a jedu muchomůrky tygrované pak pro organismus Jaroslava K. nepochybně znamenala zvýšenou zátěž. To byl pravděpodobně důvod, proč pro otráveného muže před dvěma týdny do Dětkovic musel vzlétnout vrtulník. V něm putoval do Fakultní nemocnice v  Olomouci, kde byl zpočátku držen v  umělém spánku. Následky otravy však postupně ustupovaly. „Pacient byl v  úterý osmnáctého června ve stabilizovaném stavu a při vědomí přeložen do Prostějova,” sdělil nám tiskový mluvčí olomoucké nemocnice Egon Havrlant.

Přes toto zlepšení si prostějovští lékaři chtěli Jaroslava K. v  nemocnici nechat a podrobit ho dalším vyšetřením. Muž však ve čtvrtek podepsal takzvaný „reverz“ a na vlastní žádost byl propuštěn domů.

V  tu chvíli ještě nevěděl, že spolu s  reverzem si nad sebou podepisuje i ortel smrti…

Ostatní jsou v  pořádku

Jeho další dva kamarádi, stejně jako jedenáctiletý chlapec, kteří byli v  souvislosti s  otravou houbami rovněž hospitalizováni v  prostějovské nemocnici jsou v  pořádku. „Všichni byli tento týden propuštěni domů,“ potvrdila nám v pátek tisková mluvčí Agelu Hana Szotkowská.

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments