Příjemnou noc, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 houbar_smrtVelmi nečekaně a nešťastně skončil život padesátiletého muže Jaroslava K. z Dětkovic, který byl nedávno hospitalizován v olomoucké fakultní nemocnici kvůli otravě muchomůrkou tygrovanou. Relativně svěží chlapík byl uprostřed minulého týdne ve stabilizovaném stavu a při plném vědomí převezen z hanácké metropole do prostějovské nemocnice.

Tu na vlastní žádost ve čtvrtek opustil, hned následující den byl ovšem ve svém domě nalezen mrtvý! Další dva jeho kamarádi, stejně jako jedenáctiletý chlapec, kteří se houbami rovněž otrávili, jsou naštěstí v pořádku.

„Mohu potvrdit, že jsme v  pátek byli přivolání k  případu úmrtí zhruba padesátiletého muže z Dětkovic. Skutečně se jednalo o člověka, který byl minulý týden hospitalizován ve Fakultní nemocnici Olomouc z důvodu otravy houbami. Muži nebylo pomoci, na místě jsme konstatovali smrt,“ sdělil Večerníku šéf prostějovské záchranky Radomír Gurka.  Toho jsme se rovněž zeptali, zda mohla smrt nějak souviset s  předchozí otravou houbami. „Na tuto otázku vám odpovědět nedokážu. Přesná příčina úmrtí není v  tuto chvíli známa, odhalí ji až nařízená pitva. Vzhledem k  době, která uplynula od otravy, to však osobně považuje za nepravděpodobné,“ reagoval Gurka.

Podíl na smrti mohla mít i záliba v alkoholu

Co tedy za úmrtím padesátiletého muže přesně stálo, není v  tuto chvíli přesně jasné. Ze slov jeho sousedů však vyplývá, že jeho špatný zdravotní stav ovlivňovala celá řada faktorů. K  nim bezpochyby patřila i dlouhodobá záliba v  alkoholu. Přitom je všeobecně známo, že chlast stejně jako kterýkoliv jiný jed ničí zejména játra. Kombinace alkoholu a jedu muchomůrky tygrované pak pro organismus Jaroslava K. nepochybně znamenala zvýšenou zátěž. To byl pravděpodobně důvod, proč pro otráveného muže před dvěma týdny do Dětkovic musel vzlétnout vrtulník. V něm putoval do Fakultní nemocnice v  Olomouci, kde byl zpočátku držen v  umělém spánku. Následky otravy však postupně ustupovaly. „Pacient byl v  úterý osmnáctého června ve stabilizovaném stavu a při vědomí přeložen do Prostějova,” sdělil nám tiskový mluvčí olomoucké nemocnice Egon Havrlant.

Přes toto zlepšení si prostějovští lékaři chtěli Jaroslava K. v  nemocnici nechat a podrobit ho dalším vyšetřením. Muž však ve čtvrtek podepsal takzvaný „reverz“ a na vlastní žádost byl propuštěn domů.

V  tu chvíli ještě nevěděl, že spolu s  reverzem si nad sebou podepisuje i ortel smrti…

Ostatní jsou v  pořádku

Jeho další dva kamarádi, stejně jako jedenáctiletý chlapec, kteří byli v  souvislosti s  otravou houbami rovněž hospitalizováni v  prostějovské nemocnici jsou v  pořádku. „Všichni byli tento týden propuštěni domů,“ potvrdila nám v pátek tisková mluvčí Agelu Hana Szotkowská.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-