Příjemnou noc, dnes je úterý 15.10.2019
svátek slaví Tereza,
zítra Havel
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Skalka, Vrbátky, Biskupice, Klopotovice, Hrubčice, Kralice na Hané, Bedihošť, Čehovice, Klenovice na Hané, Čelčice a Výšovice. Čtyřčlenná družstva těchto jedenácti vesnic ze Svazku obcí Prostějov-venkov se ve dvou věkových kategoriích utkala při osmém ročníku Dětských sportovních her. Pořadatelsky nesmírně náročná akce se v sobotu 22. června konala na hřišti ve Skalce.

Dětské sportovní hry ve Skalce organizátoři pojali ve stylu pravé starořecké olympiády. Členové družstev jedenácti obcí se utkaly ve stejném počtu disciplín. Celkem tu soutěžilo 88 dětí. Zatímco pořadatelství se hostující obec zhostila na výbornou, v samotné soutěži se jejím zástupcům příliš nevedlo a obsadili shodně obě poslední místa. Opačný pól si pro sebe vyhradily Klenovice na Hané. Ve starších žácích jim ve velké konkurenci vítězství sice ještě těsně uniklo, když lepší byly pouze Čehovice, mezi mladšími žáky však konkurenci nenašly.

Zápolily však nejen děti. Jejich rodiče mohli vyzkoušet svoji rychlost, hbitost a obratnost v orginálních disciplínách, jakými bylo například pojídání tvarůžků zapíjených pivem na čas. V recesisitických disciplínách mezi se mezi sebou utkali i starostové jednotlivých obcí.

Pro početné publikum pak byl připraven bohatý doprovodný program, ve kterém vystoupila například trojice indiánek či břišní tanečnice ze skupiny Jahanara. Dámy s proklatě rychlými boky i bříšky předvedly hned trojici tanečních vystoupení. „V jednom z nich nám předvedou, jak to chodí v nedalekém Pivíně. Tanec má totiž název Z tureckého harému. Přitom o Pivínu je všeobecně známo, že se mu přezdívá Turecko, stejně jako to, že o nejrůznější harémy není v této vesničce nouze,“ vtipkoval moderátor odpoledne Jiří Vrba.

Díky organizátorům, podpoře Olomouckého kraje i řadě sponzorů se pro všechny soutěžící podařilo sehnat velmi pěkné ceny, které jim byly po závěrečném nástupu i předány. Ti nejlepší pak byli za improvizovaného ohňostroje korunováni pravými indiánskými pery. „Přišla jsem podpořit svého syna. Jeho tým sice nevyhrál, ale jak jsem ho sledovala, i s ostatním se skvěle bavil. A o to tady šlo,“ nechala se slyšet paní Jaroslava.

Kromě  Dětských sportovních her mikroregion Prostějov – Venkov v červnu pořádal také cyklistickou akci zaměřenou na poznání jedinečné krásy hanáckého venkova.

25 olympiada 25 olympiada2 25 olympiada3 25 olympiada4

 

Total Comments

 • GJW
 • Jaro pojištění
 • Ski půjčovna
 • ME korfbal
 • Dyne
 • Sad Smržice
 • Hokej Florýk
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RESTAURACI U CÍSAŘSKÉ CESTY?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Makají jako o život.

Celkovou uzavírku Plumlovské a Blahoslavovy ulice pochopitelně provázejí výrazné dopravní komplikace v centru Prostějova, ovšem stavební dělníci pokračují ve frézování staré vozovky a pokládce nového asfaltového koberce ve zrychleném tempu. Takže nám řidičům nezbývá než to ještě jeden týden vydržet!


Bydlení na „Sušilce“ nezlevní.

Poté, co Večerník v přechozích vydáních popsal a zveřejnil skutečnosti o naprosto nevyhovujících bytech v nově postaveném domě v Sušilově ulici, navíc za nehorázné nájemné až 11 tisíc korun, jsme čekali vstřícný krok prostějovských radních. Ti ale novým nájemníkům mírnější podmínky nenabídnou...


Total Comments

Osobnost týdne

VÁCLAV HUDEČEK
41 hudecek
Stálice českého koncertního umění a fenomenální houslový virtuos potěšil svým sobotním představením na zámku v Konici především fajnšmekry vážné hudby.

Total Comments

Číslo týdne

 1 426
Přesně tolik lidí je nyní aktuálně na Prostějovsku v registru nezaměstnaných. Je to o pětatřicet lidí méně než na konci předchozího měsíce, což znamená, že podíl nezaměstnaných se ve zdejším regionu stále drží pod dvěma procenty.


Total Comments

Výrok týdne

„MAJÍ ŠTĚSTÍ, ŽE JSEM TAM NEBYL. OKAMŽITĚ BYCH CELOU SLAVNOU KOMISI ROZPUSTIL!“

Primátor Prostějova František Jura nechápe, jak speciální komise mohla vybrat tak hnusný „pomník“ E. Husserla

Total Comments