Dobré ráno, dnes je středa 26.2.2020
svátek slaví Dorota,
zítra Alexandr
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Skalka, Vrbátky, Biskupice, Klopotovice, Hrubčice, Kralice na Hané, Bedihošť, Čehovice, Klenovice na Hané, Čelčice a Výšovice. Čtyřčlenná družstva těchto jedenácti vesnic ze Svazku obcí Prostějov-venkov se ve dvou věkových kategoriích utkala při osmém ročníku Dětských sportovních her. Pořadatelsky nesmírně náročná akce se v sobotu 22. června konala na hřišti ve Skalce.

Dětské sportovní hry ve Skalce organizátoři pojali ve stylu pravé starořecké olympiády. Členové družstev jedenácti obcí se utkaly ve stejném počtu disciplín. Celkem tu soutěžilo 88 dětí. Zatímco pořadatelství se hostující obec zhostila na výbornou, v samotné soutěži se jejím zástupcům příliš nevedlo a obsadili shodně obě poslední místa. Opačný pól si pro sebe vyhradily Klenovice na Hané. Ve starších žácích jim ve velké konkurenci vítězství sice ještě těsně uniklo, když lepší byly pouze Čehovice, mezi mladšími žáky však konkurenci nenašly.

Zápolily však nejen děti. Jejich rodiče mohli vyzkoušet svoji rychlost, hbitost a obratnost v orginálních disciplínách, jakými bylo například pojídání tvarůžků zapíjených pivem na čas. V recesisitických disciplínách mezi se mezi sebou utkali i starostové jednotlivých obcí.

Pro početné publikum pak byl připraven bohatý doprovodný program, ve kterém vystoupila například trojice indiánek či břišní tanečnice ze skupiny Jahanara. Dámy s proklatě rychlými boky i bříšky předvedly hned trojici tanečních vystoupení. „V jednom z nich nám předvedou, jak to chodí v nedalekém Pivíně. Tanec má totiž název Z tureckého harému. Přitom o Pivínu je všeobecně známo, že se mu přezdívá Turecko, stejně jako to, že o nejrůznější harémy není v této vesničce nouze,“ vtipkoval moderátor odpoledne Jiří Vrba.

Díky organizátorům, podpoře Olomouckého kraje i řadě sponzorů se pro všechny soutěžící podařilo sehnat velmi pěkné ceny, které jim byly po závěrečném nástupu i předány. Ti nejlepší pak byli za improvizovaného ohňostroje korunováni pravými indiánskými pery. „Přišla jsem podpořit svého syna. Jeho tým sice nevyhrál, ale jak jsem ho sledovala, i s ostatním se skvěle bavil. A o to tady šlo,“ nechala se slyšet paní Jaroslava.

Kromě  Dětských sportovních her mikroregion Prostějov – Venkov v červnu pořádal také cyklistickou akci zaměřenou na poznání jedinečné krásy hanáckého venkova.

25 olympiada 25 olympiada2 25 olympiada3 25 olympiada4

 

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Domy po cikánech zmizí.

Až tři miliony korun hodlají v Hradčanech-Kobeřicích investovat do demolice ohyzdných nemovitostí, které v obci zůstaly po vystěhování nepřizpůsobivých občanů a jsou zcela neobyvatelné. Po zbourání domů hodlají místní zastupitelé na uvolněném místě vybudovat okrasný park.

Radary zpět do akce!

V tichosti a režimu přísného utajení upekli prostějovští radní plán, dle něhož se v co nejzazší době má na silnicích opět měřit formou tzv. ptačích budek Ty jsou přitom již dobrých devět roků mimo provoz a v posledních letech se mluvilo o jejich zcela odlišném využití. A ejhle, bude se prý znovu fotit!

Total Comments

Osobnost týdne

JIŘÍ VYKOUKAL
06 pawlovska

To jsou věci! Sportovní manažer Jestřábů se uplynulou sobotu vrátil po osmi sezónách na led a ve věku, kdy brzy oslaví 49. narozeniny, se stal nejstarším hráčem historie, který oblékl dres Prostějova v soutěžním utkání.

Total Comments

Číslo týdne

104

Úctyhodných sto čtyř roků se takřka dožila Josefa Schlesingerová, která byla nejstarší občankou města Prostějova. Minulé úterý bohužel její srdce dotlouklo.

Total Comments

Výrok týdne

„DVA MĚSÍCE JEDL MIXOVANOU STRAVU“

U Okresního soudu v Prostějově vypovídala v případu Jiřího Otáhala alias „kanibala“ jeho exmilenka. A z některých slov šel mráz po zádech…

Total Comments