Dobré dopoledne, dnes je pondělí 21.9.2020
svátek slaví Matouš,
zítra Darina
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 indianNa ivaňském fotbalovém hřišti se už počtvrté rozduněly indiánské tamtamy a všechny bledé tváře byly vítány na už tradičním indiánském odpoledni plném her, atraktivních soutěží a bohatého doprovodného programu, na kterém se nenudili malí ani velcí.

Indiánskou stezkou

Sobotní odpoledne patřilo v Ivani pokračovatelům odkazu indiánského náčelníka Vinnetoua a všech jeho rudých bratří. Už počtvrté tu totiž občanské sdružení Eywan 2010 ve spolupráci se skautským oddílem Dakota-Severka z Dubu n/M připravili pro malé i velké bledé tváře zábavný program plný soutěží, her a zábavy. Rodinné klany měly možnost se vyřádit při střelbě z luku, hodu tomahawkem a dalších zapeklitých disciplínách, za jejichž splnění je čekaly atraktivní odměny. „Jde nám o to, aby děti neseděly doma, ale aby se hýbaly, běhaly a sportovaly. A nejen děti, některé z letošních dvanácti disciplín musí absolvovat i rodiče nebo prarodiče, takže doufáme, že za vzájemného soutěžení a povzbuzování v boji o indiánský poklad se semkne celá rodina.  Pro každý ročník se snažíme vymyslet něco nového, v tom jsou asi nejvíc kreativní naši ‚rudí bratři‘, kteří se v tom doslova vyžívají,“ směje se jedna z pořadatelek akce, indiánská náčelnice Tereza Hozmanová

Nabitý program

Většina návštěvníků byla už na čtyřletou tradici připravena a vyzbrojila se dokonalými indiánskými kostýmy, které by jim záviděl i známý náčelník Apačů. „Děti si tu mohou samy vyrobit originální tomahawky a čelenky zdobené pravým peřím,“ doplnila ředitelka místní školy, která si spolu s dětmi už ve škole předpřipravila speciální indiánské ozdoby z pravé kůže. Děti by sice vydržely soutěžit snad až do večera, indiánský poklad ale není bezedný a tak soutěže vystřídal v podvečer bohatý doprovodný program, v němž nechybělo lasování, kovbojské triky s bičem ani jízda na koni a o tu pravou westernovou atmosféru se postarala i country hudba kapely Záskok. Malí i velcí odvážlivci měli stejně jako v uplynulých letech navíc možnost přenocovat v pravém indiánském teepee.

Týmová práce

Propracované disciplíny a bohatý program si užili malí i velcí návštěvníci. „Nejvíc jsme si zatím užily házení tomahawkem,“ přiznaly Prostějovačky Nikča Kubíčková a Viktorie Bartoňová, které při návštěvě babičky zaskočily i na indiánskou stezku. V uplynulých letech se Indiánské odpoledne mohlo pochlubit více než stem návštěvníků a i vzhledem k vydařenému počasí tomu ani letos nebylo jinak. „Přestože jsme letos nezískali dotace od Olomouckého kraje, řekli jsme si, že i tak pojedeme dál. Chtěla bych proto moc poděkovat místním občanům, kteří nám při organizaci celé akce pomáhají, dokonce se i sami hlásí, jestli potřebujeme pomoc. Jsou to především mladí lidé, kterým moc děkuji za jejich přístup, který pomáhá stmelit celou Ivaň,“ uvedla předsedkyně OS Eywan 2010 Tereza Hozmanová. „Pomáháme tu každý rok, je to přece lepší, než jen tak sedět doma,“ usmívají se mladé dobrovolnice, sestry Michaela a Eva.

Všichni účastníci se už určitě nemohou dočkat dalšího ročníku, copak si na ně ‚indiánský kmen‘ OS Eywan 2010 asi připraví? Prostějovský Večerník určitě nebude chybět ani tentokrát, howgh.

25 indian2 25 indian3

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Smích s klasikou.

Koronavir – nekoronaavir, prostějovská veřejnost chce žít! Není proto divu, že letní promítání na nádvoří zámku mělo značnou diváckou kulisu. A co dávali? No přece klasickou českou komedii Postřižiny! A organizátoři vsadili na dobrou kartu, když se rozhodli pro film nedávno zesnulého režiséra Menzla!

 

Lidová tvořivost před volbami.
Předvolební kampaně politických stran a hnutí nabírají na intenzitě a s tím také množství různých billboardů či plakátů v ulicích města. A stejně jako před každými volbami se tyto propagační záležitosti stávají terčem vandalů. Mnoha politikům tak přibyly vousy, vlasy, dokonce mají propíchnuté oči...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Petr JANDA

Nestárnoucí rocker řádil uplynulou sobotu večer se svým Olympicem na pláži U Vrbiček na plumlovské přehradě. Jak? Jako zamlada!

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

47 722

Město Prostějov má v tuto chvíli přesně tolik obyvatel. Jejich počet rok od roku klesá a doby, kdy jsme se chlubili více než padesátitisícovým městem, jsou dávno pryč.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ONI POTŘEBUJÍ MASY, KTERÉ BY DĚLALY BEZ REPTÁNÍ TO, CO CHTĚJÍ. TO JSME JIM KAZILI...“

Jednadevadesátiletý Ladislav „Bor“ Šín, který byl u znovuzaložení skautů v Konici v roce 1991, takto promluvil ke komunistům.

Total Comments

-