Příjemnou noc, dnes je čtvrtek 12.12.2019
svátek slaví Simona,
zítra Lucie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

25 indianNa ivaňském fotbalovém hřišti se už počtvrté rozduněly indiánské tamtamy a všechny bledé tváře byly vítány na už tradičním indiánském odpoledni plném her, atraktivních soutěží a bohatého doprovodného programu, na kterém se nenudili malí ani velcí.

Indiánskou stezkou

Sobotní odpoledne patřilo v Ivani pokračovatelům odkazu indiánského náčelníka Vinnetoua a všech jeho rudých bratří. Už počtvrté tu totiž občanské sdružení Eywan 2010 ve spolupráci se skautským oddílem Dakota-Severka z Dubu n/M připravili pro malé i velké bledé tváře zábavný program plný soutěží, her a zábavy. Rodinné klany měly možnost se vyřádit při střelbě z luku, hodu tomahawkem a dalších zapeklitých disciplínách, za jejichž splnění je čekaly atraktivní odměny. „Jde nám o to, aby děti neseděly doma, ale aby se hýbaly, běhaly a sportovaly. A nejen děti, některé z letošních dvanácti disciplín musí absolvovat i rodiče nebo prarodiče, takže doufáme, že za vzájemného soutěžení a povzbuzování v boji o indiánský poklad se semkne celá rodina.  Pro každý ročník se snažíme vymyslet něco nového, v tom jsou asi nejvíc kreativní naši ‚rudí bratři‘, kteří se v tom doslova vyžívají,“ směje se jedna z pořadatelek akce, indiánská náčelnice Tereza Hozmanová

Nabitý program

Většina návštěvníků byla už na čtyřletou tradici připravena a vyzbrojila se dokonalými indiánskými kostýmy, které by jim záviděl i známý náčelník Apačů. „Děti si tu mohou samy vyrobit originální tomahawky a čelenky zdobené pravým peřím,“ doplnila ředitelka místní školy, která si spolu s dětmi už ve škole předpřipravila speciální indiánské ozdoby z pravé kůže. Děti by sice vydržely soutěžit snad až do večera, indiánský poklad ale není bezedný a tak soutěže vystřídal v podvečer bohatý doprovodný program, v němž nechybělo lasování, kovbojské triky s bičem ani jízda na koni a o tu pravou westernovou atmosféru se postarala i country hudba kapely Záskok. Malí i velcí odvážlivci měli stejně jako v uplynulých letech navíc možnost přenocovat v pravém indiánském teepee.

Týmová práce

Propracované disciplíny a bohatý program si užili malí i velcí návštěvníci. „Nejvíc jsme si zatím užily házení tomahawkem,“ přiznaly Prostějovačky Nikča Kubíčková a Viktorie Bartoňová, které při návštěvě babičky zaskočily i na indiánskou stezku. V uplynulých letech se Indiánské odpoledne mohlo pochlubit více než stem návštěvníků a i vzhledem k vydařenému počasí tomu ani letos nebylo jinak. „Přestože jsme letos nezískali dotace od Olomouckého kraje, řekli jsme si, že i tak pojedeme dál. Chtěla bych proto moc poděkovat místním občanům, kteří nám při organizaci celé akce pomáhají, dokonce se i sami hlásí, jestli potřebujeme pomoc. Jsou to především mladí lidé, kterým moc děkuji za jejich přístup, který pomáhá stmelit celou Ivaň,“ uvedla předsedkyně OS Eywan 2010 Tereza Hozmanová. „Pomáháme tu každý rok, je to přece lepší, než jen tak sedět doma,“ usmívají se mladé dobrovolnice, sestry Michaela a Eva.

Všichni účastníci se už určitě nemohou dočkat dalšího ročníku, copak si na ně ‚indiánský kmen‘ OS Eywan 2010 asi připraví? Prostějovský Večerník určitě nebude chybět ani tentokrát, howgh.

25 indian2 25 indian3

Total Comments

 • Box
 • Konstrukta
 • Zima PV
 • Kendrion
 • Praktik
 • Hopi
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VNÍMÁTE DÍVKY, KTERÉ SI NECHÁVAJÍ PLATIT OD MUŽŮ ZA "OTROCTVÍ"?

P3_restaurace_lazne
Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Máme rozpočet i vyhlášky.

Důležité úterní jednání prostějovského zastupitelstva se nijak neprodlužovalo. Komunální politici celkem racionálně projednali a schválili nejdůležitější dokument města. Na světě je tak nejen rozpočet města Prostějov na rok 2020, ale i nové vyhlášky o hazardu, odpadu či psech.

I tak se dá vydělávat!

Nová móda se rozšiřuje mezi prostějovskými dívkami, které hodlají využívat nejen své přirozené krásy, ale i tvrdé povahy. Jak jinak než přes internet si našly přivýdělek, který je hodně za hranou mravního chování, nicméně nese to. A tak mladé holky poroučí mužům a inkasují „lehce“ vydělané peníze...

Total Comments

Osobnost týdne

ONDŘEJ HAVELKA

49 havelkaFenomenální zpěvák, herec a tanečník se ve čtvrtek představil se svým Melody Makers prostějovským fanouškům na prknech divadla. A jak jinak než především swingovou hudbou z třicátých let.

Total Comments

Číslo týdne

 3 528

Výtěžek z prodeje vlastnoručně vyrobených pamlsků při nedávném Restaurant Day věnoval PROSTĚJOVSKÝ Večerník psímu útulku Voříšek v Čechách pod Kosířem. Odměnou byl ve čtvrtek veselý psí štěkot.

Total Comments

Výrok týdne

„JDU SI ZAKOUŘIT, TO SE NEDÁ POSLOUCHAT!“

První náměstek prostějovského primátora Jiří Pospíšil si od výtek opozice musel dát během zastupitelstva nejednu „rauchpauzu“

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments