Příjemnou noc, dnes je pondělí 24.2.2020
svátek slaví Matěj,
zítra Liliana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 sekyrkyMěstské kulturní středisko Konice si návštěvníky rozmazluje i o prázdninách. Dveře tamního zámku jsou otevřeny všem zájemcům o historii i současné umění. V letních měsících můžete aktuálně navštívit výstavu textilního umění, která bude inspirací pro nejednoho zručného návštěvníka. Na zámku v Konici se pořád něco děje a to i teď, v období dovolených a letních prázdnin. Návštěvníky z blízkého i dalekého okolí čeká na hodinové prohlídce nejen zajímavý interiér a exteriér barokního zámku, ale i bohatý doprovodný program.

„S návštěvností jsme spokojeni, předběžně odhaduji, že k nám letos zavítalo mnohem více lidí než loni. Bude to zřejmě díky televiznímu šotu v pořadu Toulavá kamera, který byl odvysílán letos sedmého dubna,“ usuzuje ředitelka Městského kulturního střediska Konice Milena Navrátilová. Obyvatelé Konice jsou už zvyklí na pravidelné akce v rámci Klubu přátel hudby, přednášky a výstavy v nádherných prostorách samotného zámku, každý rok se ale pracovnice Městského kulturního střediska v Konici snaží sestavit programové složení tak, aby zaujal nové návštěvníky i domácí. Letošní léto konický zámek hostil už pátý ročník divadelního festivalu, a až do konce prázdnin mohou návštěvníci zhlédnout výstavu textilních řemesel. To ovšem zdaleka není vše...

„V celkem šesti místnostech našeho zámku si mohou návštěvníci v rámci expozice zvyků a řemesel zblízka prohlédnout pracovní nářadí, nástroje a pomůcky, které naši praprapředkové užívali při práci ke své obživě. Najdete tu nástroje punčochářů, kovářů, hodinářů i různé pomocníky hospodyněk, takže tu nechybí odstředivky na mléko, máselnice a mnoho dalších. Naší chloubou je unikátní sbírka seker, která získala zápis i v České knize rekordů,“ prozradila pracovnice konického informačního centra Radka Lexmanová s tím, že má sbírka ambice získat i zápis ve světové knize Guinessových rekordů: „Z Londýna nám potvrdili, že nic podobného, jako je naše sbírka seker, na světě neexistuje. Vše je ale otázkou financí, protože zápis do knihy rekordů rozhodně není levná záležitost.“ Unikátní sbírka, kterou se podařilo shromáždit během roku a půl, čítá na dvěstěpadesátjedna kousků, které rozhodně stojí za to vidět.

Total Comments

  • Infos
  • Ples Jevíčko
  • Basic
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V ZAHRANIČNÍCH RESTAURACÍCH?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Památky lákají.

V Olomouckém kraji vloni došlo k nejrychlejšímu nárůstu počtu turistů v rámci celého Česka. Vyplývá to z aktuálních dat Českého statistického úřadu. Návštěvnost narostla téměř o devět procent a více lidí zde také přenocovalo. V regionu se vloni ubytovalo přes tři čtvrtě miliónu hostů.

Sabine páchala škody.

Černé předpovědi se vyplnily a orkán s dívčím jménem způsobil výrazné škody i v regionu. Strhával střechy, vyvracel stromy a ničil také elektrická vedení. Škody sčítá i prostějovský magistrát, kvůli dalším škodám byl nucen dokonce na dva dny uzavřít Městský hřbitov.

Total Comments

Osobnost týdne

ZDENĚK IZER
06 pawlovska
Známý bavič a imitátor tentokrát rozechvěl bránice divákům při svém nedělním představení v němčickém kině Oko, u něhož nechyběl ani Večerník

Total Comments

Číslo týdne

1 708


Jde o varování? Také na Prostějovsku se výrazným způsobem zvýšila nezaměstnanost, a to o čtrnáct procent. Aktuálně je na prostějovském „pracáku“ registrováno přes sedmnáct stovek lidí bez práce.

Total Comments

Výrok týdne

„LIDÉ SI NA MĚ UKAZUJÍ PRSTEM“

Redakci se ozval svědek bedihošťského případu skorovraždy. Nešťastný muž J. C. si postěžoval nad chováním spoluobčanů. Někteří jej prý viní ze spoluúčasti...

Total Comments