Příjemnou noc, dnes je úterý 14.7.2020
svátek slaví Karolína,
zítra Jindřich
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 sekyrkyMěstské kulturní středisko Konice si návštěvníky rozmazluje i o prázdninách. Dveře tamního zámku jsou otevřeny všem zájemcům o historii i současné umění. V letních měsících můžete aktuálně navštívit výstavu textilního umění, která bude inspirací pro nejednoho zručného návštěvníka. Na zámku v Konici se pořád něco děje a to i teď, v období dovolených a letních prázdnin. Návštěvníky z blízkého i dalekého okolí čeká na hodinové prohlídce nejen zajímavý interiér a exteriér barokního zámku, ale i bohatý doprovodný program.

„S návštěvností jsme spokojeni, předběžně odhaduji, že k nám letos zavítalo mnohem více lidí než loni. Bude to zřejmě díky televiznímu šotu v pořadu Toulavá kamera, který byl odvysílán letos sedmého dubna,“ usuzuje ředitelka Městského kulturního střediska Konice Milena Navrátilová. Obyvatelé Konice jsou už zvyklí na pravidelné akce v rámci Klubu přátel hudby, přednášky a výstavy v nádherných prostorách samotného zámku, každý rok se ale pracovnice Městského kulturního střediska v Konici snaží sestavit programové složení tak, aby zaujal nové návštěvníky i domácí. Letošní léto konický zámek hostil už pátý ročník divadelního festivalu, a až do konce prázdnin mohou návštěvníci zhlédnout výstavu textilních řemesel. To ovšem zdaleka není vše...

„V celkem šesti místnostech našeho zámku si mohou návštěvníci v rámci expozice zvyků a řemesel zblízka prohlédnout pracovní nářadí, nástroje a pomůcky, které naši praprapředkové užívali při práci ke své obživě. Najdete tu nástroje punčochářů, kovářů, hodinářů i různé pomocníky hospodyněk, takže tu nechybí odstředivky na mléko, máselnice a mnoho dalších. Naší chloubou je unikátní sbírka seker, která získala zápis i v České knize rekordů,“ prozradila pracovnice konického informačního centra Radka Lexmanová s tím, že má sbírka ambice získat i zápis ve světové knize Guinessových rekordů: „Z Londýna nám potvrdili, že nic podobného, jako je naše sbírka seker, na světě neexistuje. Vše je ale otázkou financí, protože zápis do knihy rekordů rozhodně není levná záležitost.“ Unikátní sbírka, kterou se podařilo shromáždit během roku a půl, čítá na dvěstěpadesátjedna kousků, které rozhodně stojí za to vidět.

Total Comments

  • Makovec
  • Rock memory of
  • Elite
  • Farmářské trhy
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Vadí vám úbytek a odklad všech kulturních a společenských akcí?

P3_moravian_husserle
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Po cyklostezce do Vrbátek.

Na kole se bezpečně po cyklostezce dostaneme už z Prostějova do Kostelce na Hané, Bedihoště a do Mostkovic. Nově se rýsuje také plán na výstavbu stezky pro cyklisty z Prostějova do Vrbátek, která má stát 34 milionů korun. Město Prostějov přispěje 450 tisíc korun na vytvoření projektové dokumentace.

Vrátili se ke glyfosátu.
Ještě v živé paměti máme dubnové usnesení zastupitelstva, kterým se zastavilo používání glyfosátů včetně kritizovaného Roundupu při ničení plevele v Prostějově. V posledních týdnech mnozí obyvatelé upozorňovali, že společnost FCC znovu Roundup používá. A Večerníku to potvrdil i náměstek primátora!

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Miloš Karásek

Minulý čtvrtek byla v Prostějově odhalena pamětní deska Edmundu Husserlovi z dílny právě tohoto architekta a sochaře, který je mimo jiné také autorem „sedícího“ Jiřího Wolkera na prostějovském náměstí.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2 073


Právě tolik lidí je aktuálně na Prostějovsku bez práce. Nezaměstnanost v regionu oproti předchozímu měsíci mírně poklesla, ale předpovědi na další období nejsou příznivé.

Total Comments

Výrok týdne

„Církev přestala být vidět, protože se lidé ani nesešli!“

V pořadí již dvanáctý evangelický farář v Prostějově Kamil Vystavěl takto popisoval těžkou dobu koronavirovou.

Total Comments

-