Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 2.4.2020
svátek slaví Erika,
zítra Richard
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

33 sekyrkyMěstské kulturní středisko Konice si návštěvníky rozmazluje i o prázdninách. Dveře tamního zámku jsou otevřeny všem zájemcům o historii i současné umění. V letních měsících můžete aktuálně navštívit výstavu textilního umění, která bude inspirací pro nejednoho zručného návštěvníka. Na zámku v Konici se pořád něco děje a to i teď, v období dovolených a letních prázdnin. Návštěvníky z blízkého i dalekého okolí čeká na hodinové prohlídce nejen zajímavý interiér a exteriér barokního zámku, ale i bohatý doprovodný program.

„S návštěvností jsme spokojeni, předběžně odhaduji, že k nám letos zavítalo mnohem více lidí než loni. Bude to zřejmě díky televiznímu šotu v pořadu Toulavá kamera, který byl odvysílán letos sedmého dubna,“ usuzuje ředitelka Městského kulturního střediska Konice Milena Navrátilová. Obyvatelé Konice jsou už zvyklí na pravidelné akce v rámci Klubu přátel hudby, přednášky a výstavy v nádherných prostorách samotného zámku, každý rok se ale pracovnice Městského kulturního střediska v Konici snaží sestavit programové složení tak, aby zaujal nové návštěvníky i domácí. Letošní léto konický zámek hostil už pátý ročník divadelního festivalu, a až do konce prázdnin mohou návštěvníci zhlédnout výstavu textilních řemesel. To ovšem zdaleka není vše...

„V celkem šesti místnostech našeho zámku si mohou návštěvníci v rámci expozice zvyků a řemesel zblízka prohlédnout pracovní nářadí, nástroje a pomůcky, které naši praprapředkové užívali při práci ke své obživě. Najdete tu nástroje punčochářů, kovářů, hodinářů i různé pomocníky hospodyněk, takže tu nechybí odstředivky na mléko, máselnice a mnoho dalších. Naší chloubou je unikátní sbírka seker, která získala zápis i v České knize rekordů,“ prozradila pracovnice konického informačního centra Radka Lexmanová s tím, že má sbírka ambice získat i zápis ve světové knize Guinessových rekordů: „Z Londýna nám potvrdili, že nic podobného, jako je naše sbírka seker, na světě neexistuje. Vše je ale otázkou financí, protože zápis do knihy rekordů rozhodně není levná záležitost.“ Unikátní sbírka, kterou se podařilo shromáždit během roku a půl, čítá na dvěstěpadesátjedna kousků, které rozhodně stojí za to vidět.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar