Příjemnou noc, dnes je středa 5.8.2020
svátek slaví Kristián,
zítra Oldřiška
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

FOTOGALERIE Průřez dějinami a vývojem vojenství od antiky přes středověk a napoleonské války až po československou lidovou armádu. Takový byl letošní, v pořadí již třetí Military Fest na Skřípově. Představení výstroje a výzbroje, ukázky bitev, bohatá tombola i občerstvení společně s krásným slunečným dnem přilákalo do areálu Břízky několik set lidí, kteří se tak v průběhu několika hodin mohli vrátit v čase do vzdálené i nedávné minulosti. 

 

PROSTĚJOVSKÝ Večerník byl mediálním partnerem akce, tudíž v sobotu dopoledne nemohl ve Skřípově chybět...
Do období markomanských válek a vlády císaře Marka Aurelia zavedla všechny přítomné skupina historického šermu Roma Victor Legio XIII. „Představujeme římskou třináctou legii Gemina Augusta a chceme divákům ukázat, že moc nechybělo a římské jednotky se pohybovaly i na našem území,“ přiblížil za třináctku mužů Ivo Berka. O téměř jedno tisíciletí dál, přesněji do jedenáctého století se celá louka přemístila díky pětici Pavel Bílý, Martin Žilka, Jan Franc, Hana Bílá a Simona Hajkrová. A skupina Eques Tempus po šermování těžkými středověkými meči i dřevěnými holemi představila rovněž ukázku z dob husitů, kterou připravila společně s občanským sdružením Kirri.

 

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Obáváte se druhé vlny koronavirusu?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-