Dobré dopoledne, dnes je středa 12.8.2020
svátek slaví Klára,
zítra Alena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Hradisko 01Předposlední srpnový víkend se v Malém Hradisku konaly oslavy 125 let od založení sboru dobrovolných hasičů. Nejprve v pátek 23. srpna proběhla slavnostní schůze s předáním vyznamenání členům, o den později pak byly oslavy zahájeny průvodem s položením věnce k pomníku padlým a proslovem starostou hasičů a starostou obce.

Pro návštěvníky oslav byly připraveny ukázky týmu ARBORIA, který předvedl své umění v oblasti žonglování a freerunu, následně zásahová jednotka z Protivanova ukázala vyproštění zaklíněné osoby z osobního automobilu i zapálení a uhašení automobilu. V rámci přednášky o hasicích přístrojích pak všichni viděli, co se může stát při nalití vody do hořícího oleje. Své zásahové vozidlo také předvedli hasiči ze Studnice.

 

Velký úspěch u diváků sklidilo přetahování s nákladním automobilem Volvo, které váží více než osm tun. Pro nejmenší byl připraven skákací hrad. Jako občerstvení si hasiči připravili srnčí guláš, špízy, uzená kolena a makrely. Na pití bylo dobré pivo i limo. V průběhu celého příjemného hasičského odpoledne lidem v Malém Hradisku vyhrávala Holóbkova mozeka.

Hradisko 02 Hradisko 03 Hradisko 03 Hradisko 05
Hradisko 06 Hradisko 07 Hradisko 08

Total Comments

  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-