Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

Symbolicky už pošestnácté se sešli zástupci šestnácti obcí z Dobromilic, Doloplaz, Dřevnovic, Hrušky, Kovalovic-Osíčan, Mořic, Němčic nad Hanou, Nezamyslic, Pavlovic u Kojetína, Pivína, Srbec, Tištína, Tvorovic, Víceměřic, Vitčic a domácích letošních pořadatelů z Vrchoslavic, aby se utkali v napínavém soutěžním klání o klíč od mikroregionu Němčicko na motivy populární televizní soutěže Klíče od pevnosti Boyard. Zápolilo se nejen o prestiž, ale i o další hodnotné ceny.

„Přípravami na akci žila celá obec, proto jsme moc rádi, že naše pozvání přijaly soutěžní týmy i publikum z širokého okolí, starostové jednotlivých obcí a otec Fura,“ usmívala se jedna z organizátorů akce Eva Bašková: „Každý tým se skládá z pěti členů, jednoho náhradníka a starosty příslušné obce. Na ty všechny čeká v průběhu soutěžního odpoledne pět úkolů a navíc jedna starostenská, po jejíž splnění získá tým indicii, která se na konci soutěže stane vodítkem k sestavení hesla a výhře celé soutěže,“ přiblížila program Bašková, která po dobu konání soutěže vystupovala v roli ‚SuperPaklíče‘, tedy vrchního rozhodčího. A protože k televizní pevnosti Boyard neodmyslitelně patřilo hledání klíčů a sbírání mincí, pochopitelně nesmělo chybět ani na sobotní akci.

O program mezi soutěžemi se postarali šermíři Aqua Fortis, kteří pravidelně trénují v místní sokolovně, mažoretky a orientální tanečnice z DDM Orion, zdejší zumba tanečnice a Bartošík company. Bohatý doprovodný program ocenilo zejména přítomné publikum, které nemělo ani na chvíli příležitost začít se nudit: „Přišli jsme se podívat, jak se děti baví a jsme opravdu nadšení. Moc příjemně mě navíc překvapilo, jak jsou celé Vrchoslavice uklizené a vše krásně opravené. Bydlela jsem tu před třiceti lety a jsem skutečně velmi příjemně překvapená,“ svěřila se Večerníku Jana Hladká, která přijela fandit domácím Vrchoslavicím z Prostějova spolu s přítelem Zdeňkem Kejnarem, jež ale naopak fandil svému srdci blízkým Němčicím.

A jak se členové jednotlivých týmů připravovali na nelítostné soutěžní klání? „Před pár dny jsme se stěhovali, takže jsem posilovala při tahání skříní a krabic,“ přiznala soutěžící z Víceměřic, které se speciální příprava v soutěžním klání opravdu hodila. „Pro nás byla speciální příprava pivo,“ smáli  se členové týmu Doloplazy, kteří do poslední chvíle věřili ve vítězství. Našlápnuto rozhodně měli, celkový triumf ale letos nakonec urvaly domácí Vrchoslavice, druhé místo patřilo již dvojnásobným vítězům z Mořic, kterým tak jen o vlásek unikl zlatý hattrick. Bronz si pro letošní rok vysloužily Pavlovice.

Tak schválně, kdo vyhraje příště?

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-