Dobré odpoledne, dnes je pátek 15.11.2019
svátek slaví Leopold,
zítra Otmar
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 slapka1Další z řady úspěchů si v sobotu na své konto připsal skvěle sehraný tým osmačtyřiceti organizátorů z Klubu českých turistů ve Smržicích. Tomu již nestačí, že v květnu pravidelně pořádá největší turistickou akci v regionu Smržické vandr. Letos zaznamenalo rekordní účast i druhé jimi pořádané setkání. Na patnáctý ročník Smržické šlapky dorazilo 1 015 účastníků všech věkových i váhových kategorií!

Ostřílení pořadatelští matadoři v typických modrých tričkách na sobotní Smržickou šlapku nezapomněli objednat teplé a slunečné počasí. Úřad pro počasí a klimatické změny vedený svatým Petrem letos jejich žádosti vyhověl v plném rozsahu. Všichni cyklisté tak ze smržického hřiště mohli pod blankytně modrou oblohou vyrazit na rozšířený počet cyklotras, konkrétně na čtyři okruhy pro horská kola a šest pro ta silniční.

„Mezi účastníky letos převládli jezdci na horských kolech, kterých bylo o pětačtyřicet víc,“ nakoukl do letošních statistik Zdeněk Balcařík, předseda pořádajícího smržického Klubu českých turistů. Jejich motivací často bylo dobré jídlo a pití, které na ně čekalo v cíli.

„Vybrali jsme si čtyřicetikilometrový okruh, který vedl přes Slatinice a Náměšť na Hané až na Kosíř s novou rozhlednou. Jak jsem se tak na ní rozhlížela po krajině, dostala jsem hroznou chuť na makrelu. Cestou z Kosíře jsem nemyslela na nic jiného. Proto jsem fakt ráda, že už jsem tady, makrely tu bývají výtečné,“ nechala se v cíli slyšet šestadvacetiletá Hanka, sympatická Prostějovanka.

Smržická šlapka i letos potvrdila, že je akcí, které se může zúčastnit úplně každý, kdo má rád bezstarostný pohyb na čerstvém vzduchu. Nejlépe o tomto faktu svědčí věkové rozpětí účastníků. „Nejmladším účastníkem byl čtyřměsíční Jan Slezáček. Nejstarším pak Karel Ošťádal, který na silničce ujel třicet kilometrů, přestože mu v úterý desátého září bude neuvěřitelných osmdesát sedm let,” uvedl Zdeněk Balcařík.

Největší výzvou pro všechny účastníky Smržické šlapky je pak 184 kilometrů dlouhá trasa vedoucí na Praděd a zpět. „Letos ji absolvovalo dvaadvacet cyklistů, což je ve srovnání s předchozími ročníky extrémně hodně. Nejrychleji, a to za šest hodin a deset minut, ji zvládli Filip Lázna a Michal Kozák,“ udělal Balcařík tečku za letošní šlapkou.


Total Comments

  • 30 klíčů
  • ZŠ Melantrichova
  • Sametova třicítka
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak oslavíte 30. výročí sametové revoluce?

Fotbalový sumář
Volejbalová horečka
Prostějovská basketmánie
Hokejový servis
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2016 jak sel cas banner
2016 stiny minulosti banner

2018 tv pohoda banner

Barometr

Úspěch desetiletí.

Výzkum Město pro byznys desetiletí v rámci Olomouckého kraje má svého jednoznačného vítěze. K velké radosti se jim stal Prostějov, který v uplynulých letech hned několikrát triumfoval v krajských výzkumech a v loňském roce dokonce tuto prestižní odbornou anketu ovládl v rámci celé České republiky.


Hulvát zůstane hulvátem.

Nebylo to poprvé, ale od předešlých vulgárních excesů občana Vrahovic Čeňka Svobody na půdě prostějovského zastupitelstva se čekalo, že věčný stěžovatel na všechny a na všechno bude tentokrát slušnější. Dostal možnost promluvit před zastupiteli a nazval je bezcharakterními darebáky.

Total Comments

Osobnost týdne

DANA BATULKOVÁ

45 batulkovaSkvělá herečka se společně s Danielou Kolářovou představila v neděli na prknech Městského divadla v Prostějově v představení Arnošta Goldflama Dámská šatna.

Total Comments

Číslo týdne

 5

Od úterý do čtvrtka minulého týdn probíhalo u Krajského soudu v Brně projednávání žaloby na bývalého předsedu mládežnického hokejového klubu Jestřábi Prostějov spolek Michala Tomigu. Ten si nakonec odnesl pětiletý trest za zpronevěru a podvod.

Total Comments

Výrok týdne

„VŮBEC NETUŠÍM, NAJEDNOU BYLY FUČ!“

Náměstkyně primátora Alena Rašková nebyl schopna zastupitelům sdělit, kdy si Manthellan odvezl betonové zátarasy z parkoviště u Společenského domu

Koordinátor útvaru BESIP pro Olomoucký kraj MIROSLAV CHAROUZ se k současnému stavu na silnici vyjadřuje v exkluzivním rozhovoru na strna 14 hodně kriticky.

Total Comments