Dobré odpoledne, dnes je úterý 27.10.2020
svátek slaví Šarlota a Zoe,
zítra Státní svátek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 slapka1Další z řady úspěchů si v sobotu na své konto připsal skvěle sehraný tým osmačtyřiceti organizátorů z Klubu českých turistů ve Smržicích. Tomu již nestačí, že v květnu pravidelně pořádá největší turistickou akci v regionu Smržické vandr. Letos zaznamenalo rekordní účast i druhé jimi pořádané setkání. Na patnáctý ročník Smržické šlapky dorazilo 1 015 účastníků všech věkových i váhových kategorií!

Ostřílení pořadatelští matadoři v typických modrých tričkách na sobotní Smržickou šlapku nezapomněli objednat teplé a slunečné počasí. Úřad pro počasí a klimatické změny vedený svatým Petrem letos jejich žádosti vyhověl v plném rozsahu. Všichni cyklisté tak ze smržického hřiště mohli pod blankytně modrou oblohou vyrazit na rozšířený počet cyklotras, konkrétně na čtyři okruhy pro horská kola a šest pro ta silniční.

„Mezi účastníky letos převládli jezdci na horských kolech, kterých bylo o pětačtyřicet víc,“ nakoukl do letošních statistik Zdeněk Balcařík, předseda pořádajícího smržického Klubu českých turistů. Jejich motivací často bylo dobré jídlo a pití, které na ně čekalo v cíli.

„Vybrali jsme si čtyřicetikilometrový okruh, který vedl přes Slatinice a Náměšť na Hané až na Kosíř s novou rozhlednou. Jak jsem se tak na ní rozhlížela po krajině, dostala jsem hroznou chuť na makrelu. Cestou z Kosíře jsem nemyslela na nic jiného. Proto jsem fakt ráda, že už jsem tady, makrely tu bývají výtečné,“ nechala se v cíli slyšet šestadvacetiletá Hanka, sympatická Prostějovanka.

Smržická šlapka i letos potvrdila, že je akcí, které se může zúčastnit úplně každý, kdo má rád bezstarostný pohyb na čerstvém vzduchu. Nejlépe o tomto faktu svědčí věkové rozpětí účastníků. „Nejmladším účastníkem byl čtyřměsíční Jan Slezáček. Nejstarším pak Karel Ošťádal, který na silničce ujel třicet kilometrů, přestože mu v úterý desátého září bude neuvěřitelných osmdesát sedm let,” uvedl Zdeněk Balcařík.

Největší výzvou pro všechny účastníky Smržické šlapky je pak 184 kilometrů dlouhá trasa vedoucí na Praděd a zpět. „Letos ji absolvovalo dvaadvacet cyklistů, což je ve srovnání s předchozími ročníky extrémně hodně. Nejrychleji, a to za šest hodin a deset minut, ji zvládli Filip Lázna a Michal Kozák,“ udělal Balcařík tečku za letošní šlapkou.


Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-