Příjemnou noc, dnes je neděle 24.5.2020
svátek slaví Jana,
zítra Viola
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 slapka1Další z řady úspěchů si v sobotu na své konto připsal skvěle sehraný tým osmačtyřiceti organizátorů z Klubu českých turistů ve Smržicích. Tomu již nestačí, že v květnu pravidelně pořádá největší turistickou akci v regionu Smržické vandr. Letos zaznamenalo rekordní účast i druhé jimi pořádané setkání. Na patnáctý ročník Smržické šlapky dorazilo 1 015 účastníků všech věkových i váhových kategorií!

Ostřílení pořadatelští matadoři v typických modrých tričkách na sobotní Smržickou šlapku nezapomněli objednat teplé a slunečné počasí. Úřad pro počasí a klimatické změny vedený svatým Petrem letos jejich žádosti vyhověl v plném rozsahu. Všichni cyklisté tak ze smržického hřiště mohli pod blankytně modrou oblohou vyrazit na rozšířený počet cyklotras, konkrétně na čtyři okruhy pro horská kola a šest pro ta silniční.

„Mezi účastníky letos převládli jezdci na horských kolech, kterých bylo o pětačtyřicet víc,“ nakoukl do letošních statistik Zdeněk Balcařík, předseda pořádajícího smržického Klubu českých turistů. Jejich motivací často bylo dobré jídlo a pití, které na ně čekalo v cíli.

„Vybrali jsme si čtyřicetikilometrový okruh, který vedl přes Slatinice a Náměšť na Hané až na Kosíř s novou rozhlednou. Jak jsem se tak na ní rozhlížela po krajině, dostala jsem hroznou chuť na makrelu. Cestou z Kosíře jsem nemyslela na nic jiného. Proto jsem fakt ráda, že už jsem tady, makrely tu bývají výtečné,“ nechala se v cíli slyšet šestadvacetiletá Hanka, sympatická Prostějovanka.

Smržická šlapka i letos potvrdila, že je akcí, které se může zúčastnit úplně každý, kdo má rád bezstarostný pohyb na čerstvém vzduchu. Nejlépe o tomto faktu svědčí věkové rozpětí účastníků. „Nejmladším účastníkem byl čtyřměsíční Jan Slezáček. Nejstarším pak Karel Ošťádal, který na silničce ujel třicet kilometrů, přestože mu v úterý desátého září bude neuvěřitelných osmdesát sedm let,” uvedl Zdeněk Balcařík.

Největší výzvou pro všechny účastníky Smržické šlapky je pak 184 kilometrů dlouhá trasa vedoucí na Praděd a zpět. „Letos ji absolvovalo dvaadvacet cyklistů, což je ve srovnání s předchozími ročníky extrémně hodně. Nejrychleji, a to za šest hodin a deset minut, ji zvládli Filip Lázna a Michal Kozák,“ udělal Balcařík tečku za letošní šlapkou.


Total Comments

 • Bezruč
 • Lexinka
 • Mobil 4U
 • Koupelny RP
 • MJM Krmiva
 • interforst
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Chystáte se v létě na dovolenou do zahraničí?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Místní nádraží rozkvetlo.

Na nástupišti prostějovského „místňáku“ se objevily truhlíky s maceškami, květiny vystříhané z papírů pak tvoří i výzdobu notně oprýskaných vstupních dveří do budovy, která je pod rizikem demolice. Do zvelebování nádraží se pustili nadšenci, kterým toto místo přirostlo k srdci. A povedlo se jim to!

Za dobrotu na žebrotu.

Pouhý měsíc fungovala bez problémů u Ptenského Dvorku samoobslužná pivní budka, kterou tam instaloval nadšenec Tomáš Bábek. Projíždějící cyklisté a výletníci se v době koronavirové nouze u ní zastavovali a tišili svoji žízeň pivem či limonádou. Na začátku minulého týdne někdo budku poničil a vykradl!

Total Comments

Osobnost týdne

TOMÁŠ PAVELKA

Česko má nového nejmladšího starostu a je jím teprve jednadvacetiletý student práv z Mořic na Prostějovsku. Zastupitelé jej zvolili do čela obce na svém pondělním zasedání.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

19

O tolik procent se během měsíce dubna zvýšil čistý počet nezaměstnaných na Prostějovsku! Aktuálně je na zdejší pobočce úřadu práce evidovaných 1 995 lidí bez práce, z toho 1 086 žen. Podíl nezaměstnaných se tak zvýšil na 2,7 procenta.

Total Comments

Výrok týdne

„ROZHODLI JSME SE, ŽE 1. MÁJ BUDE V ZÁŘÍ!“

Nový předseda prostějovských sociálních demokratů Bedřich Grulich o zrušené prvomájové veselici v Kolářových sadech.

Total Comments