Dobré odpoledne, dnes je úterý 27.10.2020
svátek slaví Šarlota a Zoe,
zítra Státní svátek
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

36 vdolkyŘíká se, že někdo má rád holky, jiný zase vdolky. Milovníci té druhé varianty měli ideální příležitost k setkání během Zahradní slavnosti v Čelechovicích na Hané, která se konala v sobotu 7. září. Její součástí totiž byla i soutěž „O nélepši hanácké vdolek“. Při přehlídce umění hanáckých kuchařek se letos sešlo méně koláčků, než by si možná majitelé mlsných jazýčků představovali. „V soutěži máme osm vzorků a to dva druhy malých vdolečků i šest druhů velkých koláčů,“ sdělila Večerníku hlavní organizátorka celého sobotního odpoledne Milada Dosedělová, která je zároveň i čelechovickou místostarostkou.

 

Vzhled, chuť, vůni i originálnost náplně v Čelechovicích hodnotila čtyřčlenná porota. Vyhlášení výsledků se oproti původním plánům zdrželo. Teprve po něm se do lákavě vypadajícího sladkého pečiva mohli zakousnout i mnohdy už netrpěliví návštěvníci akce.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-