Příjemnou noc, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

„Mezi Stínavou a Oklukami začal hořet les. V zasaženém území pracovalo patnáct dělníků, kteří byli o požáru informování mobilem. Deset z nich se v obtížné situaci v lese ztratilo a je třeba je co nejrychleji najít,“ tak zněla legenda k pátečnímu cvičení, které prověřilo připravenost jednotlivých složek Integrovaného záchranného systému (IZS) Olomouckého kraje.  

 Cvičení se v krásném podzimním dopoledni, které skutečně lákalo k procházce lesem či k houbaření, zúčastnilo nebývalé množství příslušníků jednotlivých složek IZS. Přítomno bylo čtyřicet policistů, šedesát hasičů a to nejen z Prostějova, ale i z Plumlova, Vícova, Krumsína a Mostkovic. Dále pak prostějovští strážníci, profesionální i dobrovolní záchranáři a dokonce i celníci. Všichni společně pak vytvořili velkou rojnici, kdy muži od sebe stáli ve vzdálenosti necelých dvou metrů, takže jim skutečně nemohlo nic uniknout. Při zásahu nemohli chybět ani kynologové. „Psi jsou vycvičeni tak, aby hledali osoby nacházející se v určitém sektoru. Rozeznají přitom člověk nacházejícího se v tísnivé situaci od nasazeného záchranáře. Jejich význam je při hledání pohřešovaných osob obrovský a to zejména v noci,“ sdělila nám přímo na místě Romana Meduňová ze záchranné brigády kynologů Jihomoravského kraje. Taktické cvičení prověřilo koordinaci jednotlivých složek IZS. „Je potřebné pro to, aby příslušníci jednotlivých složek byli na vznik mimořádné situace co nejlépe připraveni,“ vysvětlila smysl podobných akcí policejní tisková mluvčí Irena Urbánková.  I v nepřehledném lese vojenského újezdu Březina byly nakonec všechny pohřešované osoby nalezeny a po vypátrání pro ně byla přivolána lékařská pomoc. „Celé cvičení proběhlo bez problémů a prověřilo připravenost všech složek při budoucím mimořádném zásahu,“ uzavřela Irena Urbánková.  

 

40 musi mit prehled

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-