Dobré odpoledne, dnes je středa 28.10.2020
svátek slaví Státní svátek,
zítra Silvie
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

40 prostejovickyAktivní pohyb v malebné podzimní přírodě, kam je v průběhu celého roku zakázaný vstup, nabídl třetí ročník čtvrtmaratonu „Mezi lesy“. Běh na deset a půl kilometru v neděli zorganizovalo v Prostějovičkách místní akční občanské sdružení SOPKA. Nezvládlo by to bez spolupráce s místními dobrovolnými hasiči a obecním úřadem.

V podmračeném říjnovém odpoledni vyběhlo na dlouhou trať dvaadvacet mužů a čtrnáct žen, poloviční trasu pak absolvoval přibližně stejný počet kluků a holek. „Je to srovnatelná účast jako loni, kdy však panovalo strašlivé počasí. Proto mě trošku mrzí, že letos nedorazilo lidí více,“ zmínila se pořadatelka Zuzka Kožňárková, předsedkyně pořádajícího občan-ského sdružení SOPKA. 

Všichni, kteří dorazili na start v místním areálu „Zahrádky“, určitě nelitovali. Mohli nejen zjistit, jak na tom jsou s fyzickými silami, ale hlavně se pokochat všemi barvami podzimní přírody vojenského újezdu Březina. Za sedmdesát korun startovného se lidé mohli proběhnout po perfektně označené trati vedoucí převážně po asfaltových cestách. V cíli na ně pak čekal výtečný párek zdarma.

Chuť uzeniny byla znásobená pocitem, že běžci překonali toho největšího nepřítele, kterým bývá vlastní lenost.

Podobné běhy se těším čím dál větší oblibě, na Prostějovsku se jich přitom zas až tolik nepořádá. „Na příští sobotu jsem už přihlášený na ´Běh vokolo priglu´, který se koná na Brněnské přehradě. Letos by se ho mělo zúčastnit dva tisíce lidí. Pokud bych si však musel z obou závodů vybrat pouze jeden, tak určitě dorazím do Prostějoviček, protože tady panuje nezaměnitelná rodinná atmosféra,“ vyjádřil se jeden z účastníků.

Jestliže jste tedy příznivci zdravého pohybu na čerstvém vzduchu, pak byste si příští ročník běhu v Prostějovičkách rozhodně neměli nechat ujít. Konat se bude pravděpodobně opět první víkend v říjnu.

Total Comments

  • Makový pohřební služba
  • 1

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Co vás v poslední době nejvíce potěšilo?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vánoční strom bude.

Tohle nám nemůže vzít ani ten lotr koronavirus! Prostějovští radní oznámili, že konání vánočního jarmarku na náměstí T. G. Masaryka je sice v ohrožení, ale o tradiční a neodmyslitelnou součást rynku nepřijdeme. Vánoční strom je už vybrán a letos ho městu darovala rodina z Lipové.

 

Další chyba na Vápenici.
Špatně vypočítané kilometry na směrovníku u Národního domu nejsou jedinou „mýlkou“ na Vápenici v Prostějově. Jak Večerník upozornili čtenáři, při odbočení vlevo do centra v Prostějově je nakřivo namalován odbočující pruh. Podle zlých jazyků museli být lajnovači pod parou...

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Ladislav ADAMÍK

Úctyhodného věku šestadevadesáti let se před týdnem dožil bývalý kvalitní prostějovský atlet. Osobní výročí blížící se magické stovce oslavil v pondělí 19. října.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

1 983

Podle posledního sčítání žije v Prostějově 1 983 cizinců. Nejvíce zde pobývá Slováků a Ukrajinců, silné zázemí zde mají Vietnamci.

33

Total Comments

Výrok týdne

„ZATÍM PO NICH NENÍ POJMENOVÁNO VŮBEC NIC!“

Lidé budou vybírat nový název parku v Okružní ulici podle jmen slavných rodáků. A jak zmínil primátor Jura, zatím po nich není pojmenováno vůbec nic...

Total Comments

-