Dobré ráno, dnes je pondělí 30.3.2020
svátek slaví Arnošt,
zítra Kvido
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 27 nezatka

„Sranda musí být, i kdybychom měli horkem chcípnout!” Právě pod tímto heslem se mohl v tropickém pátečním odpoledni konat druhý nultý ročník zimní Olymppijády v Nezamyslicích. Kdo na ni zavítal jako divák, bavil se neskutečně. Lépe se bavili snad už jen její samotní účastníci.

Za páteční skvělou recesistickou akcí stáli proslulí nezamysličtí mažoreti. Na akci se sjeli reprezentace snad ze všech koutů světa. „Kromě České republiky v čele s Jaromírem Bagrem tu máme také zástupce Kanady, Jamajky, Kosova, Vatikánu, Holandska, Řecka a dorazila i početná výprava Poláků. Vlastně je to tady samý pšonek,” popsal pořadatel Jan Košárek, který sám reprezentoval Burkinu Faso. Velkou pozornost rovněž vzbuzovala bujará výprava Turků. „Hned jak přijeli, tak nám tu vykopali turecký záchod,” prohodil Košárek.

Skutečně netradiční bylo už samotné zahájení celé akce v parku u hřiště pod kopcem zvaným „Mondt Nezamysl”. Po proslovu starosty Juana Antonia Doubravoviče se zapálenou pochodní přiklusal sám Usain Bold. Z druhé strany už ke hřišti mířil žlutobílý moskvič veřejné bezpečnosti. Soudruzi policisté z vězení přivezli fešnou ženu Davida DrRatha, která předvedla model s ponožkami vycpanými tisícikorunami. Ta pak od fenomenálního jamajského sprintera pochodeň převzala a oheň i zapálila.

Následně se jednotlivé země utkaly ve třech disciplínách. Nejprve v běhu na lyžích parkem, následně ve sjezdu na bobech do pěny připravené hasiči a jako poslední byl připraven originální curling, kde se místo kamenů házelo dětmi. „Pečlivě jsme to trénovali. Jde o to, že jsme vzali igelitovou plachtu, tu polili jarovou vodou a děti místo kamenů pouštěli na pneumatikách. Děti se nejprve dost bály, tak jsme to vyzkoušel se svým jedenapůlročním synem Adamem. Ten zatím nemá pud sebezáchovy a tak se mu to moc líbilo. Jak ho viděli ostatní děti, tak se sami přidávaly,” popsal princip i vznik naprosto originální disciplíny Jan Košárek. Finanční výtěžek celé akce šel na vysazení stromů do aleje lemující cyklostezku z Nezamyslic do Dřevnovic. Konečné výsledky nebyly do uzávěrky tohoto vydání stále známy. Jisté však bylo, že v pátek v Nezamyslicích na plné čáře zvítězil každý, kdo si ze sebe dokázal udělat „prdel”.

Total Comments

  • Komínek
  • Basic
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ RYCHLÁ OBČERSTVENÍ V PROSTĚJOVĚ?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar