Příjemnou noc, dnes je pondělí 10.8.2020
svátek slaví Vavřinec,
zítra Zuzana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 27 nezatka

„Sranda musí být, i kdybychom měli horkem chcípnout!” Právě pod tímto heslem se mohl v tropickém pátečním odpoledni konat druhý nultý ročník zimní Olymppijády v Nezamyslicích. Kdo na ni zavítal jako divák, bavil se neskutečně. Lépe se bavili snad už jen její samotní účastníci.

Za páteční skvělou recesistickou akcí stáli proslulí nezamysličtí mažoreti. Na akci se sjeli reprezentace snad ze všech koutů světa. „Kromě České republiky v čele s Jaromírem Bagrem tu máme také zástupce Kanady, Jamajky, Kosova, Vatikánu, Holandska, Řecka a dorazila i početná výprava Poláků. Vlastně je to tady samý pšonek,” popsal pořadatel Jan Košárek, který sám reprezentoval Burkinu Faso. Velkou pozornost rovněž vzbuzovala bujará výprava Turků. „Hned jak přijeli, tak nám tu vykopali turecký záchod,” prohodil Košárek.

Skutečně netradiční bylo už samotné zahájení celé akce v parku u hřiště pod kopcem zvaným „Mondt Nezamysl”. Po proslovu starosty Juana Antonia Doubravoviče se zapálenou pochodní přiklusal sám Usain Bold. Z druhé strany už ke hřišti mířil žlutobílý moskvič veřejné bezpečnosti. Soudruzi policisté z vězení přivezli fešnou ženu Davida DrRatha, která předvedla model s ponožkami vycpanými tisícikorunami. Ta pak od fenomenálního jamajského sprintera pochodeň převzala a oheň i zapálila.

Následně se jednotlivé země utkaly ve třech disciplínách. Nejprve v běhu na lyžích parkem, následně ve sjezdu na bobech do pěny připravené hasiči a jako poslední byl připraven originální curling, kde se místo kamenů házelo dětmi. „Pečlivě jsme to trénovali. Jde o to, že jsme vzali igelitovou plachtu, tu polili jarovou vodou a děti místo kamenů pouštěli na pneumatikách. Děti se nejprve dost bály, tak jsme to vyzkoušel se svým jedenapůlročním synem Adamem. Ten zatím nemá pud sebezáchovy a tak se mu to moc líbilo. Jak ho viděli ostatní děti, tak se sami přidávaly,” popsal princip i vznik naprosto originální disciplíny Jan Košárek. Finanční výtěžek celé akce šel na vysazení stromů do aleje lemující cyklostezku z Nezamyslic do Dřevnovic. Konečné výsledky nebyly do uzávěrky tohoto vydání stále známy. Jisté však bylo, že v pátek v Nezamyslicích na plné čáře zvítězil každý, kdo si ze sebe dokázal udělat „prdel”.

Total Comments

  • Gulas Fest
  • Olypmic
  • Czech Tour
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Počasí konečně přálo.

Během uplynulého víkendu se v celém prostějovském regionu konal bezpočet kulturních a společenských akcí, které tentokrát nemusely být rušeny kvůli nepřízni počasí. Oproti předešlému fiasku tak v rámci Léta s hvězdami mohla při druhém pokusu nejen kapela Argema zahrát vícero návštěvníkům.

Koronavirus odložil investice.
Stavební investice za desítky milionů korun byli nuceni na příští rok odložit prostějovští radní. Důvodem je až příliš velké množství peněz vynaložených radnicí během nouzového stavu a zároveň obava z dalšího šíření nákazy covid-19. Počkat si musí Národní dům, kino Metro 70 a další.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Pavel ŠPORCL

Fenomenální český houslista uhranul své příznivce při svém vystoupení s názvem Pocta Paganinimu na zámku v Plumlově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

5 417

Přesně tolik zákazníků využilo během prvního pololetí službu Senior taxi v Prostějově. Velký pokles počtu klientů kvůli covid-19 byl zaznamenán během nouzového stavu.

Total Comments

Výrok týdne

„Takhle kdyby mi vařila moje žena!“

Jeden ze spokojených účastníků ptenského Gulášfestu určitě nechtěl urazit svoji manželku, ale...

Total Comments

-