Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 kocar„Život je pohádka psaná boží rukou.“ Tak zní heslo Adventních večerů konaných v depozitáři Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem. Seriál tří akcí připomíná zejména křesťanské kořeny našich Vánoc.

V sobotu se v Čechách pod Kosířem konal už druhý díl letošních Adventních večerů v Muzeu kočárů. O hudební doprovod svátečního večera se postarala Schola Cholina Pramen. Na členkách tohoto pěveckého souboru byla patrná radost z toho, že mohou vystupovat v tak krásném prostředí. U pódia, z něhož zpívaly, pak bylo možné přímo při tvorbě obdivovat malíře Františka Gračku. Ten se podobně jako kdysi Josef Mánes, který právě v Čechách pod Kosířem prožil podstatnou část svého života, ve své tvorbě zaměřuje na národopisné motivy.

Asi dvouhodinovým programem provedl Václav Obr. „Před deseti lety jsem byl zavřen v temné dílně na plumlovském zámku. Tam jsem si uvykl hodně pracovat, což se mi později opravdu hodilo. Nyní se už nějaký čas pravidelně scházíme v tomto prostředí u tohoto největšího smutečního kočáru světa. Tento příběh by se přitom nikdy nemohl naplnit nebýt víry, naděje a lásky,“ prohlásil Václav Obr, který celý sváteční večer pojal jako poděkování řadě šikovných lidí, kteří mu pomáhali s opravami kočárů, stavbou a provozem muzea či s pořádáním prázdninového Josefkolu. Na prvním místě pak jmenoval svoji přítelkyni Alenu.

Adventní večery v Čechách pod Kosířem uplynulým víkendem zdaleka neskončily. Už následující sobotu se v depozitáři muzea bude konat jejich třetí díl, na němž vystoupí sbor Schola Drahonovice. Živo u největšího smutečního kočáru světa budei o Večeru Tříkrálovém, kdy se tu představí skladatel a zpěvák Richard Pachman.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments