Dobrý večer, dnes je pátek 14.8.2020
svátek slaví Alan,
zítra Hana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 kocar„Život je pohádka psaná boží rukou.“ Tak zní heslo Adventních večerů konaných v depozitáři Muzea kočárů v Čechách pod Kosířem. Seriál tří akcí připomíná zejména křesťanské kořeny našich Vánoc.

V sobotu se v Čechách pod Kosířem konal už druhý díl letošních Adventních večerů v Muzeu kočárů. O hudební doprovod svátečního večera se postarala Schola Cholina Pramen. Na členkách tohoto pěveckého souboru byla patrná radost z toho, že mohou vystupovat v tak krásném prostředí. U pódia, z něhož zpívaly, pak bylo možné přímo při tvorbě obdivovat malíře Františka Gračku. Ten se podobně jako kdysi Josef Mánes, který právě v Čechách pod Kosířem prožil podstatnou část svého života, ve své tvorbě zaměřuje na národopisné motivy.

Asi dvouhodinovým programem provedl Václav Obr. „Před deseti lety jsem byl zavřen v temné dílně na plumlovském zámku. Tam jsem si uvykl hodně pracovat, což se mi později opravdu hodilo. Nyní se už nějaký čas pravidelně scházíme v tomto prostředí u tohoto největšího smutečního kočáru světa. Tento příběh by se přitom nikdy nemohl naplnit nebýt víry, naděje a lásky,“ prohlásil Václav Obr, který celý sváteční večer pojal jako poděkování řadě šikovných lidí, kteří mu pomáhali s opravami kočárů, stavbou a provozem muzea či s pořádáním prázdninového Josefkolu. Na prvním místě pak jmenoval svoji přítelkyni Alenu.

Adventní večery v Čechách pod Kosířem uplynulým víkendem zdaleka neskončily. Už následující sobotu se v depozitáři muzea bude konat jejich třetí díl, na němž vystoupí sbor Schola Drahonovice. Živo u největšího smutečního kočáru světa budei o Večeru Tříkrálovém, kdy se tu představí skladatel a zpěvák Richard Pachman.

Total Comments

  • Čechy pod Kosířem
  • prodej zveriny
  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-