Dobrý podvečer, dnes je neděle 26.1.2020
svátek slaví Zora,
zítra Ingrid
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 hrdiboriceKouzelná vánoční atmosféra se doslova dala krájet o víkendu v Hrdibořicích. Perníkové aroma provonělo vánoční výstavu ve zdejší obecní knihovně. Na ní bylo možno obdivovat výtvory šikovných rukou místních žen i dětí, které perníkové těsto dokázaly vytvarovat v charakteristické romanticky zasněžené chaloupky, ale i jiná originálnější obydlí.

Fantazii se meze nekladou. Přesvědčili se o tom návštěvníci knihovny v Hrdibořicích, kde byla o víkendu mimo jiné umístěna i úžasná perníková dračí sluj i s trojhlavou saní. Celkově zde bylo možné vidět sedmnáct soutěžních výtvorů. Přítomní hlasovali pro tři nejhezčí nebo nejoriginálnější z nich. Hlavním cílem výstavy ovšem bylo zprostředkovat starodávnou adventní náladu, umožnit lidem setkat se s přáteli a na chvíli se zastavit v předvánočním shonu.
„Pečení perníčků pro knihovnu u nás má už dlouholetou tradici. Již před šestnácti lety jsme je pekli pro děti, které si je u nás mohly samy ozdobit. Jelikož se tato akce stala velmi oblíbenou, před pěti lety jsme začali pořádat i soutěž v pečení chaloupek,“ popsala historii výstavy její hlavní pořadatelka a zároveň místní knihovnice Františka Novosadová.
Část expozice byla věnována i nevidomým, kteří si mohli perníkové výtvory i osahat a přivonět si k nim.  
Kouzelný čas dětství a adventu připomněly také staré betlémy vytvořené z papíru, keramiky, perníku, ale také například i z vizovického pečiva, kukuřičného šustí či zátek od vína. Celou výstavu zajímavě doplňovala i sbírka starých slabikářů a učebnic, kde bylo k vidění i památeční vydání Prostějovského slabikáře z roku 1947. Pokud jste kreativní a rádi pečete, můžete se příští rok do soutěže v Hrdibořicích také přihlásit.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Pomáhající děti.

Hezkým činem začali rok 2020 na ZŠ E. Valenty v Prostějově, kde žákyně třídy 6. B zorganizovaly dobrovolnou sbírku na pomoc rodině z Mostkovic, které před nedávnými Vánocemi shořel dům. A vybralo se rovných dvacet tisíc korun! Tomu se rozhodně říká dobrý skutek s velkým „S“ hodný následování. Přidáte se?

Kanibalismus na Prostějovsku.

Pěstní souboje jsou vcelku běžným prostředkem k vyřizování sporů, ovšem aby se lidé navzájem pojídali, to jsme tu ještě neměli! V uplynulých dnech jsme zaznamenali dva případy, kdy jeden muž ukousl rivalovi při rvačce dolní ret, na druhého pak pořvávala tlupa spoluobčanů, že si „pochutnal“ na šestnáctileté slečně…

Total Comments

Osobnost týdne

PETR KOUKAL
04 koukal img 4104
Historicky nejlepší český badmintonista se musel porvat s diagnózou rakoviny varlat. Po konci kariéry založil Nadaci Petra Koukala, jejímž hlavním projektem je STK pro chlapy. Ten si klade za cíl, aby se o muži o své zdraví začali starat stejně jako o své auto. V Prostějově na plesu společnosti Koutný převzal šek na 250 tisíc korun, které vzešly z prodeje žiraf uháčkovaných zaměstnanci této oděvní firmy.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„V PROSTĚJOVĚ UŽ SE NETANČÍ, ALE JENOM SKÁČE“


Taneční mistr Jiří Šindler, známý z působení v Domě služeb v Olomoucké ulici, si v exkluzivním rozhovoru takto postěžoval na kvalitu a (ne)zájem nejen o kurzy.

Total Comments