Dobré odpoledne, dnes je neděle 20.9.2020
svátek slaví Oleg,
zítra Matouš
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

50 hrdiboriceKouzelná vánoční atmosféra se doslova dala krájet o víkendu v Hrdibořicích. Perníkové aroma provonělo vánoční výstavu ve zdejší obecní knihovně. Na ní bylo možno obdivovat výtvory šikovných rukou místních žen i dětí, které perníkové těsto dokázaly vytvarovat v charakteristické romanticky zasněžené chaloupky, ale i jiná originálnější obydlí.

Fantazii se meze nekladou. Přesvědčili se o tom návštěvníci knihovny v Hrdibořicích, kde byla o víkendu mimo jiné umístěna i úžasná perníková dračí sluj i s trojhlavou saní. Celkově zde bylo možné vidět sedmnáct soutěžních výtvorů. Přítomní hlasovali pro tři nejhezčí nebo nejoriginálnější z nich. Hlavním cílem výstavy ovšem bylo zprostředkovat starodávnou adventní náladu, umožnit lidem setkat se s přáteli a na chvíli se zastavit v předvánočním shonu.
„Pečení perníčků pro knihovnu u nás má už dlouholetou tradici. Již před šestnácti lety jsme je pekli pro děti, které si je u nás mohly samy ozdobit. Jelikož se tato akce stala velmi oblíbenou, před pěti lety jsme začali pořádat i soutěž v pečení chaloupek,“ popsala historii výstavy její hlavní pořadatelka a zároveň místní knihovnice Františka Novosadová.
Část expozice byla věnována i nevidomým, kteří si mohli perníkové výtvory i osahat a přivonět si k nim.  
Kouzelný čas dětství a adventu připomněly také staré betlémy vytvořené z papíru, keramiky, perníku, ale také například i z vizovického pečiva, kukuřičného šustí či zátek od vína. Celou výstavu zajímavě doplňovala i sbírka starých slabikářů a učebnic, kde bylo k vidění i památeční vydání Prostějovského slabikáře z roku 1947. Pokud jste kreativní a rádi pečete, můžete se příští rok do soutěže v Hrdibořicích také přihlásit.

Total Comments

  • Hradišťan
  • Vinotéka Hruška
  • ČSSD
  • Interforst
  • Bellis
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Byli jste na prostějovských hodech? A jak se vám slavnosti líbily?

2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Nástupce Berdycha?

Skvělé představení odehrál v uplynulém týdnu osmnáctiletý talent TK Agrofert Prostějov Jiří Lehečka, který zazářil na letošním ročníku Moneta Czech Open a díky semifinále se může těšit na posun ze šesté stovky světového žebříčku. Pochvalu zaslouží i organizátoři z TK PLUS, kteří přes všechny koronavirové nástrahy uspořádali turnaj na jedničku. Ostatně jako vždycky.

Manko v Národním domě!
Postupně ale přece jen unikají informace o tom, co předcházelo odvolání Jiřího Hlocha z funkce ředitele Národního domu. Audit nařízený magistrátem odhaluje nesrovnalosti v účetnictví. Dle kusých zpráv vyplývá, že po bývalém šéfovi zbyly finanční i materiální nesrovnalosti v řádu statisíců korun. Radní nevylučují trestní oznámení.

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

KATARÍNA KNECHTOVÁ

Vystoupení vynikající prešovské zpěvačky, kytaristky a skladatelky společně se skupinou Peha bylo zlatým hřebem letošních Hanáckých slavností v Prostějově.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

6

Ač se na základě dlouhého programu nepředpokládal hladký průběh úterního jednání Zastupitelstva statutárního města Prostějov, komunální politici stihli vše projednat v rekordním čase šesti hodin...

33

Total Comments

Výrok týdne

„PANÍ NAICLEROVOU BERU JAKO ZNEUZNANOU POLITIČKU, KTERÁ TRPÍ FRUSTRACÍ!“

Prostějovský radní Miloš Sklenka takto reagoval na osobní útoky opoziční zastupitelky.

Total Comments

-