Dobré odpoledne, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 ohnostroj_plumlov_kdysi_copyKdo se těšil na silvestrovský ohňostroj v Plumlově, ten má stejně jako loni smůlu. Na nákladnou akci se ani letos nepodařilo sehnat peníze. Kromě Prostějova tak poslední den v roce světlice k nebi vzlétnou pouze ve Slatinicích či na Běláku.

Na pyromuzikální show k Podhadskému rybníku v Plumlově každoročně mířilo několik tisíc lidí. V poslední den v roce se sem sjížděli lidé nejen z Plumlova, ale i z Prostějova a celého regionu. Několikaletá tradice parádních ohňostrojů byla loni z úsporných důvodů přerušena. A nepodaří se na ni navázat ani letos...

„Ohňostroj tento rok nebude. Dvacetiminutová show přijde až na sto tisíc korun a to si z městského rozpočtu nemůžeme dovolit. Vždy se nám podařilo sehnat peníze od sponzorů, ty se však v dnešní době získávají stále hůř a hůř,“ vysvětlil Večerníku plumlovský starosta Adolf Sušeň.

Nepřemýšlelo vedení města o tom, že by zvolilo méně nákladnou variantu, na kterou by se peníze snad někde našly?  „Naše ohňostroje byly vždy hodně kvalitní. Kdyby jejich úroveň poklesla, lidé by byli zklamaní. To raději nedělat nic,“ reagoval Adolf Sušeň.

Kromě Prostějova se tak na silvestrovský ohňostroj mohou těšit pouze hosté lázní ve Slatinicích či návštěvníci silvestrovské oslavy konce a začátku roku na Běleckém Mlýně.  

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments