Dobrý večer, dnes je pátek 14.8.2020
svátek slaví Alan,
zítra Hana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

51 ohnostroj_plumlov_kdysi_copyKdo se těšil na silvestrovský ohňostroj v Plumlově, ten má stejně jako loni smůlu. Na nákladnou akci se ani letos nepodařilo sehnat peníze. Kromě Prostějova tak poslední den v roce světlice k nebi vzlétnou pouze ve Slatinicích či na Běláku.

Na pyromuzikální show k Podhadskému rybníku v Plumlově každoročně mířilo několik tisíc lidí. V poslední den v roce se sem sjížděli lidé nejen z Plumlova, ale i z Prostějova a celého regionu. Několikaletá tradice parádních ohňostrojů byla loni z úsporných důvodů přerušena. A nepodaří se na ni navázat ani letos...

„Ohňostroj tento rok nebude. Dvacetiminutová show přijde až na sto tisíc korun a to si z městského rozpočtu nemůžeme dovolit. Vždy se nám podařilo sehnat peníze od sponzorů, ty se však v dnešní době získávají stále hůř a hůř,“ vysvětlil Večerníku plumlovský starosta Adolf Sušeň.

Nepřemýšlelo vedení města o tom, že by zvolilo méně nákladnou variantu, na kterou by se peníze snad někde našly?  „Naše ohňostroje byly vždy hodně kvalitní. Kdyby jejich úroveň poklesla, lidé by byli zklamaní. To raději nedělat nic,“ reagoval Adolf Sušeň.

Kromě Prostějova se tak na silvestrovský ohňostroj mohou těšit pouze hosté lázní ve Slatinicích či návštěvníci silvestrovské oslavy konce a začátku roku na Běleckém Mlýně.  

Total Comments

  • Čechy pod Kosířem
  • prodej zveriny
  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-