Dobré ráno, dnes je úterý 7.4.2020
svátek slaví Heřman a Hermína,
zítra Ema
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

2012 nemcice hala kamenV objektu místní základní školy byl v neděli 1. července 2012 slavnostně položen základní kámen víceúčelové haly v Němčicích nad Hanou. Hala, na kterou se městu z evroprských peněz podařilo získat 18 milionovou dotaci, bude sloužit žákům základní školy, dětem z DDM, němčickým sportovcům i široké veřejnosti. Konec stavby je naplánován na leden 2013.


O výstavbě haly jednalo němčické zastupitelstvo téměř tři roky. Pro sportovní a kulturně-společenský život ve městě v tuto chvíli slouží pouze sokolovna, která je plně využívána od rána až do noci. Její kapacita už nestačí pokrýt zájem sportovních oddílů i jednotlivců z Němčic i okolí. „Kromě toho tělocvična základní školy je v katastrofálním technickémi i hygienickém stavu a tak se tělesná výchova vyučuje v sokolovně. Tento stav je dlouhodobě neudržitelný,” odůvodnila potřebu výstavby nové haly němčická starostka Ivana Dvořáková. Kromě toho v Němčicích nad Hanou má dlouholetou tradici oddíl krasojízdy, který slaví celorepublikové, mezinárodní i celosvětové úspěchy. „Město se snaží vytvořit tomuto sportu co nejlepší podmínky, ale hodin pro trénování devatenácti členů oddílu je v tuto chvíli málo. Podobné je to v případě mužstva stolního tenisu. Právě těmto sportům, včetně cvičení žen, chce město dát příležitost, aby mohli po výstavbě haly více využívat sál sokolovny,” dodal místostarosta Jan Vrána.
Nová hala bude sloužit třem stovkám žáků základní školy, šesti stovkám dětí z DDM, němčickým sportovcům i veřejnosti. Hala je koncipována k celoročnímu využití pro obyvatele města i širokého okolí. „Svou velikostí budde jedinou halou, kterou bude možno využít také pro velká kulturně-společenská setkání občanů přilehlých regionů,” zmínil se Vrána. Celkové náklady na realizaci výstavby haly činí 41,5 mil. korun, z toho dotace z Regionálního operačního programu Střední Morava činí 18 mil. Kč. Hotová by měla být v lednu 2013.

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co říkáte na nezodpovědné jedince, kteří nedodržují vládní nařízení a tím ohrožují sebe i své okolí?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rozdávají roušky.

Do rozdávání ochranných roušek se zapojila také městská policie a ochrannou pomůcku před koronavirem jste si mohli vyzvednout i přímo na dvoře radnice. Přímo od strážníků se dočkali také obyvatelé domů s pečovatelskou službou. Přidali se také ostatní, pomáhají jednotlivci i celé firmy a další subjekty.

Proboha, co dělal?!

Během minulého pondělí odpoledne zmasakroval starší řidič osobního vozidla Volvo dva elektrorozvaděče v Dolní ulici v Prostějově poté, co v opilosti vyjel ze silnice. Z místa nehody ujel, ale za pár minut jej policisté dohonili na křižovatce ve Svatoplukově ulici. Senior jim nadýchal 0,8 promile...

Total Comments

Osobnost týdne

THUAN DINH DUC

Vietnamský obchodník a majitel prodejny v centru Prostějova je jedním z nejobětavějších pomocníků v této těžké době koronavirového temna. On a jeho manželka ušili a zdarma rozdali již tisíce ochranných roušek.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

630

Uplynulý pátek jsme si připomenuli přesně 630 let od „povýšení“ Prostějova na město. Jak historici ví, stalo se tak udělením práva výročního trhu. Magistrát měl k oslavě výročí připraveno celoroční program, první akce již však musely být odloženy.

Total Comments

Výrok týdne

„MĚLA JSEM I ČTYŘICET ZÁCHVATŮ NĚKOLIK HODIN V KUSE...“

Čtrnáctiletá Vanessa Reiterová musela v životě zvládnout nepříjemnou nemoc, nyní obsadila v krajském kole Dívka roku bronzovou příčku. 

Total Comments

Z_Kalendar