Nádherný start předvedli fotbalisté Prostějova na domácím hřišti po vynucené pauze způsobené koronavirovou krizí. Nedali Slavoji Vyšehrad žádnou šanci a zvítězili jednoznačně 3:0.

O výsledku rozhodla prakticky už první půle. Míč do sítě Slavoje vstřelil v 36. minutě prostějovský Kopřiva. Vyšehradský gólman Otáhal se mohl jen bezmocně dívat, jak se domácí radují – 1:0.

Netrvalo ani pět minut a eskáčko vedlo už od dvě branky! Ve 41. minutě Zikl opět protlačil míč za záda Otáhala a s Pražany to vypadalo již velmi špatně – 2:0.

Po první půli se trenér Vyšehradu Michal Zach rozhodl vyměnit gólmana Otáhala za Babku. To ovšem pražskému týmu nebylo nic platné. Sice zápas neoplýval právě mnoha střelami, zato se Prostějovští prosadili v polovině všech střel! Kompletní počet šancí na konci zápasu byl 6:1, ze kterých fotbalisté 1.SK Prostějov využili hned polovinu.

V 77. minutě definitivně rozhodl o výsledku 3:0 Zapletal. Ani nově nasazený gólman Babka nedokázal Slavoji nijak pomoct. Prostějovští se tak mohou radovat ze tří bodů.

O zápasu rozhodla neschopnost Pražanů vystřelit na branku. Za celý zápas dokázali vystřelit jen jednou! A to měli k dispozici 24 přímých kopů, oproti 19 eskáčka. Držení míče mluvilo 55 ku 45 procentům pro Hanáky.

Hráči Prostějova mohli alespoň cítit podporu svých fandů. Mohli sledovat zápas v přímém přenosu a webových stránkách 1.SK Prostějov.

1.SK PROSTĚJOV – SLAVOJ VYŠEHRAD

3:0

Branky: 37. Kopřiva, 42. Zikl, 77. Zapletal. Rozhodčí: Marek – Podaný, Batík. Žluté karty:   31. Zapletal – 7. Kříž, 35. Kubala, 83. Laňka, 87. Drobílek. Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 4:0. Držení míče: 55 % – 45 %. Střely mimo: 4:0. Přímé kopy: 19:24. Rohové kopy: 5:1. Diváků: 0

Sestavy týmů

1.SK Prostějov: Bréda – Šmehyl, Bala, Schuster, Sečkář – Kopřiva, Omale, Jurásek (73. Langer) – Matoušek (88. Machynek), Zapletal (88. Šteigl) – Zikl (58. Rolinc).
Trenér: Pavel Šustr

FK Slavoj Vyšehrad: Otáhal (46. Babka) – Šandera, Nitrianský, Kubala, Košút – M. Černý (73. Čejka), Laňka, Januška (65. Drobílek), Kříž (65. Alexandr) – Vandas (73. Vaněk), Králíček.
Trenér: Michal Zach