Dobré odpoledne, dnes je středa 8.4.2020
svátek slaví Ema,
zítra Dušan
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 dzbel_vlakyVlaky občas nějaké to zpoždění naberou. Na to jsme si už v tuzemsku zvykli. Ovšem taková „sekyra“, kterou nabral slibovaný spoj společnosti Arriva z Chornic do Dzbele, tak to se hned tak nevidí. Podle návrhu jízdního řádu měl první vlak odjet již 15. prosince loňského roku. Jeho zpoždění však není ani pět minut, ani půl hodiny, ba ani jeden den či týden. Už nyní se protáhlo skoro na celý měsíc... A bude hůř!


„To belo slávy! A teho žrádla. A teďka nic!“ Těmito slovy by se dalo asi nejlépe popsat rozčarování obyvatel Dzbele ze slibované obnovy provozu na trati mezi Chornicemi a jejich obcí. Spojení mezi těmito obcemi bylo na konci roku 2011 zrušeno. Důvodem byly úspory ze strany Pardubického kraje, který musel na provoz nepříliš vytíženého a ztrátového spoje Českým drahám doplácet. Dotace z kraje měly nyní putovat společnosti Arriva, která v listopadu uspořádala triumfální předváděcí jízdu. Pravidelné spojení mělo být obnoveno od poloviny prosince.
Jenže nyní je vše jinak! „Věřila jsem, že se provoz obnoví. Dostala jsem i návrh nového jízdního řádu, který se mi líbil. Spoje do Chornic pěkně navazovaly na ty, které k nám jedou od Prostějova. Tím to ovšem celé skončilo. Nikdo mi ani nedal vědět, jak to bude dál. Faktem je, že patnáctého prosince k nám žádný vlak od Chornic nedorazil. Ani později ne,“ netajila své zklamání starostka Dzbele Jana Konečná. Podle posledních vyjádření by první vlaky z Chornic mohly do Dzbele dorazit letos v březnu. „Dopravce Arriva přehodnotil svůj záměr na zahájení provozu v úseku Dzbel - Chornice od prosince 2013. Bohužel nemáme možnost jej do něčeho nutit,“ vyjádřil se Jiří Pálka z Odboru dopravy Krajského úřadu Pardubického kraje. Podle něj obnova provozu na trati bude závislá na jednáních mezi krajem a Arrivou.
V tuto chvíli tak nelze vyloučit, že listopadový vlak s honorací Pardubického i Olomouckého kraje a vyšnořenými zástupci soukromého dopravce byl nejen prvním, ale zároveň i posledním, který do Dzbele z Chornic dorazil...

Total Comments

  • Kominek
  • Naděje Podhorná
  • Kalendář
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_pomoc_vecernik

Anketa - hlavní

Co vám nejvíce chybí v době koronavirových zákazů?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Zdražení nájemného odloženo!

Potěšující zpráva pro všechny, kteří aktuálně bydlí v městském bytě. Jak Večerník už během února letošního roku informoval, prostějovští radní rozhodli o poměrně razantním zdražení nájemného. Minulý týden se ale konšelé platnost tohoto opatření rozhodli odložit na neurčito.

Mladí nejdou příkladem.

Mnozí omladinu chválí za jejich příkladný přístup k nouzovému stavu i za to, že na rozdíl od jedinců ze starší generace nosí poctivě roušky. Ovšem případ kouření na dětském hřišti za Penny marketem na sídlišti Hloučela, kdy skupinka několika mladíků měla roušky bůhvíkde, svědčí o něčem úplně jiném.

Total Comments

Osobnost týdne

PETR HANZLÍK

S jedním z nejznámějších prostějovských disidentů a chartistů se minulý týden rozloučila prostějovská veřejnost. Známý antikomunista a normalizační diskžokej zemřel ve věku 75 let.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

11 630 000

Přesně takovou sumu peněz hodlá už letos proinvestovat prostějovský magistrát v rámci první etapy rekonstrukce Sídliště B. Šmerala. Stavební investice je rozdělena na pět etap do tří let a městskou pokladnu má stát v součtu bezmála osmačtyřicet milionů korun.

Total Comments

Výrok týdne

„MATKOU PANA PETRÁŠKA NENÍ“

Spisovatelka a publicistka Blanka Kovaříková na adresu prostějovské rodačky Manon Chaufour, která měla vztah s Janem Werichem.

Total Comments