Příjemnou noc, dnes je neděle 16.2.2020
svátek slaví Ljuba,
zítra Miloslava
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

02 dzbel_vlakyVlaky občas nějaké to zpoždění naberou. Na to jsme si už v tuzemsku zvykli. Ovšem taková „sekyra“, kterou nabral slibovaný spoj společnosti Arriva z Chornic do Dzbele, tak to se hned tak nevidí. Podle návrhu jízdního řádu měl první vlak odjet již 15. prosince loňského roku. Jeho zpoždění však není ani pět minut, ani půl hodiny, ba ani jeden den či týden. Už nyní se protáhlo skoro na celý měsíc... A bude hůř!


„To belo slávy! A teho žrádla. A teďka nic!“ Těmito slovy by se dalo asi nejlépe popsat rozčarování obyvatel Dzbele ze slibované obnovy provozu na trati mezi Chornicemi a jejich obcí. Spojení mezi těmito obcemi bylo na konci roku 2011 zrušeno. Důvodem byly úspory ze strany Pardubického kraje, který musel na provoz nepříliš vytíženého a ztrátového spoje Českým drahám doplácet. Dotace z kraje měly nyní putovat společnosti Arriva, která v listopadu uspořádala triumfální předváděcí jízdu. Pravidelné spojení mělo být obnoveno od poloviny prosince.
Jenže nyní je vše jinak! „Věřila jsem, že se provoz obnoví. Dostala jsem i návrh nového jízdního řádu, který se mi líbil. Spoje do Chornic pěkně navazovaly na ty, které k nám jedou od Prostějova. Tím to ovšem celé skončilo. Nikdo mi ani nedal vědět, jak to bude dál. Faktem je, že patnáctého prosince k nám žádný vlak od Chornic nedorazil. Ani později ne,“ netajila své zklamání starostka Dzbele Jana Konečná. Podle posledních vyjádření by první vlaky z Chornic mohly do Dzbele dorazit letos v březnu. „Dopravce Arriva přehodnotil svůj záměr na zahájení provozu v úseku Dzbel - Chornice od prosince 2013. Bohužel nemáme možnost jej do něčeho nutit,“ vyjádřil se Jiří Pálka z Odboru dopravy Krajského úřadu Pardubického kraje. Podle něj obnova provozu na trati bude závislá na jednáních mezi krajem a Arrivou.
V tuto chvíli tak nelze vyloučit, že listopadový vlak s honorací Pardubického i Olomouckého kraje a vyšnořenými zástupci soukromého dopravce byl nejen prvním, ale zároveň i posledním, který do Dzbele z Chornic dorazil...

Total Comments

  • Ples Jevíčko
  • gatta
  • Interforst
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

JAK VÁM SE LÍBÍ V RESTAURACI NA SÉPCE?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Rázný krok k dohodě?

Zastupitelé schválili vznik komise, která by měla posoudit návrhy na uspořádání parku ve Studentské ulici. Návrhy židů, petičního výboru i města se ale liší, takže konečná verze připomenutí židovského hřbitova nemusí hned tak vzniknout. Je to ale další krok k možnému kompromisnímu řešení.

Další vražedný čin v obci.

Ještě v živé paměti máme čin seniora, který v březnu 2016 zastřelil v Bedihošti svého tchána. Předminulou sobotu ve stejné obci muž napadl sekáčkem sedmdesátiletého důchodce a přivodil mu tak těžká zranění. Policie pachatele dopadla a ten za pokus o vraždu skončil ve vazbě.

Total Comments

Osobnost týdne

HALINA PAWLOVSKÁ
06 pawlovska
Známá tvář českého showbyznysu pobavila ve čtvrtek svými humornými historkami vyprodaný sál Městského divadla v Prostějově.

Total Comments

Číslo týdne

1 628 000


Přesně tuto částku schválili a rozdělili v rámci dotací pro sociální oblast na letošní rok prostějovští zastupitelé. Největší příspěvek od města obdrželo Azylové centrum.

Total Comments

Výrok týdne

„A kolik má Havel na svědomí životů?“

Prostějovský zastupitel za KSČM Jaroslav Šlambor hodně protestoval proti tomu, aby vznikaly pamětní desky obětem komunistické zvůle

Total Comments