Dobrý večer, dnes je pátek 14.8.2020
svátek slaví Alan,
zítra Hana
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

05 8-9 CukrovarNávrh nového územního plánu v Čelechovicích na Hané už nepočítá s tím, že by se na místě bývalého cukrovaru rozjela průmyslová výroba. Jak Večerník zjistil, místo toho by zde měly být rodinné domy a zeleň. Areál bývalého cukrovaru v Če-lechovicích na Hané představuje obrovskou plochu v bezprostřední blízkosti centra obce. Přestože se dlouhodobě nachází v katastrofálním stavu, dlouhá léta se s ním nic neděje. Po ukončení výroby zde sídlily společnosti zabývající se distribucí pohonných hmot. Některé z nich pak byly napojeny na Jana Hubáčka, který organizoval nelegální dovoz nafty do České republiky. Jak prokázal soud, Hubáček stát okradl minimálně o 188 milionů korun, za což byl odsouzen na jedenáct let do vězení. Posléze ruiny cukrovaru coby zástava přešly na libereckou společnost KM Prona. Ta jej už loni nabídla k prodeji, kupec se však dosud nenašel.

Vedení obce už nepočítá s tím, že by se zde někdy průmyslová výroba rozjela. „Chceme, aby místo cukrovaru v centru obce vznikly parcely pro stavbu rodinných domů. V zadní části by byl prostor pro zeleň, jelikož tam zasahuje záplavové území Českého potoka,“ prozradila Večerníku Jarmila Stawaritschová, starostka Čelechovic na Hané. Tyto představy jsou zapracovány také v návrhu nového územního plánu obce. „Průmysl mají zcela nahradit domy a zeleň. Uvidíme, jak se k tomu vlastník postaví,“ reagovala  Stawaritschová s tím, že veřejné projednání nového plánu se i s odborným výkladem uskuteční v prostorách místního obecního úřadu již 17. února 2014 v 16.00 hodin. Pokud by se měla vize proměnit ve skutečnost, bude třeba provést rozsáhlou demolici a vyčištění celého areálu. Podobné starosti se zchátralým cukrovarem měli dlouhá léta také v Němčicích nad Hanou. Tam se už situace výrazně pohnula kupředu.

Total Comments

  • Čechy pod Kosířem
  • prodej zveriny
  • Babi leto
  • Gulas Fest
  • Olympic
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

Anketa - hlavní

Jak se díváte na tzv. boj s chudobou?

P3_hana_nabor
2017 vitejte na svete banner

Speciály Večerníku

2019 tv pohoda banner

 

Barometr

Vlna zbrzdila.

Zatímco koronavirové číslo z předminulého týdne kdekoho vystrašilo, uplynulý týden by mohl zklidnit i ty největší pesimisty. Přírůstek jedenácti nakažených je sice nemilý, nicméně z celkového pohledu se nejedná o žádný citelný nárůst a tím pádem je vyloučeno, že bychom zde aktuálně měli nějaké ohnisko.

Chování policistů.
Pokud je pravda to, co tvrdí zaměstnanci krasického aquaparku, je tak na pováženou, proč si platíme státní složky. Poté, co se v „Koupelkách“ rozhořel konflikt se skupinkou Romů, přijela hlídka Policie ČR, avšak místo vyřešení problémů se s výtečníky jen přátelsky pozdravila! A tak si tady žijeme…

Nezapomněli na lidi.

Total Comments

Osobnost týdne

Irena BLAŽKOVÁ

Po Faltýnkovi, Oklešťkovi a R. Fialovi se stala čtvrtou zástupkyní Prostějovska v Parlamentu Poslanecké sněmovny ČR. Dlouholetá starostka Vranovic-Kelčic nahradila přerovského kolegu Petra Vránu.

11 stasova

THUAN DINH DUC

 

Total Comments

Číslo týdne

2,8

Prostějovsko si i ke konci července drží nejnižší podíl nezaměstnaných osob v Olomouckém kraji, přičemž oproti předchozímu měsíci číslo lidí bez práce dokonce mírně pokleslo.

Total Comments

Výrok týdne

„OPRAVOVAT CHCEME UŽ NA JAŘE“

Primátor Statutárního města Prostějov František Jura přivítal rozhodnutí Nejvyššího soudu, které zamítlo dovolání společnosti Manthellan.

Total Comments

-