Dobrý podvečer, dnes je čtvrtek 23.1.2020
svátek slaví Zdeněk,
zítra Milena
•Žhavé novinky, informace, soutěže a výhry jen
pro vyvolené, kteří se přihlásí k odběru níže...
facebooktwitteryoutubeinstagram

05 8-9 CukrovarNávrh nového územního plánu v Čelechovicích na Hané už nepočítá s tím, že by se na místě bývalého cukrovaru rozjela průmyslová výroba. Jak Večerník zjistil, místo toho by zde měly být rodinné domy a zeleň. Areál bývalého cukrovaru v Če-lechovicích na Hané představuje obrovskou plochu v bezprostřední blízkosti centra obce. Přestože se dlouhodobě nachází v katastrofálním stavu, dlouhá léta se s ním nic neděje. Po ukončení výroby zde sídlily společnosti zabývající se distribucí pohonných hmot. Některé z nich pak byly napojeny na Jana Hubáčka, který organizoval nelegální dovoz nafty do České republiky. Jak prokázal soud, Hubáček stát okradl minimálně o 188 milionů korun, za což byl odsouzen na jedenáct let do vězení. Posléze ruiny cukrovaru coby zástava přešly na libereckou společnost KM Prona. Ta jej už loni nabídla k prodeji, kupec se však dosud nenašel.

Vedení obce už nepočítá s tím, že by se zde někdy průmyslová výroba rozjela. „Chceme, aby místo cukrovaru v centru obce vznikly parcely pro stavbu rodinných domů. V zadní části by byl prostor pro zeleň, jelikož tam zasahuje záplavové území Českého potoka,“ prozradila Večerníku Jarmila Stawaritschová, starostka Čelechovic na Hané. Tyto představy jsou zapracovány také v návrhu nového územního plánu obce. „Průmysl mají zcela nahradit domy a zeleň. Uvidíme, jak se k tomu vlastník postaví,“ reagovala  Stawaritschová s tím, že veřejné projednání nového plánu se i s odborným výkladem uskuteční v prostorách místního obecního úřadu již 17. února 2014 v 16.00 hodin. Pokud by se měla vize proměnit ve skutečnost, bude třeba provést rozsáhlou demolici a vyčištění celého areálu. Podobné starosti se zchátralým cukrovarem měli dlouhá léta také v Němčicích nad Hanou. Tam se už situace výrazně pohnula kupředu.

Total Comments

  • gatta
  • Nemocnice Agel
  • Kendrion
  • 1
  • 2
  • 3

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Přidejte si nás na Facebooku

P2_tenis

Anketa - hlavní

A JAK VÁM SE LÍBÍ V HOSTINCI U ANDĚLA V TYLOVĚ ULICI?

2020 plesy
2017 vitejte na svete banner
Speciály Večerníku
2019 tv pohoda banner

 

Barometr

K charitě se přidávají další.

Rovněž během uplynulého týdne pokračovala před místním nádražím v Prostějově charitativní akce v podobě rozlévání polévek bezdomovcům. Je potěšitelné, že k Miladě Sokolové s přidávají i majitelé občerstvení, kteří v sobotu lidem bez domova dovezli pochoutky s kebabem.

Smrt osobností.

 

Prostějovskou společnost zasáhly v posledních dnech hned dvě nešťastné zprávy. Zemřela dlouholetá prostějovská komunální politička, členka ČSSD a ředitelka Domova pro seniory v Jesenci Zuzana Bratterová, zesnul rovněž bývalý ředitel Obchodní akademie v Prostějově Pavel Sekanina. Čest jejich památce!

Total Comments

Osobnost týdne

TEREZA DOČKALOVÁ
03 dockalova
Držitelka dvou Cen Thálie byla hlavní postavou ve hře Nora, kterou minulé úterý přijelo do Prostějova představit pražské Divadlo pod Palmovkou.

Total Comments

Číslo týdne

1 801 797

Bravo! Téměř dva miliony korun přinesla letošní tříkrálová sbírka z celého Prostějovska, čímž byl zase o něco více překonán loňský rekord. Konická charita získala 579 028 korun, prostějovská 1 222 769 korun.

Total Comments

Výrok týdne

„KDYŽ JSEM SE PROBUDILA, TAK KOLEM MĚ BYLY PLAMENY…“

Desetiletá Laura Čurejová vzpomíná na oheň, který pohltil celý dům její rodiny ve Vrbátkách a ona sama se ocitla v Dětském domově v Prostějově...

Total Comments